Hogyan tudom minél jobban támogatni a barátnőmet abortusz után?

Figyelt kérdés
Hamarosan sor kerül rá, ez a legjobb döntés, mindkettőnknek nagyon nehéz lelkileg de őt nyilván jobban meg fogna viselni és nagyon szeretnék neki segíteni. Negatív kommenteket kérlek ne írjatok, tudom hibáztunk.
2021. szept. 1. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Legyél ott vele, ne hagyd egyedül. Testileg is, amennyire lehetséges (nem tudom, hogy most covid miatt lehet-e), fogd a kezét, öleld át, ilyesmi. És persze ha beszélni akar róla, akkor beszélgess vele, hogy inkább csak sírna, akkor hadd sírjon, ha nem akar beszélni, akkor ne erőltesd.
2021. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Én végigmentem ezen a procedúrán a barátom - most már férjem - segítségével. Nem véletlenül lett a férjem, azt mondhatom. Nagyon sokat jelentett, hogy ha fizikailag nem is mindig tudott velem lenni, de maximálisan támogatott. Fontos, hogy a barátnőd érezze hogy számíthat rád, bízhat benned. Az sem elhanyagolható, hogy beszélnetek kell a történtekről. Lehet nem azonnal, de amikor szükségét érzi. Lehet hogy nem egy alkalom lesz - nekem sem egy volt, hanem úgy ahogy folyamatosan dolgoztam fel, néha szükségét éreztem hogy beszéljek erről. Hogy elmondjam milyen volt a műtét előtt, után stb. Nem könnyű hallgatni sem az effélét, de ez sokat segíthet egy nőnek. Szóval ebből a szempontból neked is erősnek kell lenned és igen, végighallgatnod akárhányszor jön elő a téma. A másik, hogy testileg is, amennyire lehet, kíméld. Nekem voltak a beavatkozás után is problémáim, vérzés és kis görcsök, amire gyógyszert is kaptam. Szóval amennyire lehet, segítsd neki hogy ne erőltesse meg magát. És ami még nagyon fontos, és nekem nagyon jólesett, az hogy hogyan is lehet újrakezdeni a szexuális életet. Bevallom, én sokáig nem tudtam, képes leszek e ugyanúgy intim közelségbe kerülni a páromhoz, mint a terhesség előtt. Féltem ugyanis, hogy újra meg fog történni és volt bennem egy gát ezzel kapcsolatban. Erről beszélni kellett, és végül ennek hatására sikerült újra közel kerülnünk egymáshoz és nem volt gond a szexualitás sem. Fontos, hogy ezt ne erőltesd. Ha nagyon megviseli a műtét, akkor hat hét múlva amikor már újra együtt lehet lenni, talán nem is lesz kedve hozzá, vagy félni fog tőle. Fontos hogy átbeszéljétek ezt higgadtan és legyél türelmes.
2021. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
#3, tudsz olvasni? "Hamarosan sor kerül rá, ez a legjobb döntés" - nekem ez azt mondja, hogy a Kérdező is egyetért.
2021. szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

3. Undorító vagy.


Kérdező

A lehető legjobb döntést hoztátok meg, ezen ne rágódjatok. Legyél ott a párid mellett amennyit tudsz, ha beszélni akar, hallgasd meg, érzelmileg támogasd ez a lényeg.

2021. szept. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Bárhol belehalhat, a magánban is. Az abortusz során ugyanis az orvos vakon dolgozik, át is szúrhatja a méhét vagy valamelyik szervét. Aláírja, hogy bele is halhat, meg is bénulhat, stb.



Egészségileg jobban jár, ha inkább megtartja, te pedig egy csodálatos gyermek édesapja leszel.


Nézd meg a Tervezetlen című filmet az indavideon, nagyon jó! Mindent bemutat, ingyen fent vn az egész.

2021. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!