Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt olyan, aki nem terveze...

Van itt olyan, aki nem tervezett terhesség esetén abortuszra ment azért, mert a párja nem akarta a gyereket, de ő maga egyébként szerette volna megtartani?

Figyelt kérdés
Mi lett a kapcsolattal? Fel tudtatok dolgozni, megbocsátani?
2021. ápr. 13. 16:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Szakítottak, aztán újra összejöttek. A legvége válás lett, a nő nyugtatót szed.

Ebben az esetben a nő nekem maga mesélte, hogy így jártak.

2021. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Munkatársamat kényszerítette rá a volt férje, elváltak, azóta is lelki roncs.



Fordítva is ismerek ilyet, a férfi eléggé ráment, hogy a nő nem tartotta meg a tervezett gyereküket. Elváltak, azóta szerencsére rendbe jött, van családja de pár évig önmaga árnyéka volt.



Illetve édesanyám gimis barátnője teherbe esett anno a barátjától 20 évesen, mindketten ragaszkodtak a gyerekhez, de az anyja valahogy rákényszerítette hogy otthagyja a srácot és a gyereket is elvetesse. Ő öngyilkos lett.

2021. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Eddig ahány ilyen embert ismerek, mindnek ráment a kapcsolata :(
2021. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Írtál már ki kérdést tegnap.
2021. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem fog a kapcsolat megjavulni, mert ilyenkor ütközik ki tűhegyesen, hogy nem ugyanazt akarjátok. És ez alapvetően egy párkapcsolat alapja is, de itt már súlyosabb, mert nem elméletek vannak, hanem tények. Egy ilyen eset után jön rá az ember igazán, hogy sosem passzoltak össze.
2021. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Megelőzve egy esetleges következő kérdést: nem, olyat sem ismerek, ahol a férfi akarata ellenére meg lett tartva a gyerek és utána vígan éltek. Épp ellenkezőleg, záros időn belül gallyra ment a kapcsolat/házasság.

Se egyik, se másik nem jobb és jó eséllyel egyik után sem fog minden ugyanúgy maradni.

2021. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyent, egy ex osztálytársnőm esetén pl. ez történt, együtt maradtak, valamivel később született 2 gyerekük, azokat felnevelték, majd 50+ éves korukban váltak el... de ennek valszeg nem volt köze az AB-hoz, inkább kitört rajtuk a kapuzárási pánik, vagy ilyesmi...
2021. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
x6, na ja, az ilyen "csak beparázott", "majd ha a karjában tartja, majd megenyhül" és hasonló jóslásokat büntetni kellene csalás tényállás alapján... mert akik előadják, azoknak is pontosan kell tudniuk, hogy erre max 5% az esély, a min. 95% meg az egyedül maradó anya és gyerek...
2021. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként én egy dologban látom a döntő különbséget: ha a nő az embriót választja, akkor a továbbiakban egyedül kell szembenéznie minden következménnyel, hisz pont a párját lökte el magától. Ha a párját választja, akkor viszont jogosan várhatja el tőle, hogy legyen a segítségére a helyzet feldolgozásában és megoldásában.
2021. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

Jelen!

23 évesen lettem terhes fogamzásgátlós hiba miatt. Én a fellegekben jártam, mert a dokim azt mondta, hogy készüljek fel, hogy nehezn fogok teherbe esni. Úgy voltam vele, hogy nem szabad elvetetni, mert ki tudja mikor sikerül legközelebb. Párom persze a dolog anyagi illetve a mi lelki dolgainkat nézte és ellenezte nagyon. Sok ajtócsapkodós, veszekedős este után elköltözött tőlem. Azt hiszem ez volt az a pont, ahol rájöttem, hogy el kell vetetnem a babát. A párommal ekkor már jegyben jártunk és hosszú távra terveztünk, tudtam hogy akar babát, de nem most. Rájöttem, hogy egyelőre pénzünk sincs annyi, hogy fenntartsunk egy olyan életszínvonalat mint a mostani, plusz a baba költségeit is fizessük. Elvetettem így a babát.

28 évesen lettem újra terhes, teljesen tervezett módon. Az azt megelőző évek nagyon kellettek nekünk, utazgattunk, kettesben voltunk sokat. Szóval jól döntöttem végül :)

2021. ápr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!