VatikánTudó kérdése:

Mélyen katolikus nők! Ti benne lennétek egy abortuszban?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 09:18
A kérdező szavazást indított:
Nem. Semmi esetben nem.
Igen, ha az életem múlna rajta, és a magzatom úgyis meghal
Igen, ha az élet múlna rajta, hiába élhetne fényes életet a magzatom
Igen, hogyha nem lenne szükségem a gyerekre
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok katolikus, és volt is egy abortuszom még fiatalon. De csak azért mert valaki katolikus, viszont a gyerek hiányt szenvedne vagy épp apa nélkül nőne fel, felesleges megtartani. Tönkretenni egy ember életet.


Mi a párommal közösen megegyeztünk hogy fiatalok vagyunk nem vállaljuk. Nem bántuk meg!

2023. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%
Szerintem a mélyen vallásosak általában nem szexelnek házasság előtt, majd nem is védekeznek, úgyhogy számolnak azzal, hogy bármikor jöhet egy gyerek, úgyhogy nem vetetnék el.
2023. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindegy a körülmény. Tény, hogy én is ateistaként kommentelek most ide, de nekem például a legjobb barátnőm mély hívő és múltkor ecsetelte nekem, hogy olvasott egy könyvet a női erőkről, ahol szó volt többek között arról is, hogy régebb a háború miatt megerőszakolt nők hogyan hajtottak végre otthoni abortuszt vagy a "javasasszony", angyalcsinálók (/ későbbiekben diszkrét orvosok) hogyan segítettek nekik.

Ő el volt ámulva azon, hogy nők miként képesek összefogni ha segítség kell és ezen esetben (tehát random ellenséges katona erőszakossága + háborús válság + nők akkori helyzete + társadalom viszonyulása az ilyen nőkhöz). Úgyhogy ő, mély katolikusként azt mondta, hogy érthető számára és elfogadható az abortusz azon stílusa ahogy a könyvben lévő körülmények. Ugyanígy a modern korban is rengeteg eset van, amikor a szükséges rossz közül a kisebb rossz az abortusz, mert a gyerek érdekeit tartjuk szem előtt.

2023. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Én olyan fiatal nőt ismerek akinek volt egy abortusza és a bűntudatot és megbánást azzal próbálja enyhíteni hogy a vallás felé fordult. Azóta jár vallási közösségbe, megkeresztelkedett stb.
2023. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem van elèggè vallàsos ismerősöm, akinek volt abortusza. Sajnos a vallàsos nevelésbe nem fért bele a helyes óvszerhasznàlat elmagyaràzàsa, ès amellett teherbe esett (lecsùszott gumit visszatettèk simàn). Szülei nem tudnak róla. Nagyon bigott emberhez ment hozzà, nem tudom tud-e róla.

Szintén vallàsos csalàd, làzadó csemete. Felcsinàlta az überkatolikus gimi egyik tanàra...

2023. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Hívő katolikus vagyok, nincs olyan ok, ami miatt elvetetném a gyerekem.
2023. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá a kérdéshez, hogy katolikusoknál engedélyezett az abortusz, ha az anya élete veszélyben forog. Ettől még lehet, hogy adott esetben az anya kockáztat és nem vállalja az abortuszt.
2023. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
58%
Szerintem ha vallásos ha nem akkor is körülményektől függ. Személy szerint úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze nincs ehez,ha Te úgy gondolod ez a legjobb döntés akkor nem szabad, hogy bárki másra hallgass Te tudod,hogy mi az ok miért így döntesz. A Te életed nem Juliska néni és Józsi bácsi fogja felnevelni azt a gyereket aki esetleg szexuális erőszakból lett vagy esetleg olyan betegsege van ami által egész élete csak vegetálás mert nem is tud magáról vagy csak úgy érzed nem szeretnéd.
2023. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Én hívő katolikus vagyok, ennek ellenére 19 évesen teherbe estem, összegabalyodtam a szerelmemmel. Mindenki arra biztatott, hogy vetessem el, csak a barátom mondta, hogy tartsuk meg, és igazából én sem akartam elvetetni.


Egyáltalán nem bántam meg, szépen felneveltem, és most 42 évesen már unokázom!

2023. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Keresztény vagyok. Ha úgy jön össze a terhesség, hogy nem akarok embriót a méhembe, gond nélkül elvetetném.
2023. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!