Ez mitől lehet? Juniusban volt egy abortuszom (nem volt szívhang) azóta képtelen vagyok szexuális életet élni. Mi történhetet?

Figyelt kérdés

nagyon megviselt hisz vártuk nagyon a férjemmel. de mióta megtörtént a baj azóta nincs házas életem. megoldodhat minden?

25/L


2014. nov. 11. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress meg egy pszichológust, mert nem tudod feldolgozni a baba elvesztését.
2014. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy nagyon megviselt. Ez természetes.

Nekem 25 hetes magzatom halt el, ápr. 29-én szültem meg, és ma töltöttem be a 8. hetet, újra babát várok.

Mielőtt megköveznél, 6 évet vártam az 1. eset előtt. Itt hipp-hopp sikerült a másik terhesség.

Helyén kezeltem a dolgot, elfogadtam, hogy elment, és el tudtam engedni. Nagyon sokat gondolok rá, de azt akartam, hogy menjen az élet tovább, és nem akartam magam hátráltatni abban, hogy megszülessen egy új kis lélek.


Amíg a magzatot siratod, nem lesz másik.


Ha ennyire megvisel, menj el pszichológushoz, majd ő segít. Előbb-utóbb így a kapcsolatod is meg fog törni, hiszen kinek kell egy olyan pár/feleség, aki szomorú, sirdogál, és képtelen lépni egy boldog jövő felé.


Hidd el, semmi bántó szándék nem volt bennem, amikor írtam, de fel akarom kicsit nyitni a szemed, hogy nagyon sokan vagyunk/voltunk már ebben a helyzetben, és CSAKIS TE TUDSZ EBBŐL KILÉPNI!!! (Ha akarsz.)

33 éves nő

2014. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
16%
Szerintem ok nélkül vádolod önmagad. Azt mondod, abortuszod volt, és a terhesség megszakítása rovatba teszed fel a kérdést. Mintha korbáccsal ütnéd a hátad, olyan dolog miatt akarsz vezekelni, amit el se követtél. Az abortusz szó annyi negatív többletjelentést hordoz magában, légyszi ne használd a magad esetében. Hisz neked missed ab-od volt, vagyis az elhalt terhességedet fejezték be műtéttel. Persze a műtét gyakorlatilag ugyanaz, mint az élő, egészséges embriónál, és nyilván az elnevezés is majdnem ugyanaz, de a két fajta műtét oka, és a lelki vonatkozásai miatt nem lehet összehasonlítani a kettőt! Nem te vagy az oka, nem te kérted, hogy toljanak a műtőbe! Veszteség ért, ahogyan a férjedet is! Együtt kellene ezt feldolgozni, aztán majd lesz újra nemi élet is, de feltételezem, nem csak az ágyban fordulsz el tőle, hanem lelkileg is. Ha nem tudsz újra megnyílni felé, akkor pszichológushoz kellene fordulnod.
2014. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a második vetélés után volt ilyen időszakom. Hónapokig tartott és mégis a kapcsolatunk egyik legszebb része volt. Akárhányszor elmentünk egymás mellett egy ölelés, egy simítás volt. Sokszor összebújtunk, csak úgy, egymást átkarolva feküdtünk. Megoldódhat akár türelemmel, az "idő" által.

Ettől függetlenül mivel nem tudok rólad többet mint amit leírtál az előttem szólókhoz hasonlóan szakember/ek/: pszichiáter, párterapeuta, vagy akár az alternatívabb módok közül NLP-s, kineziológus szakembereket tudsz megkeresni. Valamilyen mozgás, sport vagy tánc mind a testednek, mind a lelkednek jót tehet.

Sok sikert hozzá :)

2014. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi van Veled azóta? (4. vagyok)
2015. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!