Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nem késő, ha...

Szerintetek nem késő, ha valaki a 30-as éveiben lesz először várandós? Ti hány évesen szültétek az első gyereket? Van itt olyan, aki 30-as és még nincs gyermeke?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, mert úgy látom egyre inkább későbbre tolódik az első gyermek vállalása. Sokan először anyagilag próbálják megalapozni a jövőjüket, vagy egyszerűen csak nem találnak megfelelő párt.

2014. febr. 3. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
30 éves vagyok most várjuk az első babánkat. Szültem volna korábban is, de így jött össze. Mostanra viszont van létbiztonságunk, biztos állásunk és saját lakásunk. Nem bántam meg, de ha újra kezdhetném már 20 évesen szülnék.
2014. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
32 és 36 évesen szültem. Ekkor találtam meg a megfelelő párt, és lett saját lakásunk úgyhogy ekkor jöhetett a baba, aztán meg tesó is kell :).
2014. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

33 éves múltam, most várom az elsőt. nem is az anyagi biztonság miatt tolódott idáig (ha ideális és tökéletes pillanatra várunk, akkor soha nem lesz gyerek), hanem azért, mert nem éreztem késznek magamat rá, nem vágytam rá. lehet, hogy ez sokaknak késő, de én és a férjem is most érezzük azt, hogy tökéletes lelkiállapotban tudjuk várni a kisbabát

a nővérem 36 évesen szült

2014. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

36 éves vagyok, 3,5 éves a kisfiam, én is 33 évesen szültem.

Így alakult, ekkora találtam meg azt a férfit (a férjemet), akinek érdemes volt gyermeket szülni.


A jó benne az, amit már előttem írtak, hogy teljes az anyagi biztonság, én magam is érett vagyok az anyaságra (míg 20-24 évesen pl. én személy szerint erre lehet, hogy nem lettem volna pszichésen olyan alkalmas, mint most), valóban vártuk, vágytunk rá.


Fizikailag sem szörnyű és elsőre teherbe estem, ahogy próbálkoztunk.


Ha tehetném, talán pár évvel korábban nekivágtam volna, olyan 27-28 évesen- de akkor még nem volt stabil párkapcsolatom, utána ismertem meg a férjem- érdemes volt várni.


Talán még nagyon öreg sem vagyok, meg fogom érni az érettségijét a kisfiamnak, hiszen akkor még aktív, dolgozó emberek leszünk :)

2014. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen ismertem meg a jelenlegi:)) férjem, 33 évesen mentem férjhez. Másfél évet vártunk a babára, 35 leszek jövő héten, tehát ha minden jól megy, 35 évesen szülöm az elsőt. És akarunk majd kistesót is, én 40ig bevállalom simán, remélem:) 11 heteskm.
2014. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
én 29 évesen estem teherbe és pont 30ik születésnapomra érkezett. igazából jobb lenne ha fiatalabb lennék, de a saját esetemben korábban még nem lett volna alkalmas a baba. sem a munkám (állandó utazások), sem a kapcsolatom, családi gondok nem adtak volna akkor megfelelő környezetet. így most minden passzolt. hamarosan szeretnék kistesót a 15 hónapos fiúnknak, 31 múltam.
2014. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
33 évesen szültem az elsőt, 36 évesen a másodikat, 38 leszek mire megszületik a harmadik. Aztán létszámstop!!!!
2014. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Én 22 évesen szültem az elsőt,jövőhéten leszek 31 és most várjuk a negyediket! :) (10 hetes)
2014. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33 évesen született a kislányom, 3 év próbálkozás után, most 35 éves vagyok és 19 hetes a kistesóval. Elvileg, hacsak valami anyagi csoda nem történik nem tervezünk többet.
2014. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a húgom 33 éves és még mindig nem tervez, azt mondta, hogy 2 éven belül szeretne.
2014. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!