Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? 15 évesen terhes!

Mit tegyek? 15 évesen terhes!

Figyelt kérdés
A barátnőmet megerőszakolták,és most terhes.Már 50 napja nem jött meg neki.Senkinek sem merte elmondani,hogy megerőszakolták,csak nekem.Nagyon ki van készülve ezért megkértem,hogy aludjon nálunk néhány napot,én meg vettem neki terhességi tesztet,és nálunk megcsináltuk,és egyértelműen pozitív lett.Ő azt mondja,hogy meg szeretné tartani,de szerintem ez nem lenne jó döntés,hiszen azt sem tudja,hogy ki az apa,meg azért mégiscsak egy 15 éves lányról van szó,aki még csak első éves a gimiben.Nem meri a szüleinek elmondani,pedig szerintem minél előbb szólnia kellene.Nagyon aggódom a legjobb barátnőmért.Otthon is cseszegeteik,hogy csak 4,4 lesz az évvégi átlaga,ami szerintem egy erős gimiben nem,is olyan rossz.Nem bírja már ezt lelkileg,én próbálom mindenben támogatni,de ehhez kevés vagyok,mert ha mégis az abortusz mellett dönt,ahhoz mindenképpen kellenek a Szülei is.Mit tegyek Szerintetek,hogyan tudnám ennél is jobban támogatni/segíteni?

2014. jún. 8. 12:33
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Ja,és én is csak 15 éves vagyok.
2014. jún. 8. 12:35
 2/43 anonim ***** válasza:
14%
Mindenképp mondja el. Arról nem ő tehet ha megerőszakolták. Legalábbis remélem nem. http://www.youtube.com/watch?v=aPpQfficc2k
2014. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
86%

1. szülők

2. rendőrség

2014. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
79%

Azonnal menjen orvoshoz! Ha meg akarja tartani akkor is! ha nagy hasa lesz hogyan akarja eltitkolni a szulei elol? Szóval el kell mondani elobb utobb. Nem hiszem h meg kéne tartani ezt a babat, mit mond majd neki ki az apja? Es akar hanyszor ranez a gyerekre neki is eszebe jut majd ami tortent. Nem vagyok abortusz parti de ez egy kulonleges eset.

De első lépés akkor is az orvos. Es ott mindenesetre kerjen abortuszra idopontot plusz a vervetelse, a kotelezo korokre stb(doki majd elmondja), maximum majd lemondja ha megis megtartja.

2014. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
69%

Egy eroszakbol fogant gyermeket meg akar tartani 15 evesen? Maganal van? Ha o nem szol a szuleinek , talan neked kene. Egyedul amugy sem lenne kepes ellatni egy csecsemot..., ha megisegszulne.

Mindenkepp beszeljen a szuleivel a tudtukra kell adni ezt!

2014. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem szóljatok közösön a szüleinek bár neki kellene elmondani aba viszont noncs jogod beleszolni ha megakarja a gyereket tartani. A barátnőd jól gondolkodik hisz szegény gyerek csak áldozat lenne igy is ugy is ö semmiröl se tehet. Ha megakarja hagyd békén had tartsa meg. Én is megtartanám de a fiú ellen tehet feljelentést a rendőrségen nemi erőszakért.
2014. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
32%
Egy bizonyos igeig el lehet vetetni a babát, mert még nagyon nem fejlett. Ha ezt az időt még nem lépte túl, akkor sztem nagyon el kell gondolkodni, hogy elveteti-e.
2014. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
53%

Tudom hogy ez nem vigasztalja a baratnod, de engem is megeroszakoltak fiatalon, es ha terhes maradtam volna biztos megtartom a babat, hisz nem tehet semmirol! Eloszor is menjen orvoshoz, mert nekem sajnos lett egy fertozesem az eset utan, hala istennek kezelheto! Masodszor, elobb utobb beszelnie kell a szuleivel,nem tehet rola h megeroszakoltak, a szulei ezert nem okolhatjak ot! De minel elobb ORVOS nehogy valami maradando baj legyen ! Szoritok a baratnodnek, es annyibban segithetsz neki hogy tovabbra is tamogatod ot es mellette vagy! Ez sokat segit! Ertesitsetek kerlek hogy hogy dontott a baratnod!

Egy 40hkm

2014. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
58%

Miért kell ennyire kétszínűnek lenni?

Ti hol tartottatok volna meg egy erőszakból fogant babát, mindössze 15 évesen?

Ha az én lányom lenne, ha kell a haját cibálva, de elhurcolnám az abortuszra.

Ő maga is gyerek.

2014. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
20%

Dehogy gyerek ! kedves anyúka tudod az én nagynéném 13 évesen már szolgált a régi idökben azaz ha ö élne most lenne 90 éves. Másik része meg az amióta bevezeték a kábeltévét, meg az internetet sokat lehet tanulni a tv böl is hamar kifejlödnek a mostani gyerekek. Amúgy meg akár tetszi akár nem a 15 éves gyerek 3 év múlva teljesen nagykórú lesz.


Amúgy a 15 éves lány válalhatja a gyereket itt van belinklem neked


[link]

2014. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!