Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha hormonzavarom van amiatt...

Ha hormonzavarom van amiatt 3-4 havonta menstruálok és a terhességet csak a 12. hét után veszem észre akkor se lehet már elvetetni?

Figyelt kérdés
Papírjaim is megvannak, évek óta endokrinológushoz járok, azt mondta nagyon nehezen lehet gyerekem. Tavaly 3x jött meg a menstruációm mégis terhes lettem.

2017. jan. 26. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem akkor sem, ez nem indok.


De ha azt mondták, hogy nagyon nehezen lehet gyereked, akkor miért nem örülsz inkább, hogy terhes lettél?

2017. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
a nagyon nehezen nem egyenlő a lehetetlennel.Ez nem indok arra,hogy elvegyék.
2017. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Miért akarod elvetetni, he eleve esélyes, hogy több alkalmad nem lesz a babára? és főleg 12 hét után...
2017. jan. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Én ezért csinálok 2-3 hetente tesztet. Mondjuk mi szeretnénk babat most. De amikor megboldogult ifjúkoromban még nem akartam gyereket, akkor is teszteltem pár hetente. Mondjuk védekezés mellett nem is lettem terhes, csak amikor nem védekeztünk. De a másik kerdesednél is leírtuk, hogy mikor lehet 12. Hét után Magyarországon elvetetni a babát. Ez nincs közöttük...
2017. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Arról is van papírod, hogy azt mondta a szakorvos, hogy nem kell védekezned?

Ugye, nincs?

A nagyon nehéz nem azt jelenti, hogy lehetetlen.

Nekem endometriózisom van. Rengeteg nőnél okoz meddőséget. Én meg elsőre esek teherbe.

Mindig védekeztünk, ha nem jött volna jókor a baba.

2017. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet akkor sem. 12. hét után csak akkor, ha olyan betegsége van a babának, vagy ha a te életedet veszélyezteti, vagy ha nem vagy még nagykorú.

Az ugyanis senkit nem érdekel, hogy te önhibádból, vagy önhibádon kívül nem tudtad meg "időben", hogy terhes vagy, attól még a 12 hét az 12 hét.

2017. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem. A magzat fejlettsége miatt van így.
2017. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Gratulálok a babához, ez nagyon jó hír, miért kéne elvetetni? Főleg, hogy nehezen jött össze. Barátnőmnek pcos-szindrómája van, úgy lett állapotos és egészséges gyereke van.
2017. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
?? Nálad a hormonzavar volt a fogamzásgátlás??
2017. jan. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

A VALÓSÁG:


1. A terhesség a 12. hétig szakítható meg, ha:

ˇ azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja,

ˇ a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved,

ˇ a terhesség bűncselekmény következménye, valamint

ˇ az állapotos nő súlyos válsághelyzetben van.


2. A terhesség az előbbi feltételek esetén a 18. hétig szakítható meg, ha a terhes nő:

ˇ korlátozottan cselekvőképes, vagy cselekvőképtelen,

ˇ terhességét neki fel nem róható egészségügyi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy terhessége az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a 12. hetet.

3. A terhesség a 20. hétig - a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hétig - szakítható meg, ha a magzat genetikai ártalmának valószínűsége az 50%-ot eléri.


4. Időtartamától függetlenül szakítható meg a terhesség:

ˇ az állapotos nő életét veszélyeztető egészségi ok miatt, illetve

ˇ a magzatnál a szülés utáni élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség fennállása esetén.


Kérdező, az esetedben a "terhességét neki fel nem róható egészségügyi ok," indok megkártyázható, azt vagy bejönn vagy nem, 50/50.

2017. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!