Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mégsem engedélyezik Magyarorsz...

Zokniszörny kérdése:

Mégsem engedélyezik Magyarországon az abortusztablettát. Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés
Jobb lett volna, ha engedélyezik ezt a tablettát, vagy sem?

2012. jún. 14. 17:11
1 2
 1/18 anonim válasza:
36%
Szerintem jó, hogy nem engedélyezték de nem azért mert az abortusz ellen vagyok, hanem azért mert a tabi nem volt rendesen beviszgálva.
2012. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

*


bevizsgálva

2012. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is veszélyesebb amúgy a tabletta.
2012. jún. 14. 17:21
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nagyon jó, hogy nem lehet használni ugyan is nem lehet tudni a hosszú távú mellékhatásait a gyógyszernek. Szerintem az csak egy tév hit, hogy jobb az anyának a tabletta és nem okoz neki olyan traumát. Ugyan is a vetélés is egy szülés és ha azt nézzük, hogy én szülés után a császárom miatt alig bírtam emelni majd fél évig. Meg azok a görcsök amíg vajúdtam. Nekem azt nem mondja senki, hogy ez nem viseli meg a nőt.

Szerintem ugyan nem vagyok se abortusz ellenes se mellette nem vagyok de talán a kaparás a jobb megoldás, mert akkor teljesen kiürítik a méhet.

2012. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Gondolj bele,sok tini igy is felelőtlen,ugy meg még jobban az lenne...egy tabival elintézem-szerű gondolat lenne ha teherbe esik és ennyi...inkább a fogamzásgátlók lennének olcsóbbak...
2012. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%
Én szeretném ha engedélyeznék,humánusabbnak tartom,bár egy barátnőmnek volt vetélése amit műtéttel fejeztek be,.Azt mondta az olyan mint az abortusz,és ő inkább ezt választaná,mint a tablettát.
2012. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem semmivel sem humánusabb az abortusz tabi... Így is úgy is megölnek egy kezdődő életet- Mi ebben a humánusság??


Még hogy nem viseli meg jobban a nőt?- csak bele képzelni tudom magam a helyzetbe,mert még nem volt abortuszom,nem is lesz,ha rajtam múlik (már pedig rajtam múlik) !

Lelkileg miért nem rosszabb az,hogy a nő- ha szerette volna,de valamiért muszáj volt elvetetni azt az embriót,akkor iszonyat görcsök,majd hetekig vérzés...

Őszintén szólva,nekem egy tablettát sem lenne lelki erőm bevenni,hogy elmenjen a babám!!

Az más tészta,hogy a "hobbi abortuszosok" megérdemelnék az ilyen fajta kínt (erős görcsök és hetekig elhúzódó vérzés)


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kizártnak tartom, hogy létezik hobbi abortuszos. Ha csak hallom ezt a kifejezést, kiakadok. Ez mindenkinek nehéz döntés, nem hiszem, hogy bárki lelkiismeret-furdalás nélkül képes elvetetni a babáját. Az, hogy valaki többször is ilyen helyzetbe kerül, inkább elszomorító.
2012. jún. 14. 21:36
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Izé, Kérdező, csak szólnék az itt leírt dolgokkal kapcsolatban, hogy a mifepristont 1980-*ban állították elő, 1987-ben csinálták a klinikai kipróbálását 20 000 nő bevonásával, 1990-ben vezették be a klinikai gyakorlatba Franciaországban, 1991-ben Nagy-Britanniában, 1992-ben Svédországban, stb... eddig több mint 10 millió nő használta a Földön. Namost ezek után lehet azt mondani, hogy nincs eléggé kipróbálva meg ilyesmi, de akkor az Aspirinen felül egyetlen gyógyszer sincs eléggé kipróbálva, mindegyiket be kellene tiltani...


Szóval, itt semmi más nem történik, mint hogy már megint politikusok akarnak dönteni szakmai kérdésekben...

2012. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és veszélyesség: az USA-ban eddig 1 500 000 nő szedte, és ebből volt 14 haláleset. Ez 1: 105 000 körül van. Ehhez képest a hagyományos, 12 héten belüli abortuszoké 1:60 000 körül, a sima terhességé és szülésé meg olyan 1:15 000 körül. Tehát magyarán ha valaki megtartja a terhességét és megszül, abba 8* akkora eséllyel halhat bele sacckb, mint a tablettás abortuszba. A tények ilyesmit mutatnak.
2012. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!