Lehetséges még az abortusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

11 hetes terhes vagyok eddig 2x jártam uh.-n

Ennyi idő alatt lehetséges még az abortusz? Már mentem vissza előtte uh.-ra csak 2 óra várakozás után eljöttem. Mert van egy 1 éves 4 hónapos kisfiam, aki nagyon anyás és csak akkor tudok elmozdulni tőle, ha alszik. 7 hetesen mentem vissza, rá 2 napra mindketten belázasodtunk most javultunk kicsit.Az orvos szerint 11 hetes, de nekem az applikációm 10 hetes 1 napos kort mutat...Ráírták a papírra, hogy láz miatt nem tudtam jelentkezni a rendelőjükbe.

Tudok ilyenkor valamit még tenni?

A döntésem végleges, nem szeretném megtartani.


2020. szept. 7. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem már nem. Háromszor kell elmenni a védőnőhöz, az minimum egy hét, akkorra már kifutsz a 12 hétből, ha a doki ezt írja. Az számít, amit ő mond, nem amit te számolsz.


Hamarabb kellett volna gondolkodnod. Most próbálj meg örülni, hogy lesz egy kisbabád, akinek te leszel a világ közepe.

2020. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
91%
Képtelenség elintézni. 11+6-ig csinálják meg az abortuszt, és legalább 2 hét az ügyintézés.
2020. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 A kérdező kommentje:

Surgossegi esetben sem?

Magánorvosi klinikán ahol mindent le lehet tudni egyszerre?

Megtartani nem tudom az O érdékében sem, mint ahogy leírtam.

2020. szept. 7. 20:48
 4/111 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom elintézni előbb. Ez nem 2 napos procedúra. A CSVSZ védőnőjét fel kell keresned, és van 3 nap gondolkodási idő, amit nem lehet lerövidíteni. Ha holnap keresed fel, akkor is 11+4 napos leszel a következő beszélgetésnél. Utána pedig nem tudsz minden vizsgálatot elvégezni egy nap alatt, és még időpontot kapni abortuszra.
2020. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
98%

4 hétig végig lázasak voltatok?


Egyébként nem, ez tényleg nem fog menni.

2020. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
96%

Az orvos CRL alapján írja rá, hogy pl 11+0 a terhesség ideje.

Értem én az okot, amiért nem akarod megtartani, de akkor időben kellett volna lépned.

A párodnak mi a véleménye?

2020. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
93%
De ha ennyire végleges a döntés mire vartal? Későn tudtad meg? Az ok, hogy közben betegek letettemk, de azért ez így prioritást kellett volna élvezzen és nem lelépni 2 óra várakozás után...
2020. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
94%

4-5 hetesen az értelmesebb emberek azért észreveszik, hogy terhesek. Komolyan 6 hét alatt nem sikerült elintézned?

El kell menni a védőnőhöz, majd 3 nap múlva vissza. A műtétet pedig 11+6 napig lehet megcsinálni (és az UH mérés számít, nem a menzeszed...).

Szóval ha 11 hetes vagy és nem mondjuk 11/3 napos, akkor holnap, 11/1 hetesen elmész a CSVSZ-hez (beutalót egyáltalán kértél az orvostól?...), majd 3 nap múlva visszamész (ez kötelező, akkor sem tudod megkerülni, ha fizetsz...), akkor leszel 11/4, viszont az már péntek. Szóval baromira nem fogod tudni elintézni.

2020. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
96%
Magánorvosi klinikán sem tudják kijátszani a kötelező várakozási időt.
2020. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehetséges. Csak azt nem értem, miért nem jutott eszedbe hamarabb, hogy semmiképp se akarod megtartani, például akkor, amikor védekezés nélkül szexeltél. Szüld meg és add örökbe, sok olyan ember vár csecsemőre, akiknek biológiailag nem lehet sajátjuk.
2020. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!