Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » S. O. s! Erős gyógyszerek...

S. O. s! Erős gyógyszerek mellett elkell vetetnem a babát?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót is szedek, ennek ellenére azt hiszem terhes vagYok. Hangulatjavítót, xanaxot és ripedont szedek. Ha lehet megtartanám a babát

2014. jan. 9. 21:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

A fogamzásgátlótól nem lenne gond, annyira kevés benne a hormon, hogy nem árt a babának (a nőgyógyászom mondta). A xanax, ripedon nehezebb eset. Mindenképp kérdezz meg egy genetikust pl, ők jobban szoktak érteni a gyógyszer mellékhatásokhoz is. Az előző már írta, hogy az első 5-6 hétben nem tudsz komoly kárt tenni a babában, igazából a 12. héttől, a méhlepényes táplálástól számítanak nagyon ezek a dolgok. Hányadik hétben vagy? Gondolom, azonnal leálltál, amint megtudtad, hogy babát vársz.

sok gyógyszerre azért írják rá, hogy terhesség alatt nem szedhető, mert nem tesztelték megfelelő egyénen. Valahol van róla a neten cikk, talán terhesség alatt szedhető gyógyszerek névvel.

Ha azt mondja az orvos, hogy baja lehet, akkor is érdemes várni az UH-kig, mint rögtön elvetetni. Ha nagy gond van, 12. hét után is megcsinálják az abortuszt.

Lehet, hogy most azért jött neked össze a baba, hogy megszabadítson a depressziótól? Nem tudom, miért szedsz xanaxot, de lehet, hogy így tudsz leállni róla, és egészségessé válni. Én mnidenesetre nagyon drukkolok nektek, és írj, ha van valami!

2014. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%

Tisztelt Kérdező!


Kb 10% esélyed van arra,hogy egészségében károsult gyermeket hozz a világra.Ez az a 10% amit minden egyes terhességét megtudó anyuka kerül.

Az első 4 hét a kritikus,ha addig olyan dolgok jutottak szervezetedbe amik súlyosan károsíthatják a magzatodat,azt hidd el kilőkődött volna,de mivel sikerült,újra regerenálnia magát,ezért megmaradt.ha megkérdezel egy szakembert ugyanezt fogja mondani,az első 4 hét után a magzat képes az újra regenerálásra,de ha ezután is negatív életformát folytatsz,vagy mint írtad,erős nyugtatókat szedsz már nem biztos a 100% egészség.menj el egy genetikai tanácsadásra,teljesen ingyenes,egy félórás beszélgetés....ennyit megér,az a kis élet benned,ha tényleg ott van.Nagyon sok erőt,és kitartást kívánok neked.....ha van kedved írj privit...én most mentem volna szerdán abortuszra de visszahőköltem,és úgy döntöttem megtartom....szóval teljesen együttérzek....

2014. jan. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
És abbahagyhatod ezek szedését? Jól írta az, aki azt mondta az első hetekben nincs közvetlen kapcsolat. Én erős májgyógyszereket szedtem mikor teherbe estem és a kisfiam teljesen egészséges. Szerencsére én abba hagyhattam a gyógyszerek szedését, mikor kiderült, hogy babát várok. Kérdezz meg egynél több nőgyógyászt. Addig is ajánlom Neked az orvostudakozo.hu-t azon belül Hamvas Ferenc doktor urat, aki gyorsan ad megbízható szakszerű választ minden nőgyógyászati kérdésben. Kitartást. Jah és igen először tesztelj :)
2014. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 9-es válaszoló.Ha nem ismered a kérdezőt,akkor miért degradálod le.Nyílván nem hülye,ha fogamzás gátlót is szed.Kedves kérdező!Az én párom nőgyógyász,tehát biztos kézből tudom,hogy kb 5-6.hétig nem nagyon árthat semmi.És nézd meg czejzer endre műsorát a youtubon.Kb 3db olyan gyógyszer fajta van,ami tényleg kárt okozhat.Ezzel nem azt mondom,hogy nem kell a fokozott ellenőrzés,de jó eséllyel nem lesz gond.Ha gond van,akkor nagy eséllyel a természet a 12.hétig szelektál.Hány hetes vagy??16hkn
2014. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi újság Veled?

2014. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!