Mi a menete az abortusznak?

Figyelt kérdés

Teherbe estem spirál mellett! Az orvos azt mondta jobb ha nem tartom meg mert az idő múlásával valószínűleg a baba közelébe kerül a spirál!

Mire számíthatok? Mi a menete? A doki mondta hogy mivel saját felelősségre megtartható lenne igy nem térítésmentes! De ő azt ajánlja ne tartsam meg!

Mik a teendőim?

Kérem a lenező emberek ne is írjanak! Igy sem könnyű!


2014. szept. 30. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A dokid nem mondta, hogy merre indulj?

Ha jól tudom el kell menni tanácsadásra, ahol megpróbálnak rábeszélni arra, hogy megtartsd. Azt hiszem két alkalommal. Ha hajthatatlan vagy, akkor megadják az engedélyt az abortuszra ahogy bemutatod a befizetett csekket.

Lelkileg nem egyszerű. Azonban én a helyedbe elmennék egy másik orvoshoz, hogy ő mit mond. Lehet, hogy ha levenné a spirált, akkor megszűnne a gond.

Az is lehet, hogy ha levetetnéd a spirált akkor a baba magától elmenne, ám az is hogy maradna. Ez miért nem opció? Mit mondd az orvos erről?

2014. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvos is adott időt hogy átgondoljam! A spirál eltávolítható lenne de károsodhat a baba.. Igy annak is abortusz lenne a vége! De én jobbnak látom ezt minthogy beteg babám szülessen!
2014. szept. 30. 08:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi...???? Leveteted a spirált, és megnézitek, hogy mi a helyzet. Fizikailag tud kárt okozni a gyerekben, de nem feltétlenül okoz, ugyanis úgy van kitalálva, hogy potenciálisan kialakuló várandósságnál kivehető legyen.


Tehát kiveteted - megnézed mi a helyzet - ha minden oké, miért ne tartanád meg?


B: Semmiképpen nem akarod, akkor meg tök mindegy, hogy le lehetne vetetni, ebben az esetben: orvostól papír - családvédelem - csekk - x nap múlva újra családvédelem - orvos - tágítás - abortusz.

2014. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem így lett babám semmi baja nem lett még genetikára se kellett mennem ugyanis a spirál semmilyen károsodást nem okoz ne izgulj. Egyetlen veszély hogy mikor kiveszik esetleg sérülhet a nyálkahártya vagy a magzat, de ennek kicso az esélye. De ekkor elvetélsz ez a kockázat! Ha nem vetélsz el késóbb már semmi baj nem lsz.Nekem azt mondta a doki minél hamarabb ki kell venni nem kell várni anál biztosabb hogy nem lesz baj nem is lett az ölemben szundizik kis 4 éves fiacskám:-) ne add fel
2014. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem hormonos volt az a draga fajta.

Aztan jott a baba 4. Azt mondak tuti kiesett a spiral volt uh minden.

Aztan szules utan meglett benne volt a lepenybe.

Most van egy okos 4.kislanyunk edes gyerek nem banjuk

Igaz mi az eletet tiszteljuk nem olnenk meg gyereket.

A ferjem pedig volt urologusnal tobb tuti nem lesz.

2014. okt. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kivehetö a spirál hány hónapos terhes vagy ? Te szived szerint mit tennél ? Gondolom nemszeretnéd azért is rakatál spirált ne lehessen gyereked de látod mégis let.
2014. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekes... Mifelénk ha valaki spirál mellett esik teherbe, akkor úgymond azonnal - tehát egy héten belül - megszakítják a terhességet, ráadásul térítésmentesen!!!
2014. nov. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig nem szugseges sok gyereket lattam mar megszuletni spirla mellett is de itt ki szoktak venni ha a kismama keri es megtalaljak.
2014. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!