Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszt vagy orokbeadast...

Az abortuszt vagy orokbeadast valasztanatok ha nem tudnatok felnevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ilyen helyzetben csak kivancsisagbol kerdezem.
2014. szept. 15. 07:57
1 2 3
 1/27 zabmester ***** válasza:
39%
Szerencsére én sem vagyok ilyen helyzetben, de most azt mondom, hogy az örökbeadást, bár tény, hogy az lelkileg sokkal nehezebb lenne, de a magam részéről - ha nincs életveszély - az abortuszt kizártnak tartom. Ettől függetlenül nem ítélem el, aki azt választja, csak azt nem szeretem, amikor valaki megmagyarázza, hogy az én választásom hülyeség lenne (volt már rá példa).
2014. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
abortusz, de a legkorábbi időpontban. Még mindig könnyebb kiszedni egy sejtcsomót, mint kihordani, aztán elszakadni tőle, s azzal a tudattal élni, hogy van valahol egy gyerekem... egy 6-7-8 hetes 'valami' az szerintem még nincs tudatánál, nem érez (és lécci ne akarjon senki meggyőzni az ellenkezőjéről, se cikkekkel, se véleményekkel...)
2014. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
Átmeneti nevelésbe adnám, dolgoznék minimum két helyen, hogy rendbejöjjek anyagilag, közben ha hullafáradtan is, de mindennap minimum fél-egy órát szánnék a kicsikémre, hogy meglátogassam és éreztessem, hogy nem elhagytam, csak nem ment az, hogy egyedül oldjam meg. Mondom ezt úgym hogy 19 éves vagyok és egyedül nevelem a gyerekemet, aztán néha szũkösen vagyunk, de tudja, hogy szeretem, ô a legfontosabb... De az átmeneti nevelésbe adás szerintem egy arany középút, ha a szülô akarja, de nem bírja a gyermekét nevelni, mert utána visszakapja.
2014. szept. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Abortusz a legkorábbi időpontban. Képtelen lennék odaadni egy idegennek a gyerekem, aki 9 hónapig növekedett bennem és aztán nagy szenvedések árán megszültem. Viszont felnevelni képtelen lennék, mert ha már ezen gondolkodom, akkor biztosan megoldhatatlan a helyzet és azt meg nem szeretném, hogy nélkülözzön, sőt esetleg éhezzen, fázzon szegény, mert pusztán szeretettel nem lehet felnevelni sajnos. Én abban hiszek, hogy onnantól van tudatánál a baba úgymond, mikor megmozdul az anya hasában. Viszont ugye addigra már szinte úgy néz ki, mint egy újszülött és elég előre haladott a terhesség, hogy ne legyen engedélyezett. De épp ezért nem gondolom, hogy az első pár hétben történő abortusz gyilkosság lenne, mert honnan tudjuk, hogy az a sejtcsomó vagy fejlődésben lévő magzat már él is? Nem csak dobog a szíve és van vérkeringése, mint egy gépezetnek? Amíg kutatásokat nem tolnak az orrom elé, hogy van agyi aktivitás, addig én a megmozdul tehát él elvet vallom.
2014. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Abortuszt.
2014. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
24%

Úgy érzem egyiket sem tudnám. Az abortusz szerintem gyilkosság. Aki írta, hogy 7-8 hetes sejtcsomó, na az nézegessen képeket a neten, hogy akkor már baba formája van, nem csak egy kis sejt. Annál korábban pedig nem hiszem, hogy meg lehet valósítani, azért az is elég sok ügyintézéssel jár. Nem úgy vagy, hogy rájövök, hogy terhes vagyok és utána azonnal megcsinálják.

Örökbe se tudnám adni, nem tudnám odaadni másnak, amikor bennem fejlődött, velem volt 9 hónapig.

Azt hiszem, mindenáron megpróbálnám felnevelni.

2014. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Abortusz. Az örökbeadás a jelenlegi magyar törvények miatt mind a gyerek, mind pedig az anyja számára roppantul megterhelő. Nagykorában természetes lesz neki, hogy keressen, nekem viszont nem volna az, ha egyszer le kellett mondanom róla. Inkább meg se szülessen.
2014. szept. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
Abortusz.Egy életet úgy leélni valahol van egy gyerekem..kizárt.
2014. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Én az abortuszt választotta 15 éve és szomorúan gondolok vissza, de így döntenék az akkori helyzetemben most is.


Ma már van egy szuper gyerekem, mert utána már nem kellett választanom.

2014. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
19%

Soha nem olnem meg hiszen az elet mindig jobb mint a halal.

Ki tudja mit hoz a jovo megolom es masnap nyerek a lotton vagy egyszeruen minden jora fordul.

Az abortuszt nem lehet visszaforditani az orokbeadast igen.

Az abortusz orokre ott marad a leljedben mindig gondolni fogsz ra mekkora gyereked lenne mar ha nem tetted volna.

Sajnalom a torveny ilyen laza es minden kis problemat krizisbek itel pedig sokszor megoldhato de nemakarasnak nyoges a vege ugye.

2014. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!