Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha beteg a baba (down-os)...

Ha beteg a baba (down-os) akkor hányadik hétig lehet abortusszal elvetetni, hogy ne kelljen megszülni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 08:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól tudom 20, de a nögyógyászod tud aktuális felvilágositást adni.
2012. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom most szabin van, különben őt kérdezném.
2012. okt. 20. 08:07
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
A 20. hétig lehet elvetetni. Ha jól tudom a 12. hétig abortuszt csinálnak, a 12. és 20. hét között pedig Meg kell szülni a babát. (adnak valami gyógyszert amitől meghal a baba és megindítják a szülést) :(
2012. okt. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
Ha a beteg a baba, akkor 2 választásod van.Abortuszt 12.hétig végzik el, ha a baba nem egészséges, hát 20-22.ik héten meginditják a szülést.
2012. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy a 20. hétig elveszik,utána meg kell szülni.Nekem esélyes volt,hogy beteg a baba,és azért végeztettük fizetős(Telki)helyen az amniocentézist,hogy ne kelljen 4 hetet várni az eredményre,és a 20. héten belül maradjak(18 hetesen már eredmény volt).Szerencsére minden oké volt.
2012. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó vagyok:normál esetben valóban a 12. hétig végeznek abortuszt,de beteg baba esetén a 20. hétig!
2012. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%
Abortuszt a 12. hétig végeznek. Ezt követően, ha beteg a baba, megindítják a vetélést. De kifejezett abortuszt (ami altatásban végzett kisműtét) 12. hétig végeznek.
2012. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

A nő indokai a terhesség megszakítására szociális indokok, a bűncselekményből adódó terhesség, a terhes nő fiatalkorúsága vagy korlátozott cselekvőképessége lehetnek. A terhesség befejezéséről annak 12. hetéig dönthet az anya, amennyiben nagykorú. Később (a 13-18. hét között) is végeznek terhességmegszakítást elsősorban az "anya súlyos válsághelyzete" esetén, vagy ha a terhesség megszakítása a terhesnek nem felróható okból nem történt meg a 12. hét előtt.


A magzat súlyos betegsége esetén általában a 20., de maximum a 24. hétig végeznek ilyen műtétet. Élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség esetén a terhesség megszakítása a 24. hétig lehetséges. A 24. héttől szigorú orvosi javallattal a terhesség befelyezése lehetséges, spontán szülés, indokolt esetben császármetszés útján, de ekkor már nem abortuszról, hanem szülésről beszélünk, és az élve született újszülöttet a szakma szabályai szerint fogják ellátni.


[link]

2012. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Szió, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy,tényleg el akarod vetetni vagy ez csak egy átsuhant gondolat?
2012. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Most várok a korionvizsgálat eredményére, de fel akarok készülni mindenre.
2012. okt. 20. 10:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!