Ha teherbe esnél, és te nagyon szeretnéd a babát de a párod egyáltalán nem, mit tennél?

Figyelt kérdés
Véletlen teherbeesésről beszélek, mondjuk helytelen védekezés miatt. Én sajnos voltam már ebben a helyzetben, és úgy döntöttem inkább elvetetem a babát, de utólag már bánom. Kíváncsi vagyok a többség véleményére.

2021. nov. 17. 13:21
A kérdező szavazást indított:
Megtartanám
Abortusz
95 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

Értelmesebb vagyok annál, hogy ilyen helyzetbe kerüljek.


Minden párommal ELŐRE megbeszélem, hogy hogyan fogunk védekezni és mi történik akkor, ha ebbe mégis hiba csúszik.

Jelenleg pl. tablettával védekezünk, de megmondtam a páromnak, hogy nem fogok abortuszra menni, ha véletlen mégis besikerül. Ennek alapján gondolja meg, hogy pluszban húz-e gumit is vagy sem.

Szóval ha akarnék gyereket, nem mennék abortuszra, de ezt előre közlöm a partnerrel, és ennek mehgfelelően eldöntheti, hogy szexel-e velem és használ-e más védekezést is vagy rám bízza. Ha rám bízza, akkor meg onnantól nincs beleszólása, mit csinálok a terhességgel.


De mellékesen megjegyzem, én egyedül is tudnék vállalni egy gyereket, ha apuka mégis lelép.

2021. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Itt 3 ember sorsát kell mérlegelni: apa, anya, baba. Az apának nem jó, ha ő nem akarja a babát, de te ráerőlteted. A babának nem jó egyszülős családban felnőnie úgy, hogy az apja leszarja. Max neked "lehet jó", hogy lett egy gyereked, anyává váltál. De ha 3 emberből ezzel 2-nek rosszat tettél, akkor?
2021. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%
Ha én akarnám a gyereket, de az apa nem, marhára nem érdekelne az apa lelkivilága. Természetesen nem kötelezném semmire, mehetne tőlem isten hírével, de a gyerek megtartását még részben sem attól tenném függővé, hogy az apának ez nem tetszik.
2021. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Én sem ölném meg a gyerekem az apja kedvéért. Mehet, amerre lát, felnevelem ha kell, egyedül. Én is egyszülős családban nőttem fel (9 éves koromban váltak el a szüleim, addig meg apám vedelt, szóval ja), de azért örülök, hogy kaptam esélyt az életre, és nem egy kukában végeztem pár hetesen, cafatokban. :)
2021. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen nem fordult és nem is fordulhatott volna elő, de elvetettem volna. Egy harmonikus párkapcsolat is tönkremehet, egy alapból hígfosba pedig nem vállaltam volna.
2021. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Szia, én 20 évesen estem teherbe úgy, hogy a szüleimmel, tesómmal laktam és egy évet se dolgoztam tehát kb 50.000 összes segélyből nem lehet felnevelni egy gyereket. Az apja felaja
2021. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Bocsi, folytatom. Az apja felajánlotta hogy segítene mindenben mert ő jól áll anyagilag, de a szavára nem lehet adni de ez bonyolult is volt, mindenki dolgozik körülöttem, senki nem tudott volna segíteni. Persze vannak akik így is a bizonytanra bevállalják de én megvárom hogy legyen egy biztos lábon álló párkapcsolatom és saját egzisztenciám is. Ezért elvetettem a babát amibe bele szakadt a szívem. De úgy gondolom, ésszerűen cselekedtem és ez a helyzet a babának se lett volna jó
2021. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
mikor fogják már a nők felfogni, hogy a gyermekvállalásról 2 embernek kell dönteni? Mondom ezt nőként. Azért, mert a nő hordja ki, ugyanannyi joga van az apának is. Sokszor fájnak a döntések a szívünknek, de ésszel tudjuk, hogy jól döntöttünk.
2021. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Attól is függ mi az aktuális élethelyzetem. A páromat nem kényszeríteném bele apa szerepbe ha nem akarja. Tehát ha megengedhetem magamnak, hogy egyedül neveljek gyereket, akkor megtartanám, és nem várnék el semmit az apjától.

Ha viszont teszem azt albérletbe élek, vagy a szüleimmel, vagy nincs munkahelyem, vagy bármi ilyensmi, akkor elvetetném, bármennyire is szeretném megtartani. Reálisan gondolkodok ilyen témába.

2021. nov. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Én az aktuális életszakasztól függően döntenék. Ha a nő szül és a dolgok elromlanak, akkor neki kell helytállnia a babával, általában a pasik tűnnek el a képből, ez a logikám alapja.

Egyetem alatt és kicsivel utána nem lettem volna képes eltartani magam és egy babát, ezért nem tartottam volna meg. Még úgy sem, ha a pasi (nem a velem elő férjem) mégis esküdözik, hogy mellettem marad. Később, amikor már el tudom tartani magam és a pasi csak plusz támasz, akkor megtartanám. 28-30 éves korom után valószínűleg megtartanám az egészséges magzatot, de beteg babát egyedül nem bírnék ellátni.

2021. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!