Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondolsz az olyan orvosról...

Mit gondolsz az olyan orvosról, aki azt mondja, ő nem végez abortuszt, mert bűnnek tartja?

Figyelt kérdés
Pár éve volt egy televíziós műsorban egy ilyen orvos, aki ezt nyilatkozta.

2021. szept. 12. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Maximálisan egyetértek vele. Egy orvos az életre esküszik fel, s egy magzatot sincs joga megölni.
Megértem, de akkor ne nőgyógyásznak menjen, hanem másik szakirányra, mondjuk gyermekorvosnak.
Ha a törvény nem tiltja az abortuszt, a nőgyógyásznak kutya kötelessége elvégezni, ha egy nő azt kéri és még fizet is érte.
Egy ilyen embernek inkább papnak kellett volna tanulnia, nem orvosnak.
Az ilyen orvost be kellene küldeni hsopitálni egy napra egy gyógypedagógiai osztályba.
107 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
93%

Nincs rendes opció? Szerintem teljesen rendben van. Én ugyan pártolom az abortuszt, de nem tudnám végigcsinálni valakivel/valakikkel. Szerintem, aki nem volt ilyen közelében, rengetegen gondolják, hogy képesek lennének rá, aztán van, akinek nem megy élesben, van, akinek az xedik után változik a véleménye, de attól még a munkájára nőgyógyászként szükség van. Szerintem nem szabadna elmondani, hogy miért nem végzi el, egyszerűen egy állami ellátórész kellene, ahol csak azok végeznek ilyesmit, akik bírják/akarják csinálni. Senkit nem szabadna kényszeríteni ilyesmire csak azért, mert a szakmája része, ha nem vállal, az teljesen oké, de nem mondja el, hogy miért nem, mert az már magánvélemény.


Szóval azt gondolom, hogy ember, nincs semmi baj vele, értékes a munkája, de a véleményét tartsa meg magának, az állam meg alakítson ki olyan részt, ahol csak olyan dokik vannak, akik végeznek ilyesmit!


Szerintem ez olyan lélekölő dolog, mint a facebook moderátor.. tudod, hogy jót teszel, de azért kikészítenek az esetek.. az a sok vetélés is, vagy pl ddown miatti "gyerekelhalasztás", mert az is abortusz ám, nem csak a 11. hetesek..kikészíti az embert.


Ettől még lehet szuper 1000 másik nőgyógyászati gond megoldásában. Én pl olyan nőgyógyásznál rakattam fel spirált, aki nem végez ilyesmit, de olyan profi keze volt és megnyugtató modora, hogy nem éreztem semmit abból, hogy felrak egy párcentis dolgot a méhembe egy félcentis csövön(méhnyak) át!. Abszolút jó a szakmájában, néhány béna pasival a szex jobban fájt!

2021. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
95%
Elsővel értek egyet.
2021. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
92%

Joga van eldönteni, hogy egy ilyen, adott esetben erkölcsileg és etikailag is komoly kérdést felvető eljárást elvállal-e. Nem jelöltem egyik választ sem, mert nem életre esküszik az orvos, hanem arra, hogy ne ártson, ami ugye egy abortusz esetében nem ilyen egyszerű kérdés, hiszen vannak olyan esetek, ahol a magzat kihordása okozna súlyos egészségügyi gondokat az anyának, nem beszélve a súlyos fejlődési rendellenességekről.

A kettes lehetőséggel az a baj, hogy legalább ennyi erkölcsi és etikai dilemma van egy csomó más szakágnál is.

3: nincs olyan, hogy kutya kötelesség, az orvosnak is joga van visszautasítani a pácienst, ha kizárta az életet veszélyeztető állapotot, illetve máshoz tudja őt irányítani.

A 4-est nem is értem, egy orvosnak is vannak érzései, ő is embernek született, miért kellene papnak mennie, ha az ő erkölcsi világába ez nem fér bele?

Az 5-ös meg azért túlzás, mert orvosként nagyon sokféle emberrel találkozik, köztük perifériára szorult, analfabéta, tanulatlan cigányokkal, de különböző fogyatékkal élőkkel is. Ha arra irányult ez a válasz, hogy úgymond "belenyomd az orrát" abba, hogy mi mellett voksolt, akkor ez a válasz félre ment, pláne szülészként rengeteg ilyen esetet lát és maradjunk annyiban, hogy neki rosszabb, mint a gyógypedagógusnak, mivel az ő feladata elmondani a szülőknek, hogy gond van, hogy milyen élet vár majd rájuk, ő nézi végig, ahogy összeomlik emiatt egy fiatal pár élete.

2021. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
100%
Én is az elsővel értek egyet. A felkínált válaszlehetőségek közül meg egyikkel sem.
2021. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
94%

Ősszel volt egy elhalt terhességem. Mivel nem indult be a vetélés, kiírtak műtétre.

Műtét úgy működik, reggel oda kell menni 7re az ambulanciára, csinálnak egy uh-t még, majd utána a nőgyógyászati osztály.


Reggel 7re oda is mentem, beadtam a papírom, majd 10ig ott vártam. Akkor már kivoltam akadva, megkérdeztem az aszisztenst, meddig kell még várni?!

Annyi volt a válasz, a doktornő jobban szereti az olyan pácienseket, akik nem sajnálják kinyitni a pénztárcájukat... mindezt állami, sztk-s ellátasnál...

11re végre be is hívtak, majd mikor a drága doktornő meglátta a papíromat, illetve elkezdett ultrahangozni és meglátta, hogy nem mozog a baba, elkezdett velem ordítani, konkrétan az egész folyosó hallotta, hogy ő csak élő terhességet hajlandó megvizsgálni. Azonnal menjek ki, ő nem fog megvizsgálni.


Elmondani nem tudom, hogy mennyire megalázva éreztem magam.

És ez egy megyei, színvonalas, egyetemi oktató kórház...

2021. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
92%

5-ös!

Mondjuk ez konkrétan bűncselekmény volt, ami történt és fel is kellene jelenteni az ilyet.

2021. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
98%

Bizony, nem is egy, hanem kettő- Az első a pénztárcás, a másik meg a megalázás/elutasítás.. Fel kell jelenteni az ilyet.


Ez nem az elvei miatt volt, hanem mert szr ember!

2021. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
93%

Én ezt el tudom fogadni az orvos részéről, ha

- kulturáltan kommunikálja

- van olyan orvos az adott illetékességi területen, aki elvégzi

2021. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
90%

Nincs az az opció ami tetszene.


Szerintem nyugodtan lehet nőgyógyász, és annak ellenére hogy én nem vagyok abortusz ellenes, tiszteletben tartom a döntését. Végigmenni egy abortuszon nehéz, abortálni egy embriót pedig még nehezebb lehet. Nem kényszerítenék senkit erre, nem mindenkinek can ehhez gyomra meg lelkiismerete.

2021. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 A kérdező kommentje:

1. Igazad lehet. Egyszer olvastam egy szülésznőről, aki azért hagyta el a pályát, mert egy négyesikret váró nő elvettette a gyerekeit. Mondta, hogy amikor az utolsó két eltávolított kisfiút meglátta összeölelkezve, az annyira megrázta, hogy nem bírta tovább folytatni. Akkor még meg is siratta azokat a babákat.

5. Leírnád priviben melyik megyei oktatókórház volt az?

2021. szept. 12. 11:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!