Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszos kérdéseknél...

Az abortuszos kérdéseknél miért veszik egyformának a pár hetes magzatot és a megszületett babát?

Figyelt kérdés
Sok esetben hallottam már olyan véleményt,hogy igazán a szülés után kezdi el szeretni az anya a magzatot. Meg azt is,hogy pl. Egy vetélés rossz,de ha a megszületett babának baja lenne azzal összehasonlithatatlan.
2016. dec. 7. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Mert úgy gondolják, hogy az új egyed élete pár hetes magzati korban is ugyanaz az élet, mint a születés után. A magzati kor is az emberi élet része.
2016. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Mert mindenkinek a saját baja a legnagyobb.
2016. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Mert akkor is ember, amikor hat hetes és akkor is, amikor 40. Nem válik közben, valamikor emberré.
2016. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Mert mire valaki eljut az abortuszra, akkor màr ver a magzat szíve. Sokaknak (köztük nekem is) az a véleménye, és biológiailag is màr egy élet.

Ettől függetlenül nem ítélem el azt, aki abortuszra megy. Nincs jogom idegenek feje felett pàlcàt törni, pénztàrcàjàba turkàlni, az élethelyzetüket megítélni stb.

Azokat viszont elítélem, akik ezt a formàt hasznàljàk védekezésnek, és félévente évente végeztetnek ilyen műtétet.

2016. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
12 hetes terhességnél még elvégzik,keress rá egy 12 hetes magzat ultrahangképére,ő már egy kis élet szerintem. Ettől függetlenül nem vagyok abortuszellenes,ismerek több nőt akinek volt,mindüknek más oka volt rá. Mindenkinek szíve joga úgy dönteni ahogy a legjobbnak látja és ő fog a következményekkel együtt élni.
2016. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Mikor először mentem UH-ra valamivel több mint 6 hetes terhes voltam. A nőgyógyász felhangosította a készüléket és meghallgattuk az embrió szívverését. Én akkor szerelembe estem és ez az érzés csak fokozódott. Lehet hogy nincsenek végtagjaik, arcuk, de attól még élnek és ők is emberek! Az abortusz pártiak avval védekeznek hogy akkor még csak sejtcsomó, meg nem is ember formájú stb..

Igen.. csakhogy kb senki nem jut 6-8 hetesen abortuszra. Leginkább 8-12 hét között.

Bemásolom neked milyen egy 8 hetes baba:

Kezdetleges agyhullámok már 8 hetes és 2 napos korban kimutathatók. Az embrió spontán és reflexszerű mozdulatokat végez, erre az izmok és idegek fejlődéséhez van szükség. Kezd kialakulni a külső fül formája.

Kifejlődik a rekeszizom. Már zajlik a vérsejtképzés a májban, és megindul a csontképződés a kulcscsonttal és az állkapocscsontokkal. A 8 és feledik hétre a könyökök már elkülönültek, megkezdődik az ujjak szétválása, és kézmozgás látható.


Másik témára áttérve igen, a vetélés rossz, egy veszteség és ennek az elgyászolása is egy nehéz folyamat tud lenni, de előbb utóbb az ember talpra áll és újrapróbálkozik.

Ha viszont egy beteg gyerek születik, az anyagilag és érzelmileg is rettentő megterhelő a család számára és ezt a terhet egy életen keresztül cipelni kell.

2016. dec. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Mert hülyék.
2016. dec. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Lehet, túl szubjektív a véleményem, de szerintem akkortól beszélhetsz individuumról, mikor már beszélhetsz érző idegrendszerről. Viszont ekkortól csak a hely és a fejlettségi szint az, ami változik.


A betegnek született gyerek tény, hogy nagyon átalakítja az életet. Édesanyámnak volt meg nem született-, de megszületett beteg gyereke is. Én azok a szerencsések közé tartozok, akik egészségesen születhettem. De tudom, hogy nem volt könnyű egyik sem, sem neki, sem a családnak.

2016. dec. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!