Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az orvosom fog felírni esemény...

Az orvosom fog felírni esemény utáni tablettát, ha ellenzi az abortuszt? Vagy menjek másik orvoshoz ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Van már egy kisfiúnk, és sajnos kiszakadt az óvszer reggel. Egyelőre nem szeretnénk második babát, mert a fiúnk is alig 8 hónapos. Viszont tudom a nőgyógyászomról, hogy ellenzi az abortuszt, így azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy az esemény utánit sem írja fel. Vagy ha fel is írja, esetleg a későbbiekben nem lesz olyan az orvos-páciens kapcsolatunk mint eddig. Ugyanis maximálisan meg voltam elégedve vele eddig, nagyon rendes, kedves és emellett szuper szakember. Ti mit tennétek?
2014. jún. 15. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Az orvos nem isten, hogy ítélkezzen. Ő arra esküdött fel, hogy elvégzi a munkáját. Amibe az is beletartozik, hogy esemény utáni tablettát ír fel, illetve, hogy abortuszt végez. Az, hogy magában mit gondol, az egy dolog, de amelyik orvos egy esemény utánin vacakol, annak akkor nem nőgyógyásznak kellett volna lennie. Ennyi.

Nyugodtan menj el és írasd fel. Kötelessége amúgy felírni! Ha meg ezen problémázik, akkor meg menj el egy másikhoz és ehhez nem kell többet járni.

2014. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kartonodon így is úgyis rajt lesz vagy mi a neve, és látni fogja utolag is. Szerintem nyugodtan elmehetsz.
2014. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Az esemény utáni tablettának pont az a lényege, hogy ne legyen szükség abortuszra.

Nem hiszem, hogy van olyan elvetemült orvos, aki az esemény utánit egyenlővé teszi az abortusszal...

A tabletta pont, hogy a megtermékenyítést ill. a beágyazódást akadályozza meg, azaz akkor avatkozik közbe, akkor MÉG NINCS terhesség.

2014. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekem kiadtak a patikában recept nelkul, amikor hétvégén mentem be. Mondtam h hetvegen nem fogad a doki. Es félsz hogy késő bevenni. Nekem igy adtak.
2014. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megkérdeztük az ügyeletes gyógyszertárt, azt mondták recept nélkül nem adják ki, mert ezt keményen ellenőrzik. Igazából nem szívesen mennék másik orvoshoz, nehezen találtam normálisat. Az abortuszellenességéről onnan tudok, hogy volt aláírás gyűjtés például az emberiókon végzett kísérletek ellen, és tartott ott előadást, és nyilatkozott a helyi tv-nek, hogy szerinte az élet a fogantatástól kezdődik, emellett a teenager ambulanciát ő hívta életre nálunk, hogy a fogamzásgátlásnál a megelőzés legyen az alap a fiataloknál, ne az abortusz legyen egyfajta fogamzásgátlás. Illetve egy kórházi ismerősöm mondta, hogy nem végez ő abortuszt. De soha nem beszélt erről ő, akkor sem, amikor teherbeestem. Mondta, hogy meg kell kérdeznie, hogy szeretnénk-e megtartani, mert ez bent van a protokollban, de ennyi. Remélem tényleg nem lesz gond.

2014. jún. 15. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi volt végül??
2014. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!