Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A katolikusok (vagy szimplán...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A katolikusok (vagy szimplán keresztények) szerint tényleg tilos óvszert használni?

Figyelt kérdés
Vagyis lényegében tilos gátolni a fogamzást szerintük? Mert én valami ilyet hallottam, és elég röhejesnek hangzik
2009. febr. 14. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom, a katolikusoknál tiltják, a protestánsoknál nem.
2009. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nem hangzik röhejesen. a zsidó vallásban tudom, hogy az óvszer használata ellentmondana bizonyos kölleeségeknek.ha lehet így fogalamazni: sokasodjatok és szaporodjatok( fogalmam sics, hogy hogyan volt)

olyan történet is van a bibliában ószövetségben, hogy az értékes mag eldobásáért, amikor megszakítja a férfi az együttlétet és a fölre kerül a mag, bűntetés jár. ezért a zsidók nem használhatnak óvszert, csak fogamazásgátlót. mert az utóbbinál nem veszik el.

szerintem a kersztények, ha mamár nem is, kezdetben, vagy bizonyos ideig mindenképpen ezeket az elveket kellett, hogy vallják ők is.

nem tudom pontosan, hogy így van-e ahogy írod. de nagyon el tudom képzelni. hiszen az élet elég magasrendű dolog. elítélik az eutanáziát is.

2009. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz, hogy a Katolikus Egyház mindenféle védekezési módszert ellenez. Kizárólag az önmegtartóztatást fogadja el, mint lehetséges alternatívát. A protestáns vallások megengedőbbek, a többit nem ismerem eléggé, hogy nyilatkozzam róluk.
2009. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
35%

Igen,de akkor egy nő legyen kitéve a különböző fertőző betegségeknek,vagy szedjen azért gyógyszert és mérgezze magát nagyobbnál nagyobb hormonszintekkel mert nem szabad.

Persze ha a gyerek jön az nem számít,igaz?

2009. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
na, pontosan ez az , amiért katolikus létemre utálom az egészet...
2009. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Annyi butaságot megtiltottak és szabtak már az emberek maguknak a vallás által,miért pont ez lenne kivétel? Szerintem egy épeszű ember használ óvszert,ha nem akar egész életében gyerekeket szülni,vagy nemibeteg gondozóba járni,és gyakorolhatja a vallását is.Szélsőségekbe nem szabad beleesni,mint például ez.
2009. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
egy katolikus miért járna nemibeteg-gondozóba?! nem csak a fogamzásgátlás tilos, hanem a házasságon kivüli szex is ;) nyílván ha szűz a partnered nem kapsz el egy kis trippert
2009. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
De amellett, hogy az óvszer tiltott, a tabletta is tiltott, tehát azt sem lehet. Az Egyház törvénye, hogy házasság előtt ne legyen szex, így a nemi betegségek kockázata ki van zárva. Ezzel ütik el a dolgot. Én katolikus vagyok, de ezt nem helyeslem, mert úgysem fog minden ember eszerint élni, akkor meg nyugodtan kapjanak millióan AIDS-et? A pápa szóvá tette, hogy nem kellene óvszert osztogatni az afrikaiaknak...ez a teoretikus gondolkodás rákfenéje.
2009. febr. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Életembe először hallom ezt, hahahaaaaaaaaaaaaa ha ez igaz akkor télleg szar katolikus vagyok xD hahahahaha mehetek gyónni mégis ki a fa*t kéne csinálnom keszába gyugjam a farkam vagy mi?

És már Jézus korába is voltak Óvszerek vagy mi? ember milyen hülyeség Istenbe hiszek de ilyen baromságokba nem..

2009. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én is az vok, és tényleg nem lehetne védekezni,meg házasság előtt szexelni (megszámolnám,h hányan tartják be). hA be akarod tartani akkor tényleg csak a házastársaddal lehetne szexelned és sztem naptározásos módszerrel (tok róla,aki így csináűlja tényleg) . Ami nem rossz senkinek,azt mért ne lehetne csinálni?(a sperma még nem baba)
2009. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!