Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után mi az amit nem...

Abortusz után mi az amit nem lehet? ( Többi lent )

Figyelt kérdés
Tegnap volt abortuszom,a műtét után annyit mondtak,hogy tilos ülőfürdőzni,tampont használni és nemi életet élni 3 hétig. 4 nap múlva wellnesezni megyünk a párommal, fürdőzès kilőve,de mi van a rendes és az infraszaunával? Ezeket lehet használni vagy inkább ne kockáztassak? Sportolni (futás,felülések) mikortól lehet? Előre is köszönöm annak aki válaszol!
2014. febr. 25. 20:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Elore kerem,hogy csak az irjon aki a valaszaval segiteni tudja a kerdesem es nem pedig minositeni! Koszonom!
2014. febr. 25. 20:42
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Ez azért tényleg abszurd helyzet. Sokaknál látatlanban kiveri a biztosítékot.

Ne itt kérdezz ilyet! Faggasd az orvost, aki végezte, szabad-e mindezt.


Nem azon akadtak ki elsősorban, hogy abortuszod volt, az itt ma már mindennapos, nem a magzatod halálának miértjén, hanem azon a rettenetes közönyön, ami a kérdésből árad, ami a baba halálával szemben a wellness és a te egészségügyi kockázataid mikéntjét mérlegeli.


Nem akarok beléd rúgni, megvan, vagy meglesz előbb-utóbb a magad baja még, de a kérdésed józanul mérlegelve önmagában provokatív.


Szakembert kérdezz, tudom, ott nem tudsz anonim maradni. Talán ezért is fordultál ide.

2014. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nekem anno azt mondták, hogy 6 hét ay ilyen korlátozott időszak.


Szóval szerintem 3 vagy 6 hétig (ezt már neked kell érezni, hogy mennyire vagy jól) ne sprotolj, legfeljebb valami kis könnyűcskét, séta vagy ilyesmi. Szerintem futni még nem kéne semmiképpen.

Ülőfürdő és tampon, nekem azt mondta a doki, hogy ezzel is minimum az első menstruáció végéig várjak, mert hogy addigra erősödik meg újra a hüvely meg hogy akkor már tuti nincs fertőzés. De ata millió helyen olvastam, hogy nem i skell annyit várni, na mindegy, én kivártam.


Szex megint csak enm javasolt az első menstruáció elmúltáig.


Szerintem sajnos le kell majd mondanod a szaunáról is, nem gondolom, hogy jó ilyen megterhelsnek kitenni a szervezeted. Azért kb 1 héttel a műtét után még bőven vérezhetsz, és ki tudja, lehet végbőséget is okoz a melegühideg váltakozás, mindenképpen megterhelő, Én a helyedben kihagynám.

Emlékszem, mi a műtét harmadnapján költöztünk párommal úh lakásba. Csak attól, hogy cipekedtem egy kicsit a csomagokkal napközben meg takarítottam picit, attól estére úgy dőlt belőlem a vért meg olya görcseim voltak, hogy majd megpusztultam. Szóval azért nagyon vigyázz magadra. Nem tudjátok már lemondani? Vga yátadni valaki ismerősnek? És akkor elemhetnétek később, és akkor már leehtne mindent mókázni. :)

2014. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, meg se halld a bunkókat. Az okok csak rád tartoznak. Idegen emberekkel számoltatnád el magad?
2014. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a szaunázást még kerüld. Azt javaslom, hogy rakjátok át (ha lehetséges) pár héttel későbbre mikor már te is meg vagy erősödve.

Sportot, külhonos amiket írtál, egy hónapig minimum kerüld.

2014. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nem mehetsz infraszaunába, mert vérbőséget okoz. Minden olyan tilos, ami vérbőséget okoz, vigyázz inkább magadra, hogy később, ha szeretnél lehess még anyuka.
2014. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyaltalan nem hulye kerdes, a sport reszet a dokitol kerdeztem meg, nekem azt mondta egy hetig semmikepp, utana egy hetig lazabban aztan mar minden gond nelkul. Ulofurdore ket hetet mondott, nemi elet 4 het, tampon meg a kov mensiig.
2014. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!