Ha nincs Tb-m mert most lettem munkanélküli és 72 órás tablettát nem állítanak ki csak felíratással akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tegnap este kiszakadt a gumi..

2015. jún. 15. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha most lettél munkanelkuli, akkor még 60 napig biztositva vagy.

Ha mégsem, akkor is kapsz recepte, csak teljes árat kell majd fizetned a gyógyszerért.

2015. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincs tb támogatás úgysem, ahogy a fogamzásgátlókra sem, írasd fel nyugodtan így is annyi lesz az ára.
2015. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 72 órás tablettát eleve nem támogatja a TB,így is,úgy is ugyanannyiba kerül.De ha munkanélküli lettél,akkor nyilván kapsz segélyt(ha kapsz),és abban még benne van a TB.De ha nem kapsz,akkor intézd mihamarabb,mert magad után kell fizetni.
2015. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1, sajnos már csak 45 nap, ha eélőtte volt legalább 45 nap jogviszonyod... ezzel azt lehet csinálni, hogy az ember kivárja a 45 napot, utána elmegy munkanélkülire - az 3 hónap - és utána újra ketyeg a 45 nap...tehát, ha erre "optimalizál" az ember, akkor 45 + 90 + 45 nap tehát 6 hónap után kell egészségügyi szolgáltatási járulékra bejelentkezni a NAV-nál, majd fizetni...
2015. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Szóval ha elmegyek a ügyeletes nőgyógyászatra és kérek egy receptet akkor azért nem kell fizetni. csak a gyógyszerért a gyógyszertárnál.igaz?
2015. jún. 15. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
így van, 45 napig biztosított vagy még, egyébként megsúgom, 90 napig nem jelez be a gép, ha nem...
2015. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fizetni a nőgyógyásznál így sem, úgy sem kell. Annyi, hogy ő a gépben látja, hogy milyen "lámpád" van.


Ha zöldet lát, akkor oké, érvényes a taj-számod és rendezett a biztosításod, minden rendben.


Ha piros, akkor érvényes a taj-számod, de rendezetlen a biztosítás, ekkor is ugyanúgy ingyen megkapod az ellátást, támogatott a gyógyszer, kezelés, ha lehet támogatni, de az orvos felhívja rá a figyelmedet, hogy valamiért rendezetlen a biztosításod és fel kell keresned a kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervét, hogy ezt tisztázd. Ez gyakran akár iskolásokkal is előfordul, hogy "elfelejtik" őket jelenteni, régen nekem is volt ilyen, szólnom kellett, hogy rendezzék már, mert az orvos mondta, hogy rendezetlen. Ha nem véletlen, hanem fizetned kéne, akkor ugye majd a NAV egyszer behajtja, de NEM a gyógyszer, vizsgálat, kezelés stb. árát, csak az elmaradt havi díjat, meg egy kis kamatot és esetleg büntetést a bejelentési kötelezettséged elmaradása miatt.


Ha kék a lámpád az azt jelenti, hogy érvényes a tajszámod, de külföldön van biztosításod, és ellátnak itt is.


Ha barna a lámpád, az meg azt jelenti, hogy érvénytelen a taj számod, mert pl. úgy mentél el külföldre, hogy itt mindent felszámoltál, megszüntettél, és ezért érvénytelenítették a taj számod, ekkor kell csak fizetni a szolgáltatásért.


Amúgy akkor is zöld a lámpa, ha csak simán bejelented ügyfél kapun a megfelelő nyomtatványon, hogy magad után akarod fizetni a TB-t. A nyomtatvány feldolgozásától számítva kb. azonnal zöldre vált, még el sem kell kezdeni fizetni, lényeg az, hogy rendezted a viszonyokat, bejelentetted, hogy fizetni kell.


Nekem úgy volt, hogy sokáig nem fizettem, ügyfélkapun beküldtem a nyomtatványt, rajta a dátummal, hogy mikortól kellett volna fizetnem, egy órán belül feldolgozták, attól számítva egy-másfél órával később már zöld volt a lámpám a háziorvosnál, pedig százezres nagyságrendben tartoztam és még nem is fizettem, csekket sem küldtek csak egy-két hét múlva, amin a havi díjat kellett fizetni. Rá kb. másfél hónapra meg küldték, hogy úgy látják tartozásom van és fáradjak már be tisztázni, hogy tényleg tartozás, vagy valami tévedés van.

2015. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!