Mit csinaljak? A szívem szakad meg.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok párom 25 7éve vagyunk együtt van egy 14 hónapos kisfiúnk. teherbe estem most albérletbe lakunk uncsimékkal közösen sokat kell fizetni. azelőtt anyósnál laktunk.külön épületbe ami egy kis lyuk volt szoba konyha.nem tudom.eldönteni meg tartsam e a babát vagy sem.ha bele gondolok h elvetetem beleorulnék. ha abba gondolok h megtartom mi lesz velem 2 kis gyerekkel? párom dolgozik nem.sokat tud tudna segíteni. de itt van bennem a kisélet ami belőlünk van és nem akarom.....párom azt mondja az én döntésem mindenben támogat

2015. szept. 3. 22:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%

Mekkora az albérlet?

Ha az anyagiak nem gond, akkor megtartanám, elköltöznék külön albiba mindenképp. Ha kapsz gyedet és a párod is dolgozik, akkor nem lehet gond. Más is van 2 gyerekkel, hogy a párja dolgozik.

2015. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%

"ha abba gondolok h megtartom mi lesz velem 2 kis gyerekkel? párom dolgozik nem.sokat tud tudna segíteni. "

néhány millióan már megoldották ezt - és boldogan éltek. Nézz le a Keletibe: hófehér kendős asszonyok 4-5 virgonc gyerekkel -és mennyi nehézséggel...

2015. szept. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
31%
Óvszer? Gyógyszer? Porosodik?
2015. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

Én is voltam hasonló helyzetbe.

Mi is régen párom szüleinél éltünk, külön lakrészbe szoba konyha, lakrészünk volt.

Alapvetően nem volt vele bajunk. A kislányunkkal is simán elfértünk ott, de mi is elköltöztünk albérletbe, igaz csak hármasban voltunk, ismerősünk lakását használtuk ameddig el nem adta, igazából jó volt, párom sokat keres de sokat is dolgozik igaz sokat tesz azért hogy itthon is lehessen velünk.

Mi eldöntöttük hogy 1 gyereknél több nem kell, az már sok lenne nekünk a jelen körülmények közt is.

Az élet sajnos úgy hozta hogy vissza kellett költöznünk anyósékhoz. Akkor az ő segítségükkel és az én szüleim segítségével első verzió az volt hogy veszünk lakást egy kis társasházban 2 szobásat elég jó áron adták volna el, párom intézte volna rendbe rakását a lakásnak mert vállalkozása van ami igen jól ment már akkor sok kis munkát vállalt jó emberei vannak. Akkor az a vétel sajnos nem jött össze, így sajnos maradtunk a szülőknél mert más házra, lakásra pénzünk nem volt hitelbe nem akartunk belevágni így is örüljünk hogy a párom a cégére felvett hitelét tudja normálisan rendezni és nyeresége is van. Akkor ugye a pénzből kibővítettük a kis házat mert nagy a telek így hozzá építettünk még 25 nm-es helyiséget és egy tetőtéri szintet.

Elment vele sok időnk meg az összes pénzünk, de megérte, párom is sokat csinált ott saját kezűleg, én is dolgoztam a pici lányunk mellett és még a házon is én is dolgoztam festettem, meg parkettáztam is.


Na akkor ugye kényelmesen elfértünk a kislányunk akkor már iskolás korában volt, így arra ment el sok pénzünk meg hát szinte semmi nem volt mert közbe kellett nekem is egy autó, igaz nem került sokba de kellett már egy, mert a párom e tudta mindig oda adni a céges kis főnöki autót a párom is a saját magán autójával ment a céges dolgait intézni. Akkor ugye nekünk is valamiért becsúszott a második baba. Anyagilag már nem bírtuk volna vállalni másfél éve, volt az amikor kivágtak a régi helyemről és a párom cége se ment fényesen. Minden aprópénzt be kellett osztanunk, szüleim sem bírtak anyagilag segíteni nekik is volt és van sajnos épp elég bajuk, párom szülei is akkor fogtak bele egy kisebb felújításba amit a párom intézett de alapanyagra sok pénz ment el sajnos.


Akkor én is teherbe estem, és nagyon erősen gondolkoztam azon mi legyen. A párom nem akart beleszólni, persze a véleményét elmondta hogy még egy gyerek most sok lenne nekünk, de ha mégis megtartanánk akkor is elfogadja a döntésem és mindent megtesz azért hogy maximálisan eltudjuk látni mindkét gyerekünket ha kell távolabbi munkákat is bevállal nagyobb kockázatért meg kevesebb itthon létért hogy legyen pénzünk.

De végül én elvetettem a kicsit. Nehéz döntés volt, de a párom se bírta idegileg a dolgokat láttam rajta, én sem bírtam, lett új munkám de csak alig 5 hónapja voltam ott, és ott amint kiderül hogy terhes valaki egyből elküldik szülési szabadságra mert egészségügyileg komolyak a kockázatok.

El kellett vetetnem, picit fájt a tudat, de beletörődtem és túl estem rajta, manapság ezek biztonságosak, fiatal vagyok még, simán lehet még gyerekem. Most kezdünk újra talpra állni már beszéltünk arról mi lenne ha mégis vállalnánk még egy gyereket, de még beláttuk hogy jobb várni még egy kicsit mert még van mit tennünk, nincs sok pénzünk, meg amúgy is most többet kell félretennünk mert gyakrabban kell hazajárnom szüleimhez akik 150 km-re laknak mivel édesanyám nagyon beteg és sokszor kell otthon segítenem 1-2 napokat hogy apukám is tudjon pihenni, meg ugye az egyetlen húgomnak sem engedhetem hogy a fiatal korát állandóan az anyukája ápolásával töltse főleg hogy most kezdte meg a 12. osztályt nyakán az érettségi, és jól kell teljesítenie mert orvosnak készül vagy mérnöknek és nem várhatom el tőle hogy most elszúrja mert az előző tanév nem lett valami fényes.

2015. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
38%

Ne tartsd meg! Ez mindenki érdeke!


23/F

2015. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

"párom azt mondja az én döntésem mindenben támogat"


és ez a lényeg.

2015. szept. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
23%
Mi egy 25 négyzetméteres albérletben kezdtük, oda született 2 gyerekem. Mostmár saját ház, 3 gyerek. 17 évesen szültem az elsőt. Nehéz egyedül, de vállalható. Én nemtudtam volna elvetetni egyiket sem. Általában anyuka gyerek nevel, apuka dolgozik, ez mindenhol így szokás.
2015. szept. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
39%
Igen, megtartanám. Párod dolgozik, ez jó, nem nehéz két kicsivel. Hajrá.
2015. szept. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
41%
Mindenképp megtartanám!!!!!!
2015. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) megtartjuk a babát. sosem vetettem nem is akarok meg nem is lennék rá képes.ha így döntenék az biztos h megbánnám egy életre!
2015. szept. 4. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!