Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik ebben a topikban foggal...

Akik ebben a topikban foggal körömmel ellenzik az abortuszt, azok segítenek valahogy az éhező, bántalmazott, intézetis gyerekeken?

Figyelt kérdés

Mindig egy dolgot hajtotok: ÉLNIE KELL.

Na de élet az, ha valaki éhezik, ha valaki rossz szülő, és veri, terrorizálja a gyerekét, ha egy otthonban a többi gyerek bántalmazza, szeretet nélkül nő fel?

Miért csak a megszületés pillanatáig fontos, hogy mi van a gyerekkel?

Szerintetek nincs olyan ember, aki nem való szülőnek?


2015. aug. 31. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Én az abortuszt nem ellenzem így kimondottan, csak nem értem, hogy miért nem választják az örökbe adást, amiért annyian várnak babára...persze lehet hogy csak fogalmatlan vagyok a témában, de úgy gondolom, igen is, vállalni kell a felelősséget, és nem elvenni életeket, anélkül hogy esélyt kapnának rá...persze beteg gyereket nem kell megszülni, vagy ha valakit megerőszakolnak, és abból baba lesz, mint írtam, nem teljesen vagyok az abortusz ellen, csak azt nem értem, hogy a fiatalok miért nem veszik komolyabban a védekezést...gondolok itt arra amikor két kamasz egymásnak esik, ittasan, abban a pillanatban jó ötletnek tűnik gumi nélkül dugni, a csaj meg van róla győződve hogy már túl van a peteérésen (ha egyáltalán tudja mi az) egyébként is ki a fenét érdekel majd anya csinál valamit a pulyával...na ezekben az esetekben igen is kötelezném rá, hogy csinálja végig a terhességet, a procedúrát, az örökbeadást, tudja meg mi a felelősség.
2015. aug. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem segítenek. Csak hajtják a magukét, hogy szüld meg, ne öld meg, stb. Meg ha a 17 éves kérdező beírja, h megtartotta a babáját úgy, hogy senkire sem számíthat, a szülők ellenzik, mert nagyon sza.rul állnak anyagilag, a barátja lelépett, akkor írják a szmájlikat, de ennyi. Senki nem fog ráírni novemberben a kiscsajra, hogy szia, én beszéltetlek rá, h tartsd meg a babát, van elég tűzifátok télre? Küldenék egy pótkocsival.
2015. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Első: És mivel is lenne jobb, ha rákényszerítenél egy gyereket egy olyanra, aki magáról sem képes gondoskodni, nem képes felelősségteljesen gondolkodni, a háta közepére se kívánja sem a terhességet, sem pedig a gyereket?

Miért is lenne jobb, ha egy élet helyett kettőt (vagy inkább még többet) csesznénk el?


Kérdező: Valószínűleg nem. Szerintem elég kevés olyan ember van, aki mondjuk felajánlja, hogy ad pénzt/pelenkát/babacuccokat, ha valaki megtartja a nem kívánt terhességét...

Ez azért van, mert névtelenül másokat szidni és okoskodni baromi egyszerű. Tenni valamit, na az már nem az!


Egyébként a saját véleményem az, hogy nem az abortuszt kellene szigorítani vagy eltörölni, hanem tenni azért, hogy ne legyen ennyi nem kívánt terhesség. Megfelelő felvilágosítás, olcsóbb (vagy akár ingyenes!) fogamzásgátlás. Kész vicc, hogy egy csomag koton közel ezer forint és van benne 3 darab. Oké, szerencsére nekem nem gond, ki tudom fizetni, na de van olyan, aki nem tudja...

Én amit tudok, azt azért próbálom is megtenni ezen a területen.

2015. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Én igen! Mondjuk az utóbbi hónapokban beteg gyerekeket támogattam főleg. Édesapám családvédelmis volt. Ott segít ma is ahol tud, én is ezt láttam születésemtől kezdve.


"Mindig egy dolgot hajtotok: ÉLNIE KELL.

Na de élet az, ha valaki éhezik, ha valaki rossz szülő, és veri, terrorizálja a gyerekét, ha egy otthonban a többi gyerek bántalmazza, szeretet nélkül nő fel?"


Kérdező! Nagyon egyoldalú ez alapján a te gondolkodásod, ami iszonyat szomorú! Miért? Mert az élet cseppet sem egyoldalú! Nincs eleve elrendelve semmi! Lehetőségek vannak mindig, amikkel tudni kell élni!

2015. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én sem értem. Azt megértem, hogy valaki azt mondja hogy a sajátját nem vetetné el. De miért kell rá fele beszélni olyanokra akik nem akarják, hogy szüljön? Jó lesz annak a gyereknek, később szembesülnie azzal, hogy a szüleit csúnya szóval mondva a hideg rázza tőle?
2015. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Én csak a saját "abortuszomat" ellenzem, az hogy más mit csinál nem különösebben érdekel. Én nem vetetném el a gyermekem, ez az én döntésem. De ez nem azt jelenti hogy nem védekezek vagy ész nélkül szülök.

2 gyermekes anyuka.

2015. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Négyes

Nem egyoldalú, ismerek csodás embereket, akik rettenetes családot kaptak, mégis feltudtak állni, és most normálisan élnek.

Viszont ez egy dolog, az meg egy másik, amikor valaki egy borsodmegyei putriba születik be nyolcadik gyereknek.

Más a nélkülözés, meg más az, mikor valakivel egész életében érezteti az édesanyja, hogy sosem akarta őt, hogy egy nyűg, egy teher. (ilyet akár itt is találsz családi kapcsolatok témában)

2015. aug. 31. 14:43
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Kedves Kérdező. Egy baj van, a borsod megyei putriban eszükbe sem jut az abortusz,sem a védekezés ott megszülik. Az abortuszok java normàl csalàdi hàttérrel van. Ez a probléma,hogy ők ìgy nem merik vállalni akinek meg nem kellene vàllalnia azoknàl meg kb fényre jönnek.
2015. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Igen, segítek, rendszeresen adományozunk a vöröskeresztnek, helyi alapítványnak, és a fóti gyermekotthonnak is. Valamint, itt nálunk szokás, hogy a kinőtt vagy nem kellő gyerekruhákat, gyerekholmikat, pelenkákat, biciklit, mikor mi van, leadjuk a védőnőnél, ő tudja kinek van rá szüksége. Szoktunk megvendégeléseket is csinálni, ami abból áll, hogy a lakosság segíteni szándékozó része, valamint szponzorok bográcsolást, sütögetést rendezünk a legszegényebb családoknak havonta-kéthavonta. Volt egy nyaralónk is, azt nyaranta pár napos váltásonként oda adtuk, szintén a szegényebb családoknak, hogy nyaralhassanak. Nem kell nagy nyaralóra gondolni, kis faház, de szerintem sokaknak már ez is élmény tud lenni. Mi sem vagyunk gazdagok, de szívesen segítek, ilyen munkahelyen is dolgozom. Kisfiamat is örökbe fogadtuk, egy válságterhes anyuka adta őt nekünk, amiért sosem tudunk elég hálásak lenni. Bár ezen az oldalon bárki bármit írhat, nem kötelesek elhinni.
2015. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10%

3-as: nem azt mondtam hogy rákényszeríteném a felnevelését!! azt írtam adja örökbe, de az addig vezető utat igen is járja ki!! tudja meg milyen a terhesség, a szülés, örökbe adni a babát, akit 9 hónapig magadba hordtál...hangsúlyozom, nem arról beszélek akit megerőszakolnak, vagy aki fogamzásgátló mellett esik teherbe!!!


hanem az általam már fent említett esetekről


1-es

2015. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!