Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti megtartanátok a helyemben...

Ti megtartanátok a helyemben a babát?

Figyelt kérdés
A párommal több mint 4 éve vagyunk együtt. Egy idősek vagyunk 20. Körülbelül 6 hetes terhes vagyok ő nagyon nem akarja a babát mert hogy még tanulunk meg hogy sok "probléma" van vele.. Én viszont nem akarom szegény picit megölni! Nekem ő kell! Ma reggel meg is írtam a páromnak hogy az se fog érdekelni ha elhagy, de én nem megyek abortuszra! A szüleim se akarják hogy elvetessem és azt mondták hogy segítenének felnevelni. A párom szülei semmit nem tudnak az egész terhességről mert nem meri nekik elmondani.. Az iskolával úgy vagyok hogy majd levelezőin befejezném. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2013. nov. 26. 05:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
62%
Nulla (saját) anyagi háttérrel felnevelni Magyarországon egy gyereket 20évesen bátor dolog. Én fiú vagyok és rettentő kínosan érezném magam, ha ilyen körülmények között mégis meg akarnád tartani.
2013. nov. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
64%
Tehat a szülők nyakára akarsz gyereket szülni, egy olyan embertől, aki nem akarja a gyereket. Biztos jo otlet megtartani?
2013. nov. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
42%
Én sem ölném meg. Ha megcsinálni felnőttek vagytok, akkor neveljétek is fel. Szüld meg, levelezőin folytasd a sulit és mellette keress valami részmunkaidős állást.
2013. nov. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
93%
Azért jól gondold át. Neked sem könnyű, az apának sem, Próbáljátok megbeszélni, hisz ez mindkettőtöknek egy életre szól.
2013. nov. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
78%
Ellenzem az abortuszt, de ha az egyik fèl nem akarkja akkor nincs értelme gyereket vàllalni. hab a tortàn a semmire szülès.Abbol ahogy irsz nekem ùgy tűnik, te ezt most kitalàltad, akarod mint egy kiskutyàt.egy gyerek örökre ott lesz, nem unhatod meg. Èn is levelezőn tanulok mèg mindig, 9 hònapos a lànyom eszmèletlen nehèz nagyon régen aludtam jòt ès hamarosan dolgozni is visszamegyek.27 èvesek voltunk mikor jött a babànk,összehàzasodtunk, stb. DE ha nem lett volna stabil anyagi hàtterünk, ès a férjem nem akarta volna akkor nem vàllaltam volna, mert nem csak nekem kell akarni..hanem nekünk...
2013. nov. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
33%
Látszik, hogy már elöntötték az agyad a hormonok. Nagyon meg fogod bánni, hogy megtartottad...
2013. nov. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Nem vagyok abortusz párti, nekem is van egy kisfiam! Az általad írtakból tényleg az derül ki, hogy a szüleidnek szülnéd a babát, mivel még a sulit sem fejezted be, és nincs meg az anyagi háttered sem a gyerekneveléshez. A sulit levelezőn befejezni jó ötlet, nézz körül, hogy a jelenlegi végzettségeddel milyen munkát találnál, mit tudnál biztosítani a baba számára, hogy a szüleidnek ne két gyereket kelljen eltartani! A fiú részéről azt tartanám korrektnek, ha ketten a szülei elé állnátok és ott is elmondanátok, hogy mit döntöttetek. Lehet, hogy ők is támogatnának téged és a babát, még ha a párod el is hagyna, és most nem feltétlenül az anyagiakra gondolok! Ezek után hoznám meg a végső döntést, ami viszont bármi is legyen, másra nem tartozik! Sok erőt és kitartást kívánok neked hozzá!
2013. nov. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
66%
Ha van segitseged es tenyleg akarod akkor en megtartanam , legyen akarmilyen nehez is majd. Nem vagyok abortuszellenes, de szerintem jol dontottel. Nem vagy mar gyerek, tudsz donteni. Attol h szuleid segitenek miert lenne az h a nyakukra szulod? Ha az en lanyom jarna igy majd mindenben tamogatnam ot is meg a gyereket. Nem erdekelne es nem fognam ugy fel h nekem szulte. Persze azert oda kell tenned magadat rendesen. Aztan hatha apa is at gondolja es ertekeli a dolgokat. Lehet csak megijedt es majd ha jobban elgondolkodott akarja o is. En sok sikert es oromot kivanok nektek. Ne band egy percig sem. Igaz h nem lesz konnyu dlgod azt alairom. :-)
2013. nov. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 JnéHN ***** válasza:
57%
Én megtartanám. Levelezőn lehet tanulni, én mind a két gyerekem mellett tanultam, meg lehet csinálni. Ha a szüleid segítenek, akkor fogadd el. Nem te lennél az első és nem is az utolsó aki ezt megteszi. Mellette lehet munkát is vállalni, meg talán most jön a gyed extra is, ami egy újabb plusz. De ha elveteted, akkor a lelkiismereteddel, el fogsz tudni számolni?
2013. nov. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
46%

Vállalnám. Én is gyerek mellett diplomáztam és másfél éves volt, mikor részmunkaidőben dolgoztam is.

Nem ideális, hogy nem teljes családban nő fel, de az mégsem igaz, hogy szüleidnek szülnéd őt. Magad írod, hogy segíteni szívesen segítenének, de nem kizárólag ők szeretnék nevelni.

Úgy látom, már döntöttél. Szerintem helyesen. Azt kívánom Neked, hogy a párod is melléd álljon és klassz kis család legyetek. És persze sok erőt és derűt, mert szükség lesz rá.

2013. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!