Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik minden helyzetben elitéli...

Akik minden helyzetben elitéli az abortuszt, van személyes tapasztalata a nem kívánt terhességről?

Figyelt kérdés
Sokan vannak akik azt írjak hogy pl. a beteg magzatot is megtartanák. Vagy mindegy lenne nekik mikor lennének terhesek gimiben, főiskolás korukban, stabil kapcsolat nélkül megtartanák. Sokszor nekiesnek egy nőnek ha azt írja nem örül a helyzetnek, vagy nem tudja mit tegyen. A kérdésem is ehez kapcsolódik hogy lehet minden nem tervezett terhessegnek örülni? Mert megbízható védekezés mellett is lehet terhes egy nő.
2015. jún. 14. 11:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
provokáló kérdés 10.000 kiadás:-D
2015. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%

Itt egy életekről van szó.

Azt belátom, hogyha sérült a magzat, akkor tényleg jobb neki, ha megse születik, de viszont az, aki felelőtlen volt, annak nincs joga megfosztania egy emberi életet.

2015. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem provokalas a kérdés célja. Mindenhol azt olvasom hogy kötelessegböl tartsa meg, meg biológiai témákról vitatkoznak. De engem a lelki része érdekel.
2015. jún. 14. 12:01
 4/31 anonim ***** válasza:
47%
Én elítélem azokat akik a saját felelőtlenségük miatt mennek abortuszra, főleg ha nem is egyszer hanem többször is előfordul. Normális védekezés mellett szinte kizárt a terhesség, persze itt a gyakorin mindenki úgy esik teherbe.
2015. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%
van személyes tapasztalatom ,14 hetes voltam mikor kiderült a terhességem ,s a rám vonatkozó jogszabályok szerint 12. hétig lehetett volna abortálni ,így nem volt választásom.teljesen összeomlottam ,szerencsére a párom és a családja ,meg az én családom is támogattak ,segítettek ,így mára már mi vagyunk a legboldogabb szülők ,egészséges ,szép kisbabánk született.nem tudnám már máshogy elképzelni az életem.viszont ehhez megvolt a támogatás és az anyagi háttér is.ha nem ilyen emberek vesznek körül ,hát nem is tudom.akkor talán örökbeadom és egy életre tönkremegyek ettől.szóval ,valahol megértem azokat akik egyedül vannak ,szegények és az abortusz mellett döntenek.persze nem kell sportot űzni belőle ,de van hogy egyszerűen nincs más megoldás.utólag meg már hiába fogjuk a fejünket ,hogy jobban kellett volna vigyázni,a terhesség már megvan.
2015. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%
#2 De, jogom van hozzá.
2015. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, akkor szerinted elveheted az életét csak mert védtelen? akkor téged is megölhet majd a gyereked ha öreg leszel és egyedül nem tudod már ellátni magad?
2015. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 kürasszír ***** válasza:
44%

Magyarországon 19567 óta több, mint 6 millió terhességmegszakítás történt.


Ezeknek csak a 2% -a egészségügyi ( anya, magzat betegsége ), vagy kriminális ( nemi erőszak, vérfertőzés ) indikációval.


98 % meg csak úgy.


A mai magyar nők kb. egyharmadának volt abortusza, s ezen egyharmad szintén egyharmada "repetázott", azaz legalább kettő, vagy annál is több terhességmegszakítása volt.


Tegnap néztem utána, az ismert rekorder magyarországi hölgynek hölgy kerek 25 abortusszal "büszkélkedhet".


Már hosszú évtizedek óta léteznek biztonságos és hatékony fogamzásgátló eszközök hazánkban.


Az emberi élet a fogantatással kezdődik, az az ellenérv, hogy az abortusz azért nem bűn, mert a magzatnak nincs öntudata a terhesség elején marhaság. Nem ártana tudni, hogy az emberi öntudat és a gondolkodás képessége kb. két és fél éves korra alakul csak ki.

2015. jún. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 kürasszír ***** válasza:
Bocs, 1956 óta volt több mint hatmillió terhességmegszakítás.
2015. jún. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
De engem az érdekel hogy lehet egy nem tervezett terhességnek örülni pl. gimiskent, válsághelyzetben. Nem az hogy szüljön egy nő kötelességből ha már terhes.
2015. jún. 15. 07:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!