Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet császár után minél...

Hogy lehet császár után minél hamarabb felépülni?

Figyelt kérdés

Második császárom lesz, az elsőt elég nehezen éltem meg, nem gondoltam, hogy fizikailag ennyire le tudok rongyolódni. Szeretném, ha másodjára hamarabb gyógyulnék, mit lehet ennek érdekében bevetni?

Vitamin, homeo, erőltetni a mozgást, más esetleg?



2015. jan. 3. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
mozogj minél többet, ne feküdj sokat, én viszonylag hamar felépültem az elsőből, mert lebénult az arcom, így szülés után járhattam 2 hétig minden nap fizikoterápiára, így annak köszönhetem hogy hamar össze szedtem magam, hogy minden nap sétáltam meg ilyenek, de az igaz hogy szédültem is rendesen mint a birka :D
2015. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egszerű módszer van rá: nem szabad az ember lányának elgagyni magát. Nekem már volt egy nagy hasi műtétem a császár előtt szóval tudtam hogy mire számítsak. Kevés segítséget fogadtam el szülés után, inkább én magam csináltam mindent hogy addig is mozogjak és aktív legyek (még akkor is amikor pokolian húzódott, szúrt, fájt), tudtam ha pihengetek és hagyom hogy mindent más csináljon meg akkor annál tovább fog tartani a felépülésem és annál tovább lesz rossz nekem is.

szóval ha szeretnél hamar helyrerázódni akkor az fejben dől el, mozogj, ne hagyd el magad és nagyon hamar olyan leszel mint előtte, szinte meg sem érzed majd azt hogy műtöttek.

2015. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első szülésnél hosszú vajúdás után császároztak, nagyon lassan épültem fel,pedig nem hagytam el magam,mert miután fel kellett kelni ott volt velem a baba végig. Második szülésnél már tudtam mire számíthatok,vajúás nélkül császároztak,így nem voltam hullafáradt, 8óra után felkeltem,nem volt baba-mama szoba így nem volt velem a baba,sokat pihentem,pár nap alatt helyrejöttem,már gond nélkül tudtam sétálni,tenni venni,mg az elsőnél mikor hazajöttünk még akkor is nagyon fáradt voltam,és fájt a sebem.
2015. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hasonlóan alakult nálam is, mint a 3. válaszolónál. Elsőnél 15 óra vajúdás után lett császár, baba non-stop mellettem, sok időbe telt, míg megerősödtem. Most nem lesz vajúdás, ennyi könnyebbség lesz, de a seb sajnos ott lesz.
2015. jan. 3. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:

2 császárom volt.

Az első után viszonylag fizikailag hamar regenerálódtam, az 5. napon már gond nélkül sétáltam, egyedül a felállás volt kicsit nehéz. A többi mozgásra megvolt a technikám, hogy minél kevesebb hasizom-munkával meg tudjam oldani ;)

A második műtét után kicsit lassabb volt a gyógyulás, az viszont sokat számított, hogy már tudtam, hogyan mozogjak.

Ahogy előttem is írták sok minden fejben dől el. Nekem az segített a fájdalom elviselésében, hogy tudtam, minél hamarabb kezdek el mozogni és minél többet mozgok, annál előbb fog enyhülni a fájdalom. Na meg a fájdalomcsillapítók is jól jönnek ilyenkor ;) Nem azt mondom, hogy marokszámra, de bevettem, ha kellett. Nem kell ilyenkor hősködni, feleslegesen szenvedni :)

2015. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fájdalomcsillapítóra nem is gondoltam a szoptatás miatt. Megkérdezhetem, milyen gyakran vetted be és mit?
2015. jan. 4. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miert lesz ismét császár? Sokan megszülik a másodikat 1 csaszar után...(többek között én is).


Különben a fájdalom csillapító csodákra képes, fogadd el, ne szenvedj. 1 hét után rendben leszel...

2015. jan. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok, nekem azért lett a második császár mert nem indult be a szülés, teljesen zárt voltam voltam, első császár miatt nem tudtak indítani, 39héten befektettek, vártunk de nem történt semmi változás így megcsászároztak.
2015. jan. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5#-ös vagyok

Az első császár után Algopyrint ajánlgattak, akkor nem fogadtam el, igazából nem is volt szükségem rá.

A másodikat nehezebben viseltem, akkor Panadolt adtak (paracetamol mellett lehet szoptatni). Egy hétig szedtem összesen, az első 3 napban a max adagot, aztán az utolsó napokban már csak éjszakára egyet-egyet

2015. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!