Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz vagy abortusztabletta?

Abortusz vagy abortusztabletta?

Figyelt kérdés

Ti ha teherbe esnétek és elvetetnétek a magzatot melyiket választanátok?


A tabletta itthon nem engedélyezett, de pl. Ausztriában igen.

Drága, 200 000 Ft körüli, cserébe viszont nem műtéti beavatkozást, hanem egy mesterséges vetélés.

Ez a terhességnek csak a korai szakaszában alkalmazható.


Annak is örülök, ha tapasztalatokat mondanátok, főleg a tabletta kapcsán.


Vagy ha van valami más megoldás a meglévő terhesség megszüntetésére az is érdekel.


2021. jan. 18. 18:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hat nehez kerdes.

Kulfoldon elek, itt van tabletta, ingyenes.

En egyszer voltam ebben a helyzetben (soha tobbet…), nyugodtan meg lehet kovezni. Ha kell, leirom miert dontottem az abortusz mellett akkor…

Van egy kisfiam, egyedulallo anyuka vagyok. 2 evvel ezelott volt egy baratom (3honapig tarott), mindig hasznaltunk gumit. Egyetlen egyszer mikor ittunk kicsit, nem vedekeztunk. De akkor is kivette ido elott, tehat nem belem elvezett. Es tessek, meglett a ”baj”. Sajnos ezt lattam akkor a legjobb dontesnek. Nem akartam meg egy gyereket, akivel szinten egyedul maradok. Ugyanis mint utolag kiderult, az a ”baratom” hazas volt, csak elfelejtett rola szolni….

6+3 hetes voltam, mikor bevettem azokat a tablettakat. Csinaltak elotte ultrahangot. Lattam azt a picike pontot. Hallottam a szivhangjat. En annyira sirtam. Lelkileg is nagyon megviselt…

Na de. Nem kimondottan abortusztabletta. Annak mondjak, de nem az. A papirjaba az van beleirva, hogy a terhesseg korai szakaszaban vetelest okozhat, foleg a tuladagolasa. Tehat vetelest okozHAT. 6db kellett bevennem belole, orankent 1-et. Az elsot meg ott a korhazban kellett bevennem, aztan mondtak hogy menjek haza, a tobbit otthon.

A masodik tabletta meginditotta a verzest. Meg az utolso tablettat sem vettem be, de olyan gorcseim voltak hogy nem birtam.

En a kisfiamat anno termeszetes uton szultem, mindenfele erzestelenites nelkul. De a szules semmi volt ahoz a fajdalomhoz kepest. Rendesen olyan 1 perces fajasaim voltak, es hiaba szedtem be barmi fajdalomcsillapitot, semmi nem hasznalt. Hanytam a fajdalomtol. Ulni sem birtam. Bevittek a korhazba szinte rogton, kaptam infuzion fajdalomcsillapitot, de attol sem mult el, csak enyhultek. Senkinek nem kivanom azt a fajdalmat.

Nem beszelve arrol, hogy majdnem 3 hetig kemenyen vereztem utana. A kisfiamat mikor szultem, 9 napig tartott a gyermekagyi verzes, es az is alig-alig. Annal durva volt meg az is.

Ugyhogy nehez dontes. Mivel nekem nagyon-nagyon rossz tapsztalatom van a tablettaval, de a muvi beavatkozasrol is hallottam rosszat…ettol fuggetlenul lehet megegyszer a tablettat valasztanam ha muszaj lenne valasztani. Sokkal termeszetesebb a veteles.

2021. okt. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!