Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kell gyilkosnak nevezni...

Miért kell gyilkosnak nevezni azt, aki nem szül meg a nyomorva egy becsúszott gyereket?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok abortuszpárti, és elítèlem azt,ha valaki ész és védekezés nélkül szexel, de mit csináljon az ember, ha mégis becsúszik a baba? Ha nincs pénz, ha senki nem segít, ha apuka lelép - majd az abortusz ellenesek fogjâk eltartani azt a gyereket vagy mi?
2013. júl. 18. 15:08
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
85%
En sem vagyok abortusz párti, de vannak helyzetek, amikor nincs más megoldás, szerintem is. Ezt mondom én anyukaként és 26 hetes kismamaként.
2013. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
28%
Nézd, én erre csak azt tudom mondani, hogy nincs olyan, hogy számomra nincs olyan, hogy becsúszik, szerencsére a világ el van látva egy csomó biztonságos védekezési módszerrel. De ha a helyzet olyan, akkor inkább valóban ne... Bár én nem tudom, hogy képes lennék rá!
2013. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
86%
Mert sokan szeretnek ítélkezni mások felett. Mert egyszerűbb más döntését megkérdőjelezni, mint saját magukkal szembe nézni. Röviden ennyi.
2013. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
71%
Jó-jó ne ítélkezzünk, viszont az abortuszelleneseket nem kell arról meggyőzni, hogy ez a legjobb és egyetlen megoldás!
2013. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
98%

ha valóban úgy csúszik be,hogy korrektül védekeztek és semmilyen más mód nincs,akkor megértem..

Viszont általában ez a becsúszik azt jelenti,h "megszakítással védekeztünk,mert nem szeretjük a gumit/tabit.."

ja,és ehhez a második abortuszt után is ragaszkodik...Na,az ilyen embert ítélem el..Ebben a témában sem jó az elvakultság,ugyanúgy,mint semmiben..

2013. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
De ha mèg nincs is becsúszott gyerek, hanem a felelötlenség vagy hiba miatt fogant meg a gyerek, azzal mennyire van elörébb anyagilag r?
2013. júl. 18. 15:20
 7/48 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van. Én is úgy vagyok vele,hogy "jobb" elvetetni mint hogy a gyerek végig szenvedje a gyerekkorát. De az csak akkor igaz,ha tényleg olyan rosszak a körülmények,hogy nem férne bele egy gyerek.
2013. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg ha valaki rendesen védekezik, és még is összejön egy baba, akit komoly okból nem tudnak fogadni, akkor "nyugodt lelkiismerettel" (bocs a kifejezésért) el lehet vetetni.


Ha valaki nem vagy nem megfelelöen védekezik, akkor azért a lelkiismeretfurdalás jogos.


Viszont ha tényleg nincs lehetöség arra, hogy a gyereket normálisan fel lehessen nevelni, akkor neki mindenképpen jobb, ha elvetetik a szülök, és nemszüli meg úgy a nö, hogy tudja, csak nyomorogni fog testileg meg/vagy lelkileg is a baba.


Ennek ellenére nem vagyok az abortusz híve, de aki felelöségteljes, alapos átgondolás után dönt mellette, azt nem itélném el.

2013. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
18%

Az örökbeadás nem oldaná meg a problémát?

Ha már becsúszott, szépen ki kell hordani, világra kell hozni, és örökbe kell adni. Ezrek várnak babára, akiknak sajnos nem csúszik be ...

2013. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki felelőtlen, meg hibázik a védekezésnél pl. össze-vissza szedi a tabit, meg "jaj csak kicsit beteszem, de vigyázok" típusú.

Persze szép az örökbefogadás, de ha a gyerekre nincs pénz, akkor valószínűleg arra sincs, hogy orvoshoz járjon, kimaradjon a munkából, figyeljen magára (pl. étkezés), kismamaruhák stb.


Amíg a sok h*lye (már bocsánat) össze vissza dug, és nincs felelősség addig ez a helyzet fent fog állni. Mikor itt egy becsúszott gyerekről írnak, hogy jaj mi legyen, később csak kiderül, hogy ja megszakítással "védekeztünk", meg csak 3 szem tabi maradt ki, de nem baj, mert bevettem egyszerre eset fordult elő!

És nagyon ritka az az eset, ahol minden védekezési módot rendeltetésszerűen használnak és mégis becsúszik!

2013. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!