Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyi idő alatt lehet felépül...

Mennyi idő alatt lehet felépülni az abortuszból dolgozni menni?

Figyelt kérdés
Mennyi szabadnapot kell kivenni? A vérzés meddig tart?
2017. febr. 16. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Semennnyi idő alatt, a te szempontodból ez csak egy küret felszínes altatásban. 1-2 nap max. A vérzés miatt miért kéne, menstruáció alatt is dolgozol, nem? Annál ez se lesz több.
2017. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
1 hét elég, hogy fizikailag kész legyél a munkába állásra.
2017. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
1-2 hetet biztos pihenni kell ez mégiscsak egy műtét.
2017. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

ha nem jön közbe semmi, akkor 1-2 nap. de nem mindig komplikáció-mentesen zajlik az abortusz:

"A terhességmegszakítás kockázatai

A terhességmegszakítás, a legbiztonságosabb és legkörültekintőbb odafigyelés mellett is veszélyeket rejt magában. Az abortuszon egyszer, vagy többször átesettek gyakrabban vetélnek el, hoznak halott magzatokat világra.

További veszélyek:


Korai szövődmények

Például kóros vérzés, a méh falának sérülése, esetleg átfúródása. Elállíthatatlan vérzés esetén – nagyon ritkán – a méh eltávolítására is szükség lehet.


Késői szövődmények

A magzat részeinek visszamaradása, gyulladás, esetleg meddőség. Minél előrehaladottabb egy terhesség, a terhességmegszakítással fellépő különféle szövődmények jelentkezésének annál nagyobb a kockázata.


Pszichológiai következmények

A terhességmegszakításnak hosszú távú lelki, pszichológiai következményei is lehetnek."

[link]

2017. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mindenki mást ír. Majd akkor megkérdezem az orvost, úgyis ő tud biztosat mondani.
2017. febr. 16. 13:22
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 1-2 hét kellett, mert ha bármit is csináltam egyből megfájdult a hasam, görcsöltem nagyon sokat. De 1 hét sztem minimum kell. A vérzés szerintem egyéni, nekem az is 1-2 hét volt, nem intenzív hanem csak pecsételő. (Nekem missed ab-om volt).
2017. febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%
Lelkileg talán soha
2017. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Saját tapasztalat: Egy-két nap. Ha minden rendben. Persze ha fizikai munkát végzel, lehet, hogy több.

Ha viszont komolyabban elkezdesz vérezni, vagy lázasodsz, akkor valamit nagyon elszúrtak, mert valami sérülés történt vagy bentmaradt mondjuk egy kezecske vagy lábfejecske vagy ilyesmi, és az nagyon veszélyes.

Amúgy nagyon úgy érzed, hogy muszáj elvetetned? Csak mert én piszkosul megbántam...

2017. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem, mit vártál, itt nem orvosok vannak hivatalos adatokkal... Mindenki a tapasztalatát írta. Rosszabb esetben amit hallott.
2017. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%
Én csak szültem, így nem tudom, a szülés után a dolgozni rész ugye egy kicsit kilőve, a fizikai erősödés kb 1 hét.
2017. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!