Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Te ki mindenkinek mondtad el,...

Te ki mindenkinek mondtad el, hogy abortuszra mész/abortuszod volt?

Figyelt kérdés
Ki tudott róla? Szüleid, testvéreid, nagyszüleid, barátaid tudták? Suliban tudták? Vagy egyedül csináltad végig? Én csak a szüleimnek szeretném elmondani, de ez nem olyan, amit a testvéreimnek is tudniuk kéne? Elvégre családi ügy, és elég jó viszonyunk van. De mégis azt szeretném, ha minél kevesebb ember tudna róla. Köszönöm a segítséget!

2014. aug. 24. 19:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Nekem csak a párom és a legjobb barátnőm tudta.
2014. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
5%
Ha megcsinálni nagy voltál legyél akkor is nagy mikor fel kell vállalnod. Mond csak el mindenkinek had tudják mit teszel.
2014. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%
Osztom a 2es véleményét!
2014. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de nem a kioktatásotokat kértem, anélkül megvagyok. Gratulálok, hogy úgy ítélkeztek felettem, hogy semmit sem tudtok rólam. Sem azt, ki vagyok, sem a történetem, se azt, hogy történt, vagy hogy miért döntöttem így. "Az vesse rám az első követ, aki bűntelen közületek!" Gondolom, ti mind azok vagytok, és soha életetekben nem hibáztatok. Kíváncsi vagyok, hogy fogtok reagálni, ha majd egyszer - ne adj Isten - a ti lányotok kerül ilyen helyzetbe.
2014. aug. 24. 21:21
 5/27 anonim ***** válasza:
28%

Próbálom átgondolni, mi lehet a kérdés lényege. Az abortuszban a gyerekedet fogod pénzért megfosztani az életétől. Miért mondanád el a testvéreidnek? Mitől családi ügy ez?

Ha én tudnék meg ilyen az én tesómról, egyrészt borzasztó nagyot csalódnék benne, másrészt én is veszteségként élném meg a történteket: Ha már meghalt a magzat, akkor az elveszett rokonomat siratnám, ha pedig még élne, akkor magammal kerülnék lelkiismereti válságba, mert nem tudnám, hogyan hárítsam el a bajt anélkül, hogy a döntési jogodat elvitatnám.

Én azt, ha egy önvédelemre képtelen kisembert megölnek az anyaméhben nem tartom családi ügynek. Én ezt tragédiának gondolom. És azt sem értem, neked mitől lenne az jobb, ha őket is bevonnád abba, amire készülsz.


Az a véleményem, ha a gyereked sorsa már biztosan megpecsételődött, akkor kíméletből hallgass a család előtt a szándékodról. Ha van viszont még némi halvány remény, hogy pl. testvéri segítséggel megmenekülhet a gyermek, akkor ne légy rest szólni. Akkor mindenképp vonj be mindenkit, aki csak képes annak érdekében közbelépni, hogy ez a baba megszülethessen.

2014. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem pedig, ha jó a viszonyotok, ne titkold el. Ők is tanulhatnak belőle, és támogathatnak is téged.
2014. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%

Na jó, de mit mondjon neki? Figyu, tesó, van/lett volna egy unokahúgod/öcséd, de nekem nem kellett, így elvetettem, vagy el fogom vetetni. Csak akartam, hogy tudj róla...

Minek? Kinek jó ez?

2014. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Mily meglepo, hogy ebben a temakorben mindig vannak elettelen, sz*r emberek ... Unalmasok vagytok mar az ellenszenves valaszaitokkal.

Kerdezo! Anyukamrol tudok nyilatkozni, o csak apukamnak es a legjobb baratnojenek mondta el, meg kesobb nekem , persze. A csaladra visszaterve, ha csak nagyon jo kapcsolatot apolsz a testvereiddel, es kb. 15-16 felett vannak valamint megbizhatoak, mondd el csak velemenyem szerint. A csaladod tamaszod lesz, kivanok minden jot!

2014. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
28%

Az sem meglepő ám, hogy mindig az abortuszimádó erkölcsi "magaslatok" xarozzák le a más véleményen levőket...

Biztos te vagy a szimpatikus ember non plus ultrája!

2014. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%

Fuj , na latod csak racafolsz milyen undorito is vagy. Grat!

Amugy nem tudom mit pofazol, embersegbol nullak vagytok. Ti , akik mas eletet nem ismerve, szinte Istenkent balvanyozva magatokat , itelkeztek. Es miert? Hat persze mert senki sem olyan "tokeletes",mint amilyennek ti vagytok. Fogadjatok el, hogy minden embernek joga van ahhoz, hogy a sajat eletet, ugy elje ahogyan akarja. A kerdezo szavaibol itelve tizeneves lehet, nem hiszem, hogy arra van most a legnagyobb szuksege egy ilyen komoly helyzetben, hogy baromsagokat irkaljatok neki.

Szep estet!

2014. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!