Mi az oka hogy 12-hétig végzik el az abortuszt? Mi alapján hozták így törvénybe?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Talán azért, mert az az első trimeszter vége, és az első 12 hét a legveszélyesebb, addig van a legnagyobb esélye a terhességnek magától véget érnie, szóval a leghalandóbb a terhesség ebben az időszakban.

Én Angliában élek, itt 24 hetes korig végzik...borzasztó. 24 hetes magzat már akár túl is élheti, sőt ma már 23 hetes magzatot is meg tudnak menteni-más kérdés, hogy egészséges lesz e. Talán itt azért hozták meg ezt a határt, mert 24. héten még szintén nagyon halandó, csak pár százalék esélye van a túlélésre a babának.

2014. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

addigra kifejlődik ey nagycsomó érzékszerve, érez félelmet, fájdalmat, már majdhogynem egy "tudatos" magzatról van szó, egy emberről.

nem is tudom hogy vannak ezek az elnevezések, de kezdetben nem tudom milyen csírának hívják, utána, magzat, utána embrió, de utána kellene nézni pontosabban

2014. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

2-es vagyok

fordítva!

3-8.hétig beszélünk embrióról, utána már magzatról

fogamzás utánai 3. nap szedercsíra a neve, 5-12. napon ágyazódik be a méhbe.

2014. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
EZÉRT!Ha ez a válasz nem elég akkor sajnálok!!! [link]
2014. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Húzni kellett egy határt, így döntöttek, ezzel van aki egyet ért, van aki nem.

Kb. 5 hetesen lehet megtudni, hogy valaki terhes, ha valamiért nem figyeli, hogy pontosan mikor kell megjönnie vagy amúgy is rendszertelen a menstruációja, akkor lehet belőle 7. hét is vagy több. A terhességi tünetek amúgy is 7. hét környékén jelentkeznek általában. Akkor ugye kel hagyni egy kis időt, hogy az anya mérlegeljen, hogy meg tudja-e tartani vagy sem, erre adjunk 1-2 hetet, míg normálisan át tudja gondolni. Akkor már 8-9. hétnél járunk. És akkor ha úgy dönt, hogy nem tartja meg, elmehet a nőgyógyászhoz megmondani, hogy mi a helyzet, az abortuszt se egy nap megcsináltatni, kötelező nem tudom mennyi időt hagyni, hogy meggondolhassa magát, tanácsadásra is el kell menni (ezt nem tudom, hány alkalom), aztán jöhet az abortusz. Soknak tűnik ez a 12 hét, de nagyon hamar eljön, könnyű lehet kicsúszni az időből, még így is.

Így SZERINTEM 12 hétnél előbbi időpontot megadni nem túl szerencsés ilyen szempontból, persze aki szerint már ekkor kisbabának kell tekinteni, aszerint már így is túl sok. Más országokban van ennél magasabb időpont is megadva, van ahol 24 hetesen is meg lehet szakítani a terhességet. Nehéz meghúzni azt a határt, mikortól nem szabadna és meddig lehetne meghozni ezt a döntést. Mindenki mást hisz, szerintem senki se olyan bölcs, hogy erre normális választ tudjon adni.

2014. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Húzni kellett egy határt,és itt sikerült.12 hetesen még könnyebb a jó néppel elhitetni,hogy az csak egy sejtcsomó (természetesen aki hordott már ki gyereket az pontosan tudja hogy 10-12 hetesen már komplett kifejlett ember) meg nagyobb korban már szerintem több komplikáció lenn egy abortusszal..
2014. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Hasracsapós alapon ment főleg. Ha ennél nagyobb, már túl nagy a kockázat az anyára nézve. (Egy abortusznak nagyon nagy kockázata van ennél kisebb magzat esetén is.) Bizonyos esetekben, például, ha valakinél elhúzódik egy orvosi vizsgálat (magzati kromoszómavizsgálat pl.), akkor ez kitolódhat a 18. hétig is, de már hallottam 21. héten elvégzett "abortuszról", ott a baba életével volt összeegyeztethetetlen egy betegség, csak idő kérdése volt, maximum a születés utáni pillanatokat élte volna meg az orvosok szerint.
2014. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szász Ági ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy speciális esetekben, pl. ha az anya élete veszélyben van a terhesség miatt, 20-21. hétig is megcsinálják itthon. De ez nagyon deprimáló lehet, főleg, ha a terhességet egyébként az anya vállalná és szeretné.

Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy a 12 hét tényleg gyorsan eltelik. :(

2014. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az abortusz 12. hete az elsőtrimeszter. 12. hetes terheség még picike akkor van a legtöbb vetélés baba elevsztés. utána mrá csak 22-24.hétig csak indikolt esetben van abortusz ha baba és mama veszélyben van
2022. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!