Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz vagy abortusztabletta?

Abortusz vagy abortusztabletta?

Figyelt kérdés

Ti ha teherbe esnétek és elvetetnétek a magzatot melyiket választanátok?


A tabletta itthon nem engedélyezett, de pl. Ausztriában igen.

Drága, 200 000 Ft körüli, cserébe viszont nem műtéti beavatkozást, hanem egy mesterséges vetélés.

Ez a terhességnek csak a korai szakaszában alkalmazható.


Annak is örülök, ha tapasztalatokat mondanátok, főleg a tabletta kapcsán.


Vagy ha van valami más megoldás a meglévő terhesség megszüntetésére az is érdekel.


2021. jan. 18. 18:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
Műtét.
2021. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Hát ja, a tabletta MELLETT is szükséges lehet a műtét, hogyha maradtak benn darabok.


Egyébként meg nem annyi, hogy beveszed otthon, aztán csá. Kórházi körülmények között végzik, mert erős görcsökkel, vérzéssel jár - hiszen elvetélsz egy magzatot -, ami el is fajulhat.

2021. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%

"Hát ja, a tabletta MELLETT is szükséges lehet a műtét" - Európai statisztika szerint olyan 3,5% az eélye, amerikai statisztika szerint 2,5%.

Úgyhogy ez általában jól túl van tolva a realitásokhoz képest.

2021. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
A rendes kaparásos abortusz sokkal emberségesebb tud lenni, a tabletta okozhat durva mellékhatásokat és maga a látvány sem kellemes ettől kímél meg a műtéti beavatkozás elaltatnak és mikor felébredsz már vége, míg a tablettával konkrétan egy vetélést élsz át ami több ideig is eltarthat
2021. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%

Tabletta, ha már választani kell.


Én kétszer vetéltem természetesen úton. Az orvosom tanácsolta (külföld), azt mondta ha csak egy lehetőség van rá ne menjek abortuszra, nem ajánlja, de ha akarom, nekem ez jobb, akkor persze gond nélkül belemegy.


Az első vetélés megvárta magát (20 nap), már volt időpontom a kórházba (tablettára). De beindult és lezajlott magától. A második vetélés már hamar beindult, az is rendben volt. Amint elállt a vérzés, menni kellett kontrollra. Mindkettő tökéletes kitisztult.


Nem látom értelmét az abortusznak. Kivéve, ha muszáj, mert ugyebár nem mindenkinél tud lezajlani. Abban az esetben természetesen teljesen érthető és ajánlott. Viszont gondolom oka van annak, hogy külföldön már inkább probálják elkerülni a műtétet. Azért is gondolom, mert egy abortuszt pikk-pakk lezavarnak, velem meg pl. hetekig (minden héten többször) konzultáltak. Miért? Egyáltalán nem kifizetődőbb egy emberrel ennyit foglalkozni, mintsem egy 15 perces műtéttel lezárni az egészet és menne mindenki a dolgára. Valamit már tudnak, amit Magyarországon nem (akarnak)...


Amúgy tudomásom szerint az abortusz tablettával nem kell a kórházban maradni. Eleve úgy rémlik, hogy 2-3 nap kell felhelyezni/lenyelni, tehát megkapod, az orvos elmondja mire kell ügyelni, hogyan zajlik az egész és mehetsz haza. Én így emlékszem.

2021. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%
Haat... nekem sokkal szimpatikusabb a 15 perces megoldas altatasban korhazban, minthogy otthon egyedul tablettakat kapkodjak be...
2021. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
Én miért vagyok lepontozva, mi olyat írtam ami nem elfogadható? 14-es
2021. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#16 Persze, mindig tiéd a választás joga.


Én azért választottam a természetes utat, mert maga az orvos is ezt tanácsolta. Egyáltalán nem bántam meg. Ha így lett volna, a másodiknál már biztos hogy nem választottam volna újra ezt az utat. De mint írtam is, ez teljesen személyfüggő, saját belátása szerint dönt mindenki. Mondjuk rám mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy erős vagyok. 😅 Mégis kibírtam.

2021. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, igy van. En panikbeteg voltam kemeny 3 evig, ezert nekem szimpibb a korhaz, ahol figyelnek ram.
2021. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 Így teljesen érthető. Nekem is azt mondták, hogyha lelkileg nem bírom, akkor szóljak. Hát voltak napok, amikor rendesen kibuktam...A várakozás volt a legnehezebben, illetve az ismeretlentől való félelem. Olyanok voltak a fejemben, hogy mi van ha az utcán kezdek vérezni stb. Nonszensz volt, feleslegesen idegeltem magamat. De mint sok mindenre, erre is csak utólag jön rá az ember. Másodjára már minden sokkal könnyebb volt (kivéve a csalódást, hogy megint megtörtént). Tehát fizikailag tudtam mi lesz, könnyebb is volt.
2021. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!