Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha álláskereső munkanélküli...

Ha álláskereső munkanélküli vagyok, de előtte dolgoztam 6 évet, akkor jár a GYES-GYED-TGYÁS? Ha igen, akkor 6 órás 6 év bejelentett munka után mennyi?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A Tgyás és a Gyed biztosítási jogviszonyhoz kötött, tehát a szülés pillanatában munkaviszonyban kell,h. állj tehát nem jár. A gyes alanyi jogon jár, tehát igen.
2008. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Jó az előző válasz! Kiegészíteném: a GYES összege 2008. jan. 1-jétől: 28.500 Ft. Ebből 9.5% nyugdíjjárulékot vonnak le. Ezért a folyósítás időtartama szolgálati időnek minősül.

TGYÁS annak a nőnek jár, aki a szülést megelőzően két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt és ezidő alatt szült. (168 napig jár és az összege az átlagkereset 70%-a)

A GYED is 168 napig jár annak, aki a szülést megelőzően két éven belül 180 napig biztosított volt. Szintén a napi átlagkereset 70%- de legfeljebb havonta a mindenkori minibálbér kétszeresének a 70%-a)


Remélem tudtam segítettem. A védőnőmtől kaptam ezeket az infókat, amik az idei évre aktuálisak.

2008. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez a drága jó kormányunk ilyen szépen elintézte ezt nekünk.Ha az átok fogna már nem élne amelyik ezt az aljas törvényt hozta.Ez év januártól van ez életbe.Én úgy jártam,hogy szerződéssel dolgoztam,persze amint megtudták,hogy terhes vagyok nem hosszabbították meg többet.Kihúztam táppénzen,és bejelentkeztem a munkanélküli hivatalba.Ellátást nem kaptam egy fillért sem,mert szültem.Ez volt 3 éve,akkor minden megilletett.Most a gyesbe szültem a másik gyerekemet,és nem jár meg semmi,csak a gyes,mert nincs munkahelyem.Szép ugye?Így szüljünk tisztességes adófizetők gyereket.A 18 éves munkaviszonyommal annyi ellátást kapok,mint az a sok dologtalan senkiházi akik egész életükben 1 óra munkaviszonyt nem tudnak felmutatni.

Ez Magyarország,csak gratulálni lehet a minisztereinknek.

2008. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de én úgy tudom,hogy ha valaki nem regisztrált munkanélküli,hanem álláskereső,akkor az biztosított jogviszonyban van!
2008. nov. 3. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom hogy már nem létezik az a fogalom hogy munkanélküli, hanem álláskereső van helyette. Biztosítási jogviszony van, de olyan értelemben hogy orvosi, kórházi ellátásra jogosult vagy. Amúgy most 2008. január elsejétől az van, hogy munkanélküliről, jobban mondva álláskeresőiről nem lehet gyedre menni. De talán olvasam olyat hogy ha meg van a 180nap munkaviszonyod a szülést megelőző két évben akkor tgyást kaphatsz mnélküli után is, de ha az lejár (168nap) akkor már csak gyest, mert gyedre nem vagy jogosult. Vhol olvastam ezt nem tudom már hol.

Az az igazság hogy maguk az ebben dolgozók se tudják hogy mi a szabály, törvény jelenleg. Szomorú!

2008. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Ja és még a második hozzászólónak annyi: A tgyás jár 168 napig(ezt hívjuk szülési szabadságnak is), a gyed pedig utána, a gyermek 2 éves koráig jár, nem 168 napig.
2008. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt, és


· a biztosítás fennállása alatt, vagy


· a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy


· a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl táppénz illetőleg baleseti táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) szül.

2008. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2008. nov. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!