Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz menetének intézése,...

Abortusz menetének intézése, mit hogy csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hetes terhes vagyok, sajnos abortusz mellett döntöttünk, nagyon sok okom van rá, egészségügyi illetve sok más, nem részletezném ha nem baj. Soha nem voltam ilyen helyzetben, így nem tudom mit merre hogyan. A gyermekeket nagyon szeretem, vannak is gyermekeim, csak a negatív kommentek miatt jeleztem.A baba nem azért jött össze mert felelőtlen vagyok és nem védekeztünk hanem a fogamzásgátló amit szedtem 3 szülés után sajnos kiderült hogy gyenge számomra aminek tünetei is voltak csak nem gondoltam hogy emiatt.

Orvoshoz jövőhétre van időpontom, tudom hogy utána mennem kell a családvédelmi szolgálathoz, de oda akár most is tudok időpontot kérni vizsgálat utánra vagy csak amit megtörtént a vizsgálat utána keressem őket? Illetve ha jól értesültem, vérvételt és EKG kérnek még, azt is intézhetem hamarabb vagy azt is csak a nőgyógyász után? Beutaló vérvételre a háziorvostól szükséges vagy a nőgyógyász küld el majd?

Aki átment ezen az egészen tudna segíteni a menetében?

Illetve szívesen fogadnák személyes tapasztalatokat a kórházban töltött időről. A folyamatról.

Köszönöm



2022. szept. 21. 11:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
16%
TEgnap már megkaptad a választ!!!
2022. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
2022. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Szia. Ezt a kérdést nem én írtam, nem is arról van szó benne amire én kíváncsi vagyok. 3 gyermeket szültem már, nem 20 éves vagyok, tudom meddig lehet elvetetni egy babát, tudom mi a menete csak magamon szerettem volna könnyíteni mert még orvoshoz ezután tudok menni, jövőhéten pontosabban. Engem annyi érdekelt volna hogy a családvédelmis időpontot illetve a vérvétel EKGt el tudom e intézni a nőgyógyászati vizsgálat előtt, mert akkor addigra meglenne a családvédelmis időpont mire orvoshoz megyek, és nem akkor kéne időpontra várnom majd.
2022. szept. 21. 11:54
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia a család védelmit felhívhatod és kérhetsz időpontot az orvos utánra. Ekg szerintem nem kérnek de ebben nem vagyok biztos a vérvétel az kelleni fog.de a nőgyógy tudja elmondani hogy pontosan mit kérnek majd. A család segitőbe vissza kell menned 3 npa gondolkodás után így a vérvétel akár akkor is ráér és még a mütétre is kell időpont.kb 2-3 hét lesz így az átfutás ha még csak most mész dokihoz.
2022. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Először a nőgyógyászhoz kérj időpontot, aztán hívd fel a csaladvédelmit. Ott kérdezd meg, tudnak-e így időpontot adni a nődoki utánra.(Szerintem igen, de majd megmondják.) Nekem nem volt abortuszom, más nőgyógyászati műtéten voltam, de az EKG, vérvétel a műtéthez kell, így akkor adják, amikor időpontot kapsz a műtétre. Előtte egy-két nappalra kapod a beutalókat. Lehet, hogy Covid teszt is kell, azt is akkorra. Nálunk legalábbis így volt az abortuszosoknak is.
2022. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nőgyógyásztól már megvan az időpont. Ezután nem tudtam hogy mit mikor intézhetek. Kedves utolsó, akkor az EKG, vérvétel beutalót a nőgyógyász adja ki vagy majd a kórház a műtét időpont előtt?

Neked kellett Covid teszt is?

Köszönöm

2022. szept. 21. 12:25
 7/31 anonim ***** válasza:

A kórház adta ki mindenkinek, amikor a műtétre adtak az időpontot.

Igen, nálunk PCR teszt volt, de ez kórházfüggő. Az 2 nappal műtét előtt kellett, ugyanúgy a kórházban vették le a mintát, ahol a labor és az EKG is van, ezért egy napra adták a beutalókat.

2022. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem melyik városban történt?
2022. szept. 21. 12:58
 9/31 anonim ***** válasza:

Budapesten.

#7

2022. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
Hova valósi vagy? :)
2022. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!