Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A méhlepény biopszia után...

A méhlepény biopszia után kiderült, hogy down szindrómás a babánk. Most vagyok 13+1 napos. Hogyan zajlik ilyenkor a terhesség megszakítása? Mire számítsak? Mennyi idő? Mennyire fáj? (Valós tapasztalatok érdekelnek) Lehet-e utána egészséges babám?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 15:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudtom szerint a terhesség megszakítása ugyanúgy megy, mint egyéb esetben, a mütétböl nem veszel észre semmit.

Ami inkább problémás, az a lelkiállapotod, mindenképpen kérj szakembertöl segítséget.

Illetve ajánlott mindkettötök genetikai vizsgálata, abból kiderül, hogy egyszeri eset volt, vagy nagy valószínüsége van az ismétlödésnek.

2021. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 egészges gyermekem van. Most szeptemberben estem át a megszakításon ugyan ez miatt ő lett volna a 4. gyerekünk. Altatásban történt a műtét, kicsit érzékenyebb volt utána a hasam mint a 7 hetes missed ab után, kb 2 hónapig nyilalgatott. 5 héttel a műtét után mwg os jött, és vissza is állt a ciklusom.
2021. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kedves Első, köszönöm!

Kedves Második! Nagyon sajnálom! Hány hetes volt a baba? Ő is ilyen "nagy" volt már?

2021. márc. 14. 16:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen, ezt nem nagyon tudják korábban észre venni anyai véres dns mutatta ki, de elvételhez kell a placenta igazolása 13h4 napos volt mikor a műtét volt.
2021. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én tegnap kaptam meg az eredményt, de a hosszú hétvége miatt csak keddre hívtak be (még nem kórházi cuccal) szóval kicsit idősebb lesz a baba, mint Nálad, de nem sokkal.

Ha nem túl fájdalmas, le tudnád írni, hogy pontosan hogy, mennyi idő alatt zajlott le?) Akár privátban is...

Próbálkoztok (Lehet-e már) a következő babával? Mondtak Neked bármit arról, hogy előfordulhat-e újra ez a szörnyűség? Úgy érzem, csak egy újabb terhesség teheti helyre valamelyest a lelkem...

2021. márc. 14. 17:15
 6/22 anonim ***** válasza:
sajnálom msied abot és baba elvetetést válaszolok és kérdező
2021. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A down-szindróma nem igazán szokott halmozódni, ritkán van 1 családban két ilyen baba, egy anyától.


Hogy vagy kérdező? Gondolom már lábadozol azóta. Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek. :(

2021. nov. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kérdésed, most éppen bizakodó vagyok (1 hét múlva nem várom...). Kellett egy fél év, hogy rendbejöjjek lelkileg és ne zokogjak egy kisbaba láttán... A testi gyógyulás semmi volt ehhez képest. Azóta ez az első próbálkozós hónapunk... Egyszerre rettegek és reménykedek.
2021. nov. 22. 08:09
 9/22 anonim ***** válasza:
MInden jót kívánok nektek
2021. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Minden jót Nektek, és nagyon sajnálom, hogy át kellett mennetek ezen!


Most biztosan minden jobb lesz. 🥰

2021. nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!