Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy lehet feldolgozni, hogy...

Hogy lehet feldolgozni, hogy érzed, hogy mozog, és mégis el kell vetesd mert beteg?

Figyelt kérdés
Ráadásul lehet semmi baja nem lesz ezzel a betegséggel. Lehet súlyosan beteg lesz, nem lehet tudni. Vagy-vagy. Most vagyok 13 hetes. Tegnap óta tudom, hogy beteg. Szívem szakad meg. Érzem mozogni. Tudom, hogy mit csinálnak vele. Ez a fajta betegség 50%ban öröklődik. Már így megtartottunk 1 babát, életünk legjobb döntése volt, nincs baja. De mi van ha most nem lesz szerencsénk? Hogy dolgozzam fel, hogy megölöm a gyerekem? Mikor fogok megnyugodni?
2021. ápr. 25. 09:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

De most beteg vagy 50-50%?

És miért kell elvetetned, ha ennyire megvisel és betegen is vállalnád?

2021. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell elvetetni. Sosem kényszer. A saját döntésed.


Konkrétan mi a diagnózis?

2021. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Miért vetetned el, ha nem is biztos, hogy beteg, akárcsak az első?
2021. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

Olyan nincs, hogy "kell". Valamelyik mellett dönteni fogsz, de ilyen nincs!


(Én tuti képtelenék rá ilyen idős terhesen, főleg, ha csak "lehet", hogy beteg.) Az, hogy mikor fogsz túljutni rajta, egyéni. Szerintem közben kezdheted keresni a pszichológust!

2021. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Nincs olyan, hogy 50-50. Mi a baj? Ha eleve halmozott probléma van, azt célzottan kell szűrni, vagy nem is kell kockáztatni. Túl kevés info ehhez, hogy tanácsot lehessen adni!
2021. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
Mi a betegsége?
2021. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Már biztos, hogy örökölte, megjött a genetika. Viszont lehet, hogy semmi baja nem lesz mégsem, azaz nem lesznek tünetei. De lehet, hogy halálos beteg lesz. Ritka betegség, biztos vagyok benne, hogy nem hallottatok róla, az orvosok többsége is nagyot néz. OTC a betegség neve.
2021. ápr. 25. 10:14
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Leírnád egy kicsit pontosabban? Tudtátok előre, hogy genetikai okból 50-50%, hogy beteg lesz, de mégis babát akartatok, most meg meggondoltátok magatokat?


Vagy menet közben egy vizsgálatból jött ki, hogy 50%, hogy beteg?

2021. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Az első gyereknél is sokat örlődtem, hogy meg e tartsam, vagy se. Az orvosok próbáltak rábeszélni, hogy vetessem el. Őt végül megtartottuk, és jól döntöttünk. Habár benne van ez a génhiba, semmi baja se külsőleg, se belsőleg. Gyógyszert sem kell egyen, semmit. Ezért olyan k*rva nehéz. Ennek tudatában dönteni. Lehet ennek a kicsinek sem lesz semmi baja. Lehet csecsemő korában meghal. Lehet 10 évesen....
2021. ápr. 25. 10:17
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Jaj istenem de nehéz lehet ez..
2021. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!