Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nektek az elég ok lenne az...

Nektek az elég ok lenne az abortuszra, hogy úgy érzitek nem bírnátok x gyerekkel?

Figyelt kérdés

5 hónapos a "nagy", a nő terhes ikrekkel és az abortusz mellett döntenek.


Szerintetek ez érthető?


2013. júl. 23. 18:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Én megértem.
2013. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2013. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem mindenkinek illik tiszteletben tartani a döntését. Nem vagyok abortusz párti egyáltalán, de úgy gondolom, senkinek semmi joga beleszólni, sem megszólni egy másik embert. Ez életre szóló döntés, épp elég nehéz lehet neki.
2013. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
nekem nem.
2013. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Gondolkozni kellett volna. Most már vállalják a felelősséget.
2013. júl. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Spirál mellett lett terhes.
2013. júl. 23. 18:26
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Ha már lenne 1 gyerekem és csak 1 kis tesót terveztünk volna és ikrek lenne akkor lehet én is az abortusz mellett döntenék. Egyrészt ez egy teher a nőnek 3 gyerekkel foglalkozni főleg hogy a nagy gyerek csak 5 hónapos így még nehezebb meg anyagi szempontból sem egyszerű, mert ugye pelenka ruhák, cumisüveg, tápszerek, meg egyéb ruhácskák horror áron vannak.

A párommal mi is csak 1 gyereket merünk vállalni mert nem dőzsölünk anyagiakba igazán plusz a házunkat is újítani kell folyamatosan mert a nagyszüleim a 70-es évek óta nem csináltak vele semmit, mi is csak gyorsan kifestettük meg a fürdőszobát és a fűtésrendszert pofoztuk helyre hogy azzal ne legyen gond. De kell külső szigetelés, ablak csere, villanyvezetékeket is lassan cserélni kellene már, a tető szerkezetre is ráfér egy csere mert iszonyatos állapotban van és a beázás ellen is csak ideiglenesen tudtuk megoldani, ami nem bír ki 2-3 évnél hosszabb időt.

Nekünk is van egy fél éves kislányunk, anyagilag bírjuk szerencsére meg marad is pénzünk. De sajnos bizonytalan időket élünk. Én tervezek visszamenni dolgozni mert a párom munkahelyén hatalmas a bizonytalanság lehet hogy októberbe már nem lesz munkahelye, és hiába keres már most állást 3 szakmával és 5 éves munkatapasztalattal asztalosként plusz 2 éve dolgozik építőipara, és sehol nem állnak vele igazán szóba.

Szóval érthető a helyzet. Sajnos a bizonytalanság miatt sokan nem engedhetnek meg sok gyereket.

Mi is 4 éve vagyunk együtt lassan 5 elején amikor 1 éve voltunk együtt nagy családot akartunk legalább 4 gyerekkel, de nem tehetjük meg sajnos.

2013. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
ez nehéz ügy! gondolom nem szívesen hozta meg azt a döntést,de valahol megértem. én nem itélkeznék felette!
2013. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Megérteni abszolút megértem, de ikreket elvetetni nekem nagyon durva. Biztos -jelen körülmények között- én is totál kiakadnék, de szerintem ikreket képtelen lennék elvetetni.
2013. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Én is voltam így, pont tavaly. Volt már 2 gyerek, a kicsi 1 éves, és kiderült, hogy terhes vagyojk, védekezés ellenére. Gondolkodtam sokat, mi legyen. Eldöntöttük, hogy most nem. Visszamentem dokihoz, uh., kiderült, hogy ikrek. Végül maradtak, most már 8 hónaposak, de nehéz. Nem is velük, mert nagyon jó babák, esznek, nézegetnek, alszanak, nem sírnak, fogzást sem vettük észre, hanem a 2 éves miatt nehéz. Most igényli a legtöbb figyelmet, kezd beszélni, és ott a nagylány is, vele tanulni...


Én nem ítélem el, nincs is rá alapom Mindenki maga tudja, mit érez, mit bír. Én ezzel a 4-gyel még épp elbírok, másnak ez sem menne. Van, aki 6 gyerekkel is boldogul. Mindenkinek más a tűrőképessége, türelme, anygai lehetősége.

2013. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!