Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 évesen nem tervezett...

19 évesen nem tervezett terhesség?

Figyelt kérdés

Úgyhogy még nem fejeztem be az iskolát? Most érettségizek, és utána még egy 2 éves okj-t el szerettem volna végezni.

Amúgy még egyáltalán nem biztos, holnap veszek tesztet.

A barátom 20 éves, másfél éve vagyunk együtt és ő már dolgozik, de természetesen még otthon lakik. Mellettem állna ez biztos, ahogy a szüleink is, de nem tudom, mennyire tudnánk ketten eltartani magunkat.


2016. márc. 5. 00:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a konkrét kérdésem. Vélemény? Mit csináljak? Más is volt-e már így?
2016. márc. 5. 00:52
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Abortuszról hallottál már?
2016. márc. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Személy szerint én képtelen lennék az abortuszra. Viszont most rólad van szó. Gondold végig, hogy miből élnetek meg, ki tudna vigyázni a kicsire míg suliban vagy. Mindenen rágd keresztül magad. Ha valójában terhes vagy, kérj segítséget szüleitől, barátodtol. Ha ok is tudnak segíteni, és támogatnak akkor megoldhato.
2016. márc. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
19 évesen nem kell három életet tönkre tenni senki önzése és döntésképtelensége miatt. Még gyerekek vagytok, alkalmatlanok szülőnek és magatokról sem tudtok még gondoskodni. Nincs min agyalni meg tipródni: azzal oldjátok meg a helyzetet és akkor nem bæsztok ki senkivel, ha a felelőtlen szexuális életetekből legalább fel tudtok vállalni egy ilyen döntést is. Nem akartátok a gyereket ha megszületne se akarnátok. Kár is ezen pörögni.
2016. márc. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
31%
Barátnőm 15-el szült... Boldogtalan, szereti a picit, de túl fiatal.. Másik barátnőm 19 éves 2 gyerekkel házasságban. Boldog, első baba 15-el második 18-al. Elsőt nem tervezték, másodikat akarták. Nem tudni, hogy alakul. Harmadik barátnőm 20, tavaly volt abortusza, azóta is gyötrődik, éjszakákat sír át, megbánta.
2016. márc. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szüleiddel beszéltél már erről? Ők támogatnak benne vagy sem? Azt ugyan írtad, hogy melletted állnának, de ez olyan feltételes mód, nem konkrétum, mintha még nem beszéltél volna velük.

Hány hetes terhes vagy? Mikor érettségiznél? A korodból kiindulva idén tavasszal kéne, tehát ha még fiatal terhes vagy, annak bőven bele kell férnie. A két éves OKJ-t a baba mellett is el tudod végezni, ha nem is rögtön szülés után, de fél, inkább 1 éves korától járhatsz. Persze ez csak akkor megy, ha a szüleid tudnak és akarnak támogatni.

Ezt először is a te szüleiddel beszéld át, utána pedig a párod szüleivel is beszéljétek meg.


Párod mit szólt hozzá, ő hogyan tervezi?

2016. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt oszt társam lett terhes suli alatt. A gyerek mellett döntött, se szakmája, se érettségie, és a párja és a családja tartja el. Mondjuk ő "kissebbségi" lehet ez a bevállt szokás náluk.


Előttem szólók már leírták a fontosabb tanácsokat.

Gondold át, mit szeretnél a jövőtől.

2016. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Vettél tesztet? Mi nem tudjuk, milyen az anyagi körülményetek, de szerintem kicsit nehéz lenne..semmi munkaviszony..a gyes meg semmi..

Miért kellett lepontozni a 65%-ost? Mert elmondta a véleményét? Lehet, hogy nyers volt, de viszont igaza van valamilyen szinten.

2016. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 curáku ***** válasza:

Én nem vállalnám, de ez én vagyok.. Szerettem volna megalapozni a jövőmet, érettségit és diplomát szerezni. Szakmai tapasztalatot szerezni és bedolgozni magam egy olyan helyre, ahova jó eséllyel visszavesznek. Illetve olyan anyagi körülményeket teremteni a párommal együtt, hogy otthon maradhassak a gyerekkel legalább 2, de inkább 3 éves koráig. Az hogy egy idő után vállalnék otthonról végezhető munkát, az más kérdés.

Ez nálam nem 19 évesen jön el, hanem ~27 körül. Nem vállalnám.


A kérdés, hogy te mi szeretnél..

2016. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem februàr 12én megszünt a munkaviszonyom vagyis felmondtam 3év utàn.mert külföldre mentem volna dolgozni mivel terveztük a közeljövõbe a babàt és úgy gondoltam mégis csak több mindent megfogunk tudni adni neki abbòl a fizetésbõl.pàrom is felmondott.15én tudtam meg hogy babàt vàrok 20indultunk volna.Most mind a ketten munkanélkül vagyunk de biztos megtartom hisz nekem màr most õ a mindenem,hiàba alakult így. 7hetes kismama :)
2016. márc. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!