Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan tudom kikerulni azt,...

Hogyan tudom kikerulni azt, hogy ne a faluban levo vedonohoz kelljen mennem az abortuszt intezni?

Figyelt kérdés

A vedono nagyon pletykas es elmondana mindenkinek hogy abortuszom lesz, es amikor varakozni kell ra a rendeloben akkor is mindenki tudna hogy miert megyek a vedonohoz hiszen nincs gyerekem, csak az anyukak es a terhes kismamak jarnak hozza itt.

Nem akarom hogy barki is tudjon errol az egeszrol ebben a faluban, senkinek semmi koze hozzam, rolam ne pletykaljanak.

A vedono a hivatalban is elmondta regebben egy falusi norol hogy gyereket vetetett es az egesz falu arrol beszelt, mindig hallottam amikor pl vartam a buszt.

Ki tudom ezt valahogy kerulni hogy ide kelljen hozza menni?

A csaladsegito az a szomszed varosban van, azzal nincs baj csak nem tudom vsjon oda is koze van a vedononek?


2022. nov. 20. 00:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy. A védőnő nem választható.
2022. nov. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem erdekel ki mit pletykal rolam, kitalalnak barmit meg ilyesmik, de ez egy olyan dolog amire eselyt sem adok hogy tudjanak kombinalni
2022. nov. 20. 00:29
 3/14 A kérdező kommentje:

1.

Nem eleg a nogyogyasszal intezni a dolgokat aztan meg a korhazban a korhazi ugyet?

Miert kell a vedono? Ezt nem hiszem el

2022. nov. 20. 00:31
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, úgy, hogy másik CSVSZ irodához mész. Bárhova mehetsz az ország területén...
2022. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem azért, de ezek durván személyes adatok. GDPR megsértéséért pedig nem kis büntetéseket lehet kapni. Be kell jelenteni a NAIH-nál és egy életre elveszik a kedvét az ilyen jellegű pletykálkodástól.
2022. nov. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Sehogy


Területileg illetékeshez kell menni, vagy ha van bizalmasod, akkor egy másik körzet/ településen azt mondod ott laksz annak a lakóhelyén.

Nem ellenőrzik, mert nem mennek ki környezettanulmányra, mint a végigvitt terhességnél.


De!

Később nem szabas/ lehet titkolni. Kiskönyben a korábbi terhességek benne azoktak lenni, a megszakadtak is, ha lesz gyereked majd.

2022. nov. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy
2022. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

A faluban dolgozó területileg illetékes védőnőhöz akkor kell menni, ha kiskönyvet akarsz, vagyis ha megtartod a babàt.

Ha az abortusz mellett döntöttél, akkor a CSVSZ-t kell felkeresni, vagyis Családvédelmi Szolgálatot, nem a Családsegítő Szolgálatot, teljesen más a kettő.

A CSVSZ-ben egy másik védőnő dolgozik, a faludban dolgozó védőnő nem fogja megtudni, hogy most abortuszod lesz. Ha később vállalsz egy terhességet, akkor a körzeti védőnőhöz kell menned, és akkor el kell majd mondanod, de őt köti a titoktartás, nem pletykálhatja el.

2022. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a területileg illetékes védőnőhöz menni, ha nem akarsz. A CSVSZ-hez kell, az meg bárhol lehet az országon belül.


Védőnőhöz akkor kell, hogyha esetleg mégis megtartanád - de nekem volt olyan gondozottam, aki második trimeszter végén jött először (leletekkel, vizsgálati eredményekkel), hogy várandós, vegyem már gondozásba.

Oké, persze, de eddig merre jártál?


És nem a hülye statisztika miatt érdekelt, amit vezetni kell, hanem hogy egyáltalán tudjak róla, hogy xy terhes.


De akinek abortusza volt, csak akkor tudtam, amikor a következő várandósságnál jelezte az előzetes megszakítást, vagy mégis úgy döntött, hogy megtartja.

2022. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

És a megszakított terhesség tényleg bele kerül későbbiekben a kiskönyvbe ?

2022. nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!