Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Terhes lehet? Hanyadik hétig...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes lehet? Hanyadik hétig lehet abortuszt kérni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem kis "szabadelvű" tinik vagyunk, a barátnőm rendszeresen fogamzásgátlót szed, mert nem szeretnénk gyereket. Nagyjából 1 hónapja gyógyszert váltott (az új gyógyszerről elég rosszakat írtatok itt is) a nőgyógyásza javaslatára, és a váltás után kellett volna megjönnie, de nem jött meg. Most meg már ott tartunk, hogy 1 hete nagy hangulatváltozások jellemzik, néha depressziós, és rájön a sírás minden ok nélkül. Volt nőgyógyásznál, és ő mondta, hogy ezek a terhesség jelei. Vettünk terhességi tesztet, amit csak szombat reggel fogunk tudn megnézni.


A kérdésem az lenne, ha esetleg fennáll a terhesség, akkor hanyadik hétig lehet saját döntés alapján azt megszakítani? Ugyanis egy gyerek most tönkretenné az életünket. És még egyszer, nem vagyunk felelőtlenek



2014. márc. 27. 14:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
a 12. hét a maximum, és előtte 2 hét ügyintézés. ha már terhességi jelek is vannak, a teszt bőven kimutatja akár napközben is. miért várnátok szombatig?
2014. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ezek akár a menstruáció jelei is lehetnek. Akkor is vannak ilyen hangulatváltozások és sírások.

Viszont egy nőgyógyász nem mondhat olyat, hogy ezek a terhesség jelei. A nőgyógyász a vizsgálat alapján (kézzel, UH-gal) mond ilyet. Szóval jó lenne tudni, hogy pontosan milyen vizsgálat volt. Nyilván ha érezte, vagy látta az UH-on, akkor terhes.

2014. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1: Mert holnap zh-t ír délután, és nem akarja, hogy ezen idegeskedjen egész nap. Mondjuk én nem értem, mert már hétfő óta tudja ennek a lehetőségét, nekem csak pár órával ezelőtt mondta el, és már rohantam is a tesztért a dm-be. Az van ráírva valóban, hogy a nap bármely pontjában elvégezhető, de ő reggel fogja, mert állítása szerint akkor ad legbiztosabb eredményt.


2: Csak jövőhéten fog megjönni neki (papíron). De az előző kimaradt. A nőgyógyásza pedig nagyon jó ismerőse, így gondolom nem csak sima orvos-páciens kapcsolat van közöttük.

2014. márc. 27. 14:13
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat egyébként.
2014. márc. 27. 14:14
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom megállni, hogy megírjam, hogy a bizonytalanság még rosszabb. persze az ő dolga.
2014. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom. Ha én lennék a helyében, én vennék 10 ilyen tesztet, és mind megcsinálnám, ezek eredményéből következtetnék az állapot jellegére.
2014. márc. 27. 14:32
 7/20 anonim ***** válasza:

Értem én hogy jó ismerősök. De akkor csak beszélgettek?

Nem vizsgálta meg? Vizsgálattal ezt elég egyszerűen el lehetne dönteni.

2014. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi vizsgálat. Elment hozzá, mert arra gyanakodott, hogy ezek a hangulatváltozások és sírások az új gyógyszer miatt vannak. Az orvos azt mondta, hogy ezt a levelet már szedje be, és felírt neki egy másik gyógyszert. Aztán mellékesen közölte, hogy ezek egyébként a terhesség jelei is lehetnek.
2014. márc. 27. 14:37
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
A kérdést az 1992. évi LXXIX. törvény rendezi, abban mindent megtalálsz. Egyébként örökbe is lehet adni azt a gyereket...
2014. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
de hasznos vagy, utolsó. minek embereket kérdezni? a reklámokban is benne van, hogyha fáj a hasad, akkor szedjél activiát, igaz?
2014. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!