Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A lyukas gumi miatt keletkezet...

A lyukas gumi miatt keletkezett terhesség megszakításában miért nem egyenjogú az erről hozható döntés?

Figyelt kérdés

Most ha a nő meg akarja tartani akkor lesz baba, de a férfinek nincs beleszólása.


Nem úgy kéne legyen, hogy ha akár egyik fél nemet mond(mindegy melyik), akkor abortusz, és csak akkor lesz gyerek ha mindkét fél igent mond.

Ha már annyira harcol mindenki az egyenjogúságért, ez egy elég korrekt ajánlat


2021. nov. 3. 10:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
85%
Az abortuszt a nő szenvedi el ha a férfi nemet mond. Ha azzal eegyenértékű dolgot "kapna" a férfi is akkor lehetne egyenlőség.
2021. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
88%
Egy abortusszal megnő a kockázata, hogy a nőnek soha nem lehet gyereke. Valamint míg a férfinak ez csak egy szó kimondása lenne, addig a nőnek egy elég komoly műtét. Ezek miatt ezt a döntést szerintem csak a nő hozhatja meg. A kiszakadt gumira ott van megoldásnak a 72 órás tabletta.
2021. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
88%

Ebben soha nem lesz egyenloseg, de ha hasznalnad az agyad, akkor rajohetnel te is.

Majd ha te is teherbe tudsz esni, a te testedrol lesz szo, akkor elmehetsz abortuszra is. Addig pedig nincs jogod mas teste felett uralkodni es donteni.

2021. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
80%
Az is korrekt, ha a nő elakarja vetetni a férfi nem és emiatt kikell hordania egy gyereket, minden azzal járó kockázattal? Ez hol egyenjogú? A terhesség is kockázatos, csak a saját példám: igaz mi mindketten akartunk gyereket, semmi extra gond nem volt "csak" cukros lettem, ami szülés után sem állt helyre (évek teltek el azóta, már nem is fog), életem végéig diétázhatok és számolnom kell minden szénhidrátot, hogy ne szálljon el a vércukrom. Ennél sokkal nagyobb egészségügyi kockázatai is vannak egy terhességnek, a szülésnek főleg 🤷🏼‍♀️.
2021. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
85%
Ha sterilizáltatod magad, garantáltan nem lesz ilyen problémád.
2021. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
72%
Jó, és akkor ha abortusz lesz, akkor a pasit is műtik? Ebben az életben nem lesz egyenjogúság, ne haragudj!
2021. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
80%
Melyik résznél lenne az egyenjogúság? Nem mindenkinek jó érzés ám, ha kiszippantják a testéből az utódját, még úgy sem, hogy ha ő dönt így, hát még akkor, ha a f@szija. Ha jól értem, zokszó nélkül rákényszerítenél egy nőt az abortuszra, csak hogy ne kelljen valami nevetséges összegű gyerektartást fizetned cirka max 20 évig. Mert körülbelül ennyi az összes kötelezettsége annak a szülőnek, aki nem kíván részt venni a gyerek nevelésében. Kicsit komolyabb következményei is lehetnek egy abortusznak, mint havonta pár Deák.
2021. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
81%
És hogy gongolod, férfi nem akarja szól a rendőröknek, ők bilincsben elviszik a nőt, ott leütik majd megcsinálják a műtétet?
2021. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
69%

A férfinak ez csak egy mondat. Egy nőnek meg a teste, a testi épsége és a magzata. Őt műtik meg, vagy ő hordja 9 hónapig a testében a babát. Erről soha senki más ne rendelkezhessen csak is az, akinek a szervezetében végbemegy ez a folyamat.

Ez most kb. olyan hogy én döntöm el, hogy megműtsenek-e epére, mert az én fülembe ne hisztizzél zsíros kaja után, hogy epe görcsöd van. Neked nincs beleszólásod. Nekem csak egy mondat, te meg tűrd a testi/lelki következményeit.

2021. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, igazándiból az lenne a korrekt, ha bevezetnék a jogi abortusz intézményét... a férfi is nyilatkozhasson ugyanolyan határidővel mint a nő, ha nem akar gyereket - mondjuk szintén a CSVSZ-nél, ugyanolyan papolás meghallgatása után - és ezek után ne lehessen bírósági úton megitélni az apaságát, semmiféle joggal vagy kötelességgel egyetemben. De hát, amíg olyan a kormányunk amilyen, és olyan az ellenzékünk is, amilyen, sajnos esély sincs rá. Pedig ez így korrekt lenne.
2021. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!