Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 12 hetes uh-on kiderült hogy...

12 hetes uh-on kiderült hogy a kisbabám súlyos beteg és nem tarthatom meg. Ha meg kell szülnöm az fáj, betétet kell e vinni? érdekelne olyan hozzászólás akivel sajnos már megtörtént. Bővebben lennt

Figyelt kérdés
az érdekelne hogy ugye gondolom oxitocint adnak és hogy ugyanúgy az ember órákig szenved v ez hamarabb megvan?betétet kell vinni ?és hány nap alatt engednek ki mert azt mondták kb 3 nap,de van már egy 3 éves kislányom és jó lenne tudni pontosan.
2013. szept. 13. 06:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom!

ugyanúgy 3 napot leszel bent, ha nincs semmi gond veled. és a szülés is ugyanúgy megy, mint a 9 hónap után. sajnos egy barátnőm hasonlóképpen járt. neki 23 hetesen meghalt a babája és ugyanúgy meg kellett szülnie. :( betétet inkább rakj, de a legtöbb kórházban adnak egy csomaggal. szerintem érdeklődj az orvosodnál, hogy hogyan fog menni, mert lehet, hogy nem mindenhol ugyanúgy.

fel a fejjel, és sok erőt kívánok!

2013. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12. héten még nem kell megszülni a babát, tudtommal. Abortusszal is ki tudják venni. Nekem 17 hetes ikreket sem kellett megszülnöm, hanem kivették őket altatásban. 3 napig voltam bent, mert nálam voltak más komplikációk is. Az orvos mondta hogy meg kell szülnöd?
2013. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
igen az orvos mondta hogy meg kell szülnöm.Azért is lennék kíváncsi hogy ez is annyira pokolian fáj e mint amikor a lányom született!!!!
2013. szept. 13. 16:08
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Keress egy másik orvost, amíg nem késő, tehát azonnal, a 12 hetes nem kell megszülni!!!!


A halott baba megszüléséről olvashatsz a Bezzeganya blogon, sajna több ilyen történet is volt nyáron. Szerintem rosszabb, mint a normál szülés, mert ugyanúgy vajúdsz, de nem lesz, ami kárpótoljon, az egészséges baba.


De tényleg azonnal keress másik dokit, szerintem elkerülheted még. Vagy... nem 12 hetes a gyerek.

2013. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok újra:

Nekem a dokim direkt javasolta, hogy ha 12. heti kombinált teszt aggodalomra ad okot, akkor kell magzatvízvizsgálat azonnal, mert akkor még el lehet vetetni. Van egy vérvételes módszer, ami 100%-os, és nincs hasbaszúrás, de annak 1 hónap alatt van eredménye, és akkor már szülni kell. Tehát tutira nem kell a 12. héten szülni.


AMúgy sajnálom...

2013. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
a kórházban mondta az az orvos aki odaadta a beutalót hogy már kedden be is kell feküdnöm.összesen 2 munkanapot kaptam hogy mindent elintézzek.mindenki totál le volt döbbenve mert még a véreredményem is csak aznap lesz kész amikor be kell feküdnöm.egy nagyon ritka betegégben szenved:dandy-Walker szindróma amitől nagyobb a feje és nagyon sok mindene nem fejlödött ki az agyában mint az ilyenkor átlagos.nem tudom ennek van e köze ahhoz hogy esetleg simán kéne megszülnöm.
2013. szept. 14. 07:31
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia.Le írom az én történetemet.A 12 ultrahangon közölte velem,a doki,hogy a babám Dawn szindromás. Mert nem volt látható az orr csont és a fejredő is magas volt.Kérték,hogy mennyek vissza egy hét múlva genetikai tanács adásra és ott megmondják,hogy mikor lesz az abortusz.Pokolian éreztem magam.Majd az egyik ismerősöm szólt,hogy menjek el egy másik dokihoz. Kb rá 5 napra el is mentem a nődokihoz aki ugyan úgy csinált ultrahangot.És kiderült,hogy a babának semmi baja,látható volt az orr csont és a fejredő is normális volt. 2 éves 8 hónapos egészséges.Az egyik ismerősömnek kb 1 hónapja volt abortusza 14 héten,sajnos nála beteg volt a baba.
2013. szept. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Jobb megszulni hiddd el nekem. A babanak is humanusabb ha szules kozben hal meg mintha osszetornek a csontjait es kiszivnak ot a mehbol. Igy legalabb emberi modon bucsuzhatsz tole.

Nem lehet ugy tenni mintha nem lett volna elaltatnak aztan kesz vege mert komoly pszihis gondjaid lehetnek belole kesobb.

Jobb kicsit szenvedi had fajjon sirni es meggyaszolni a babat.Ha megszulod megnezheted es elbucsuzhatsz tole hiszen barmilyen beteg is csak a te ti gyerekektek orultetek neki elt benned hetekig.

Nem fog fajni csak kellemetlen a tagulas de egy negyed resze sem annak amivel egy normalis szules jar. A mehszaj csak 3-4 cm tagul ki hiszen a baba kicsi konnyen jon.

A kitolasa is egy perc kicsuszik beloled. Ami utana jon az rossz lelekileg. Talan a mehet is ki kell tisztitani de nem mindig ilyenkor altatasban vegzik ezt.

Masnap mar csak apro gorcseid vannak es mar mehetsz is haza.

Ajanlom keress egy gyaszcsoportot olyat ahol anyukak akik elvesztettek a magzatukat beszelgetnek egymassal ez konnyiti a gyaszt.

2013. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Dehogy kell megszülni!Én azért vállaltam a CVS-t(korionbiopsziát)mert azt már a 10.-11. héten megcsinálják,3-4 nap múlva eredmény van(magánúton,pl. az Istenhegyi Géndiagnosztikai Közp.-ban).Mellesleg 39 éves voltam,tehát a korom miatt bőven indokolt volt a genetikai vizsgálat.Az eredményem negatív lett(lassan 1 éves a lányom)ám ha pozitív lett volna,már 12-13 hetesen mehettem volna abortuszra.A barátnőmnek meg kellett szülnie,mivel 22 hetes terhes volt,amikor megjött az amniocentézis eredménye,hogy beteg a baba....

Azért én a helyedben SOS-ben megnézetném-ha lehet-magán úton valami profi genetikussal.Pl. a Hajdu Krisztinával...

2013. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5. válaszolónak:NINCS olyan vérvétel,ami 100%-os.Az amniocentézis és a korionbiopszia(CVS)is "csak" 99.9%-os.Mindkettőn átestem a Hajdu Krisztinánál...szerencsére mindkét gyerekemnél kiderült,hogy minden rendben.
2013. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!