Meddig lehet elvetetni a magzatot? Tudom, hogy általában 12. hétig, de olyat is hallottam, hogy pl 20. hétben is . Lehetséges?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Elvetetni csak 12.hetig lehet!a 20.heten pl. akkor veszik el ha beteg es nincs mas megoldas..de olyankor mar megkell szülni mashogy nem megy!!
2014. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Én úgy tudom hogy 12 hétig normál esetben utána, csak erősen indokolt helyzetben, pl. Down kor. Meg szerintem inkább ilyenkor már szűlni kell, nem vetélni.


Miért akarod?? Ha egészséges ekora babád mégsem kell, inkább add örökbe! Így is-úgy is szülnöd kell, legalább megkapna az esélyt az életre!

2014. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 12. hétig, normál esetben! Utána már csak akkor ha nagyon beteg a Baba, vagy nem él már, esetleg az anyának az életben maradását veszélyeztetné, stb.! A 20. héten már csak akkor veszik el, ha baj van! Tapasztaltam, sajnos, 20. hét végén, és igen, meg kellett szüljem a lányunkat!
2014. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem akarlak elítélni, de ugye nem gondolod komolyan, hogy egy 20 hetes magzatot abortusszal elvesznek...neem ott már beindítják a szülést és meg kell szülni és garantálom neked, hogy ugyanúgy fáj, mint amikor szülsz. Ez sajnos tapasztalat... én nagyon nem akartam 20 hetesen szülni mégis megtörtént. Az egy szülés kérlek szépen és fáj és szenvedsz és a baba nem éli túl. És tudatosan éled át az egészet és emlékszel rá, majdnem mindenre. Ezt akarod? Mert amiről Te beszélsz az ez. Egyebekben a magzati élet védelméről (sic!) szóló törvényben szépen tételesen fel vannak sorolva az indikációs okok amelyek miatt a 12. hét után is elveszik a babát. De akármit ír a tv, akármennyire azt mondják vetélés...ez szülés.
2014. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem lehetséges.

Nem tudom, miért kérdezed, de remélem, hogy a hallottak miatti megbotránkozás, vagy döbbenet ellenőrizteti veled a kapott információt.

Egészséges magzatot semmiképp, és ha beteg, akkor is meg kell szülni, ahogy írta már valaki itt.

2014. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18 éven alulinak ha minden igaz a 18.hétig elvégzik az abortuszt. Felnőtt nőknek csak a 12.hétig. Persze egy 12 hetes magzat is teljesen ember formájú, így iszonyatos az abortusz szerintem, de egy 20 hetes terhességnél mar nem is csak embrióról hanem magzatról beszélünk.
2014. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Magyarországon valóban a 12. hétig lehetséges, de sok más országban tovább is. Hollandiában a 22. hétig, és nem kell megszulni, altatasban csinaljak. Kb. 700 euró. Voltam ilyen klinikán gyakorlaton.
2014. júl. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
miért akarod elvetetni?
2014. júl. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=WbtI1LsbiIQ


Csak azért, hogy képben legyél!

2014. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
A hollandokról eddig is meg volt a véleményem, de 700 euro/abortusz adattal ez nem változott. Magyarországon a férfiak 6%-a, a nőknek 13%-a meddő, azaz nem lehet gyermekük, bármennyire is szeretnének. Inkább keress ilyen családot, s szerezz örömet nekik, ne légy önző! Nekem a keresztanyám kapartatta ki annak idején és soha többet nem lehetett már gyereke. Ez is benne van a pakliban. Félek, hogy a keresztény értékrenddel köszönő viszonyban sem vagy,de hidd el, a gyermek a legnagyobb öröm az ember életében. Láttam az öt csillagos szállodai munkahelyemen azt a holland vezetőnőt (havi egy millát keresett), amikor karácsony előtt megreccsent, idegösszeomlást kapott. Akkor döbbent rá, hogy az egész élete, jól kiépített karrierje semmit sem ér! Kire, mire hagyja az értékeit? Kiért gürcöl? A szeretet ünnepén senki nem bújik hozzá, nem lát örömet a nem létező gyermeke arcán, nem élhet át olyan dolgokat, amit egy gyermekes anya átélhet.
2014. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!