Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Anyukák! Tudnátok segíteni...

Anyukák! Tudnátok segíteni escapelle 72 órás tabláttával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

19 éves lány vagyok, aki egy nagyon konzervatív családban nőtt fel..Sosem volt velem semmi baj, világéletemben jó tanuló voltam, céltudatos, karrierista.. mégis romokba dőlt az életem 1 nap alatt.

Pár hónapja kavarni kezdtem egy nagyon jó fiú barátommal, tegnap viszont szex közben elszakadt a gumi és már csak a végén vettük észre.. Sokk..idegesség, azonnal rohantunk a kórházba, ott ambulancián felírták a 72 órás tabit, de semmit nem mondtak el, meg se vizsgáltak semmi..

Rögtön bevettem a gyógyszert (Escapelle) kb 2 órán belül. Az egy dolog, hogy óriási balhém volt itthon...De egész este forumokat olvastam, a gyógyszerrel kapcsolatban. Nekem nem volt semmi tünetem, max egy kis hidegrázás, ami a tájékoztatóban nem volt mellékhatásnak, de itt írták, hogy ez is lehet mellékhatás.. Nem fájt a hasam, nem vérzem.. csak néhány pattanásom lett reggelre, gondolom a hormon miatt..

Szóval már nagyon regényt írok, de nagyon félek.. Valami nyugtatót tudtok írni? 3 hét múlva veszek tesztet..


2016. nov. 4. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Jó tanuló? És azt se tudod, hogy a mellékhatás mit jelent? Azt hiszed, a mellékhatás megléte kell ahhoz, hogy hasson a gyógyszer?
2016. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, mit jelent a mellékhatás.. És tudom, hogy nem kötelezően vérzik tőle az ember.. Mégis szinte mindenki azt irta itt gyk-n/ hoxa-n, hogy görcsöltek, véreztek, ami jó jel, hiszen az méhnyálkahártya levállását jelenti, ergo nem lehetnek terhesek...
2016. nov. 4. 08:35
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Először is nyugodj meg!

Dehogyis dőlt romokba az életed! Normális, felelősségteljes szexuális életét élsz, azért 19 évesen ez egyáltalán nem korai!

Vannak ilyen balesetek, megtettetétek a szükséges óvintézkedés. Ennyit tehettél ebben a helyzetben.

A szüleidet sem értem, miért balheztak, de ez másik történet.

Ha jól veszem ki a leirásodból, három hét múlva aktuális a mensid. A tabletta borithatja a ciklust, ne kapj azonnal infarktust, ha késik.

Nem lesz semmi baj!

2016. nov. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
32%
Általában azoknál van vérzés egyből utána vagy hamarabb mint a rendes menstruáció akiknél már megtermékenyítette a petesejtet a hímivarsejt. Legalábbis én úgy tudom. Nyugodj meg én is használtam ezt a gyógyszert és semmi mellékhatást nem éreztem.
2016. nov. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már közel jártam a menstruációhoz, mikor megtörtént a baj, szerencsére hozzájutottam a tabihoz, 7 órán belül(ilyenkor amúgy nem szoktak vizsgálni, én este 11-kor mentem be a kórházba a receptért) Rá két napra kezdtem el vérezni, de nem volt semmi mellékhatása.

Megfog jönni, nyugodj meg, csak valószínű kicsit később, szokott így lenni.


22/N

2016. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg! Nekem is volt már rá szükségem 1x, nem véreztem utána, rendesen megjött amikor esedékes volt, a következő hónapban csúszott pár napot majd előbb jött. Felboríthatja a ciklust, de nem törvényszerű. Nekem csak a fejem fájt és enyhén görcsölt a hasam, bár az az idegtől is lehetett. Jól tetted, hogy orvoshoz mentél, megtetted amit ilyen esetben lehet, már felesleges idegeskedni. Az idegességtől és a gyógyszertől is késhet majd a menstruációd, nem kell rögtön terhességre gondolni, de ha megnyugtat akkor tesztelhetsz majd.
2016. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Elég gyorsan bevetted úgyhogy nem hiszem hogy aggódnod kell.


((Én feleslegesen vettem be anno, ciklus végén nem védekeztünk, kb 30 óra múlva vettem be, 3 hét múlva pozitív lett a tesztem. Én sem éreztem semmit egyébként))

2016. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!