Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A fogamzásgátló tabletta...

A fogamzásgátló tabletta tényleg abortív eszköz?

Figyelt kérdés

Én gyógyszert szedek és ahogy a lent linkelt kérdést olvastam, bűntudatom lett, mert szerintem már a fogantatás előtt is élet az élet. Szóval ez tényleg nem akadályozza egy új élet megfoganását? Eddig úgy tudtam, hogy a peteérést akadályozza. De elbizonytalanodtam. Itt a kérdés, a 13as válaszban olvastam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


2014. aug. 31. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Hulyeseg. A fogamzasgatlo tabletta a peteerest gatolja. A spiral valoban abortativ, ugyanis a mehfalat allando "gyulladasban" tartja, igy nem engedi megtapadni a megtermekenyult petesejtet. Az egyetlen abortativ tabletta (a Magyarorszagon nem forgalamzott valodi abortusz tablettan kivul) az esemeny utani tabletta. A sima fogamzasgatlo nem az, a 13. valaszado baromsagot irt.
2014. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy az!

A fog. gátló egyrészt hivatott eleve meggátolni a peteérést. De van olyan, hogy mégis lesz mellette peteérés. Éppen ezért további hatásai vannak. Egyik, hogy biztosít egy olyan közeget a hüvelyben, ami gátolja, hogy a spermiumok célhoz érjenek. De tegyük fel, hogy lett peteérés is, el is jutottak a célhoz a spermiumok, lett érett petesejt, megtörtént a megtermékenyülés. Akkor jön még egy hatása a gyógyszernek, mégpedig az, hogy nem engedi megvastagodni a méhnyálkahártyát, vagyis nem tud hová megtörténni a beágyazódás. Tehát nem lesz terhesség. És amíg nem lesz beágyazódás, addig nem is lehet semmiről sem beszélni. Tehát nem magzatölő!

Nem kell minden védekezés ellenes embernek hinni!

2014. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Én írtam az ominózus választ. Ott a sürgősségi, leánykori nevén 72 órás tablettáról volt szó, ami, ahogy akkor is mondtam, abortív szer.

Azt viszont nem értem, hogy érted, hogy az élet a fogantatás ELŐTT is élet. Az új élet, ami egy új egyedé, a fogantatással kezdődik.

2014. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat beágyazódást szerettem volna írni
2014. aug. 31. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van olyan fog.gatlo, ami progeszteronnal a mehnyalkat noveli, aztan az elvonastol ledobodik az.

De ezeket en nem tudom, hasznaljak e tenyleges fogamzasgatlasra. A Norculut pl. ilyen gyogyszer, amit a nogyogyasz akkor ir fel, ha a ciklusodat szeretne elorehozni az utemezett vizsgalatokhoz. Csak akkor adjak, ha kizartak a terhesseget elotte. (nem biztos, hogy vetelest okoz, de a megvonasa ledobja a mehnyalkahartyat) Lehet, hogy a 72 oras is ezen az elven mukodik.

2014. szept. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igazábol minden fogamzásgátló megvonása ledobja a méhnyálkahártyát. Én iamnát szedek pl. Mert ugye ha nem szedjük megjön a megvonásos vérzés
2014. szept. 1. 08:46
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem! Mivel a peteérést gátolja, ahogy előttem is írták. Nincs pete ami megtermékenyülni, így nincs is élet, amit abortálna a tabletta.
2014. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem. Sőt ha véletlenül mégsem akadályozódik meg az az ovuláció, akkor is megmarad a baba. Attól függetlenül, hogy van aki (nem tudván) még hetekig tovább szedi. Ezen az oldalon legalábbis már annyi ilyet olvastam, hogy komolyan gondolkodóba estem, nem kellene-e fogamzásgátlót szednem. Úgy tűnik, mintha úgy jobban menne a teherbeesés. :)
2014. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Akkor ha egy este vendégségbe mentek a pároddal és a késői hazatérés miatt nem szexeltek, akkor megöltétek az aznap fogant volna babát?
2014. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nándi18 válasza:
25%

A legtöbb tabletta a beágyazódást gátolja, vagyis nem hagyja, hogy a már MEGTERMÉKENYÜLT petesejt a méhfalban megtapadjon.

A vérzéssel együtt az élet is ürül.

Tudtommal nem mindegyik tabletta abortív, de igenis vannak, de ezt sokszor maga az orvos sem mondja el, vagy éppen nem is tudjda...

2017. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!