Ti ebben az esetben mit tennétek? Megtartanátok a babát vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos baba, ő sem volt tervezve, felelőtlenség volt nem védekezni.

Most megint terhes az anyuka, ezúttal spirál mellett lett az.


Sem ő, sem a férfi nem akarta a babát. A házasságukat nagyon megviselte az elmúlt időszak, a férfi már azt a babát sem szerette volna, de végül többé-kevésbé helyt állt. Most próbálják rendbetenni a házasságot.

De a nő nagyon abortusz-ellenes, emiatt, bár nem akarta, megtartaná.


Ti mit gondoltok?


2013. jún. 16. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
NEM tartanám meg. A meglevő baba és a hátasság fontosabb, mint egy bigott elv! Két pici gyerek akkor is nagy teher, ha mindketten akarják és el is tudják tartani. De ebben a szituban csak apátlan, nyomorgó gyerekek lesznek.
2013. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Nehéz döntés. Szerintem még a másik baba is nagyon kicsi,és hogy az apa őt se akarta esélyes hogy lelépne. De mégis csak egy életről van szó. S az hogy megfogant annak oka van. Le kell ülni megbeszélni mi ellene és mi mellette és hozni egy megfontolt döntést.
2013. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha abortusz ellenes, akkor megtartanám a helyében, mert lehet jobban ki fog készülni attól lelkileg, hogy elveteti, mintha megtartaná...
2013. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Így van még két kisfiam a lányom után. A középső babánk esetében nem vettük komolyan a védekezést. A harmadiknál ő nem vette komolyan, hogy gyógyszert szedek. Én nagyon ab.-ellenes vagyok, a férjem már a másodiknál is elgondolkodott, hogy vállaljuk-e. Nem lett egyszerűbb az életünk, de szeretjük egymást meg a kicsiket is annyira, hogy inkább megpróbálunk boldogulni a helyzettel. Egyébként az első két baba születése között 16 hónap van, a második és harmadik között 18. Nálunk is voltak olyan időszakok, amik nagyon próbára tették a házasságot. Egy ilyen helyzet kimenetele mindig az adott 2 emberen múlik.
2013. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha az anyuka abortusz ellenes, szerintem később már nem fog tudni ugyanúgy nézni a férjére, ha megteszi a kedvéért a dolgot..legalábbis én nem bocsájtanám meg sem magamnak, sem neki.
2013. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én megtartanám, de az én vagyok.

Ebben a helyzetben senki sem dönthet az érintettek helyett, hiszen bárhogyam döntenek, nekik kell majd együtt élniük a döntésük következményeivel.

2013. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező, én már próbáltam azt, amikor hasonló - kicsit meredekebb, mert nem 8 hanem 3 hónap volt a szülés és a pozitív terhességi teszt között - meg lett tartva, és azt kell mondanom, hogy ha újra ilyen helyzet adódna, semmi esetre sem támogatnám a megtartást... (ahogy anno sem támogattam, csak hát nem a férfi dönt...)

Mert igaza van annak, aki azt veti fel, hogy lehet, hogy az abortuszra is rámegy a kapcsolat... lehet... csak hát akkor jóval nagyobb rá az esély, hogy a különváló felek elboldogulnak a kötelezettségekkel. Ha úgy megy szét a kapcsolat, hogy a nő egyedül marad egy szoptatós babával és egy - az idő rövidsége és a regenerálódás részlegessége folytán majdnem biztos, hogy veszélyeztetett - terhességgel, hát igen nehezen fog boldogulni - és a férfivel szemben is meglehetőst erkölcstelen bármit is követelni, ha egyszer felelős védekezés mellett lett az a terhesség, és időben kijelentette, hogy nem kíván újabb gyereket.

Sóval - saját tapasztalatom alapján is - csak azt tudom mondani, hogy ha elvetetik, akkor nagy esély van arra, hogy 3 embernek lesz közel normális élete, együtt vagy külön. Ha megtartják, akkor erre minimálisra csökken le az esély, ha külön mennek, ha együtt maradnak még egy ideig.

2013. jún. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a nő elvi megfontolásokból ellenzi az abortuszt, akkor nem fog vállalkozni rá, ez biztos. Nem tudom elképzelni, hogy ha a férje így, vagy úgy, de mégis ráveszi, hogy csináltassa meg, akkor képes lesz ezt a férjet valaha is őszintén szeretni. Én nem tudnám, az biztos, tehát a házasságom érzelmileg meghalna. Ha a baba marad, lehet, hogy apuka tényleg lelép, mert úgy gondolja, akarata ellenére született döntés, aminek a következményeit neki is viselnie kell. Nagy esély van a kapcsolat széthullására sajnos. Ha pedig ez így van, akkor miért kell ebbe egy kisembernek okvetlenül belehalnia?

Én két dolgot nem értek: az első, hogy konkrétan, a napi rutin szintjén mi olyan hatalmas teher a gyerekvállalásban, ami után, közben a házasságot rendezni kell? Tényleg érdekelne, hogy a megváltozott anyagiakon túl mi teszi oly mértékben próbára a szülőket, hogy belerokkannak?

A másik: hogy élhet valaki házasságban egy másik emberrel úgy, hogy tudja, abortusz-kérdésben homlokegyenest más a párja álláspontja, mint az övé?

Ebben a helyzetben villámgyorsan elkezdeném meghatározni az első baba nevelésekor elkövetett hibák eredőjét, hogy legközelebb ne fussak bele ugyanabba, és ezerrel kezdeném felhajtani a létező összes segítséget, hogy könnyebb legyen. És sokat beszélgetnék a férjemmel. És más hasonló helyzetben lévő párokkal.

Azért egy gyerekvállalásba nem kell belehalni...

2013. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!