Ezek alapján lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy műtétem ami miatt fájdalomcsillapítót és antibiotikumot kellett szednem. Mellette folyamatosan szedtem a fogitabit. Pár napra rá megjött (a ciklusom 17. napján) de tovább szedtem a tablettát. A következő hét (ez a hét) a tablettamentes időszakom. A mentes időszak 2. napján (azaz tegnap este) voltam együtt a párommal.

Ezek alapján lehetek terhes? Indokolt az esemény utáni?


2020. nov. 5. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Igen.
2020. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ mit szedtél



“kutatások kevés antibiotikumról mutatták ki egyértelműen, hogy befolyásolják a fogamzásgátlók hatását. Egyik ilyen szer a rifampicin, amelyet tuberkulózis kezelésére használnak. Mivel ez szerencsére elég ritka betegség, nem sokan kerülnek kapcsolatba ezzel a gyógyszerrel.


Szélesebb körben használt antibiotikumok az ampicillin-származékok és a tetraciklinek, amelyek feltehetően csökkentik a fogamzásgátlók hatását. Szedésük esetén a fogamzásgátló tablettát a szokásos módon kell szedni, de egyidejűleg más védekezési módszert (pl. gumi óvszer) is kell használni az antibiotikum szedése alatt és a következő 1 héten is“

2020. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dalacint, illetve Belara a fogitabi.
2020. nov. 5. 08:01
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Aki fogamzásgátlót szed, nem kap esemény utánit, én ugy tudom
2020. nov. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Krdező (#3) a Dalacin csak akkor gázos, ha hasmenést okozott mellékhatásként, egyébként nem. "Ezek alapján lehetek terhes?" - Egyébként persze, bárki lehet terhes, akinek van méhe, petefészke, és szexuális életet él.

"Indokolt az esemény utáni?" - ha fanatikus AB ellenes vagy, akkor esetleg. Ha nem, akkor ez a helyzet nem annyira rizikós.

2020. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!