Abortusz kérdés!?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, nem is voltam, és még nem is szeretnék. Csak ma biosz órán tanultunk az abortuszról, és volt egy két dolog, amit nem mertem megkérdezni. Pontosabban pont 2 dolog!

Az első az lenne, hogy létezik az hogy valakiben benne felejtenek a babából darabokat? mármint hogy nem veszik észre hogy pl a kis keze, vagy a lába bent maradt??

A második kérdésem pedig az lenne hogy megtörténhet, hogy sikertelen az abortusz, és terhes marad az "anyuka"?

ne nevessetek ki kérlek, de nagyon érdekel a dolog!

16/L


2016. márc. 16. 19:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

1.Azért azzal remélem mindenki tisztában van, hogy azért az embrió 10-11 hetes korában már nem éppen sejtkupac... És igen, akkor is elvégzik az abortuszt.


2. Hosszú-hosszú évekkel ezelőtt hallottam már olyat (itt Magyarországon), hogy abortusz után még maradtak bent dolgok a nőben és otthon tusolás közben távoztak belőle. Már nem tudom pontosan, talán a Fókusz foglalkozott vele. Szóval megtörténhet, de borzasztó kicsi rá az esély.


3. Nem is olyan régen volt a híradóban a hölgy, aki abortusz után tudta meg, hogy terhes maradt! És igen, ez is Magyarországon történt. Nem tudták volna megtartani a gyereket, ezért ment abortuszra. Rá vagy 2 hónapra lett neki gyanús a terhesség. Természetesen akkor már nincs mit tenni.

2016. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%
2016. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

1) igen, maradhat. Jó esetben távozik, rossz esetben gyulladást, vérmérgezést, késői felfedezés esetén halált okozhat.

2) igen, előfordul.

2016. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
Nincs keze és nincs lába? :O Már hogyne lenne!
2016. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
A szimpla abortuszt a 12. hétig elvégzik. Aki kéz és láb nélküli sejtcsomónak titulálja az első trimeszterben az embriót, annak üzenem, hogy a 11. héten készített UH kép alapján még apósom is egyből rájött, hogy a leendő unokáját látja... Olyan jó felvételt sikerült készíteni, hogy szépen látszódott a feje, teste, kezei és lábai, arról nem is beszélve, hogy öröm volt nézni az UH során, ahogy ficánkol és úszkál.
2016. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Itt meg lehet nézni hétről hétre mekkora. Mivel a terhességet az utolsó menstruáció idejétől számítják, ezért ha valaki teherbe esik, akkor rögtön két hetes terhes, mire észreveszi hogy késik a menzije legalább 5.

2016. márc. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

"Abortusznál még embrióról beszélünk ergo nincs kicsi lába és keze. Nem nevetlek ki de borzalom hogy ezt nem tudod 16 évesen. "


"Borzalom",hogy felnőtt ember létedre ennyi eszed van kedves 59%-os!

2016. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

Ez nagyban függ attól, hogy milyen korú terhességről van szó. Egy 7-8 hetes embriónak még valóban nincsenek végtagjai.

Abortuszt a 12. hétig végeznek, genetikai rendellenesség esetén később is (13-14 hetes kor a határ, utána már meg kell szülni). Sajnos volt részem 13 hetes terhességmegszakításban fejlődési rendellenesség miatt...

Ilyenkor már kifejlett magzatról van szó, de a mérete még mindig kb. 6-7 cm, tehát nagyon picik a végtagjai.

Ahogy azt korábban írta valaki, a terhességmegszakítás vákuummal történik, ami azt jelenti, hogy - bár drasztikus, de tény - szétroncsolják az embriót/magzatot.

Szövetek azonban maradhatnak vissza, ezért, ha nem elegendő a vákuum, akkor még ún. küretkanállal rásegítenek, letisztítják a méhfalat. Az, hogy magzati részek maradnak vissza terhességmegszakítás után, nem feltétlenül azt jelenti, hogy konkrétan a magzat testrészei maradnak bent! A méhlepény (korai terhességnél szikhólyag) 100%-ban a magzat genetikai állományával egyezik meg, tehát az anya szempontjából idegen szövegnek számít. Tehát bármi marad a terhesség után (akár a méhlepényből, köldökzsinórból) az elhalt magzati szövegnek számít, és igen, okozhat fertőzést az anyánál.

Én is hallottam olyan esetről, hogy valaki terhes maradt abortusz után, bár nem tudom, ez hogyan lehetséges. Szerintem ez korai terhesség esetén fordulhat elő, amikor még nagyon pici az embrió és szorosan beágyazódik a méhfalba.

2016. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat! főleg azoknak akik lehülyéztek 16 évesen hogy nincs keze lába!. ezzel az egy dologgal tisztában voltam hogy van!!! a másikmeg 1-2 válaszolónak mondanám hogy nem akarok gyereket, úgyhogy nem kell bíztatni a "zokni" használatra. direkt leírtam az elején, hogy biológia órán esett szóba a dolog, és fenn maradt ez a 2 kérdésem!

a többieknek köszönöm!

2016. márc. 18. 11:59
 20/20 anonim ***** válasza:

6.hét:

A 2-4 milliméteres embriócskának már vannak kezei, lábai. Megfigyelhetőek a végtagokon az aprócska ujjak, ezek csak amolyan barázdák még, de hamarosan szétnyílnak az ujjacskák is. Sokan tévesen azt hiszik, hogy az ujjak kinőnek a kéz- és láb bimbókból, pedig azok nem kinőnek, hanem csak elválnak egymástól.


Komolyan! Akik ilyen tudatlanok,hogy "7-8 hetes magzatnak nincs keze és lába" azok szülők???????

2016. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!