Mit tennétek, ha rajtatok múlna? Megmaradhatna ez a baba?

Figyelt kérdés
A kérdés nem elméleti: adott egy anya, aki szeret az üveg aljára nézni állítólag és egy apa, akinek bár még akad munkája, de az alkoholizmus miatt nem biztos, hogy megmarad. Nem saját lakásban élnek, hanem anyósnál egy panelban.
2017. febr. 27. 11:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
25%

Meg, mert ha fontos nekik a baba, meg tudják emberelni magukat, leszokni a piáról, és elköltözni külön.

Ha képesek erre, nincs akadálya a gyereknek. Ha nem...az siralmas.

2017. febr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező rólad van szó? Beleélted magad valamelyik abortuszos kérdésbe?
2017. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ilyenkor általában megmarad a baba, és a szülők sem változnak meg.

És ez nem a gyerek javát szolgálja szerintem.

2017. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Teljesen egyértelmű, hogy nem. Minek? Alkesz szülőkkel, nullához közeli jövedelemmel, a szülők nyakára szülni épeszű ember nem fog.
2017. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
58%

Én nem lennék ilyen helyzetben, így nem kéne erről döntenem. Külső szemmel nem tartom a gyerek számára jó környezetnek ahhoz hogy egészséges lelkületű magabiztos felnőtté válhasson.

Ebben az esetben inkább abortusz vagy adják örökbe.

De valóban ilyen helyzetben 90%ban megtartják a gyereket és élik a züllött életüket tovább és idővel minden bajukat a gyerekre zúdítják aki nagy teherrel fog élni miattuk.

2017. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
12%
Ha egeszseges a baba, akkor megmaradhatna, ha rajtam mulna. Nem vennek el egy eletet azert, m a szulok elso latasra alkalmatlanok. Annyi idiota szulo van, akinek nem kene gyereket vallalni, es nem azert, m alkeszek, hanem m egyszeruen hulyek, megis megteszik. Lehet, h ezek alkeszek, de jo szulo valik beloluk. Nem lehet elore tudni ezt.
2017. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
90%

Ismerek családot, akik két magzati alkoholszindrómás gyereket nevelnek.

Anyósék tömbjében laknak.

Úgy fogadták örökbe a két gyereket.

Elmondta az örökbefogadó anyjuk, hogy a kisebbiket csak azért szülte meg az alkoholista szülő"anya" hogy meglegyen a három gyerek és elkössék.

A legnagyobbat elvették tőle.

Mindkét gyerek viselkedészavaros, retardált (ez áll hivatalosan a papírjukon). Magyarán agresszívak és buták.

A kisebbik rettenetes állapotban van. Úgy egy kétéves szintjén, nyolc évesen. Pár szót használ, jobb napokon tőmondatokat. Elemellett egy pillanat alatt rátörhet egy dühroham, és ahogy nő, egyre veszélyesebb.

2017. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy azért volt aki nem akart megölni engem.

Annyira könnyen dönt itt mindenki egy-egy élet felett, hogy az ember döbbenten nézi.

Tényleg ilyenek voltak a szüleim és itt vagyok. Nem vagyok se sérült, se teher alatt, családom van több gyerek, férj több évtizede, saját lakás, saját kocsi, saját jövedelem, stb. Élni nagyon szeretek és örülök, hogy anyámnak nem mondta akkoriban senki, hogy öljön meg, mert nekem jobb így.

Most, hogy élek, most el tudom mondani, hogy ez hazugság lett volna.


Abba ti belegondoltatok, amikor adtok ilyen tanácsot valakinek, hogy nem csak a gyerek hal ott meg, akinek lehetett volna ugyanilyen jó élete, mint nekem, bár a szülők nem álltak a helyzet magaslatán, hogy ezzel végül is a gyerekeim sem születhetnének meg és az övéké sem?

Ti honnan tudjátok, amikor egy anyát abortuszra küldtök, hogy vajon igazatok van e? Gazdag családnál is láttam már elhanyagolt gyerekeket (többet!), pedig anyagilag annyira jól állnak, ami nekünk mezei embernek lehetetlen.

2017. febr. 27. 13:17
 9/46 A kérdező kommentje:

"Mindkét gyerek viselkedészavaros, retardált (ez áll hivatalosan a papírjukon)"


Ilyet nem írnak hivatalos papírra. Ezt biztosan tudom. Maximum értelmi fogyatékos.

2017. febr. 27. 13:19
 10/46 anonim ***** válasza:
82%

Láthatóan nem tudod.

A retardáció használt orvosi fogalom. A méhen belüli súlystagnálásra is ezt használják. Magzati retardáció.

A magzati alkoholszindróma pedig szintén létező jelenség és csak a szerencsének köszönheted hogy megúsztad, nem anyádnak.

2017. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!