Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » NIFTY, Prena stb alapján nem...

NIFTY, Prena stb alapján nem lehet terhességet megszakítani ugye? Akkor a deléciós szindrómákkal mi van?

Figyelt kérdés
Ugye ezek a tesztek azt is szűrik és vannak olyanok, amik középsúlyos, súlyos értelmifogyatékossággal járnak. Tudtommal máshogy ezeket nem is lehet szűrni. De ezeket a vizsgálatokat meg nem fogadják el a terhesség megszakításához. Akkor tulajdonképpen semmi értelmük? Úgyértem 180 ezerért kiszűr 3 olyat, amit a genetikai uh-n is kiszűr egy jó orvos, meg kiszűr olyat, ami amúgy fel sem tűnik, meg olyat, ami meg nagyon is feltűnik, de semmire se mégy vele, hogy tudod, hogy súlyos értelmi fogyatékos gyereket vársz, mert elvetetni úgyse lehet ez alapján a szűrés alapján, máshogy meg nem nézik meg (esetleg nem is tudják)...
2017. ápr. 18. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Erre való a chorionboholy biopszia.
2017. ápr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha ezeken az anyai vérvételen alapuló teszteken valami kiderül, akkor továbbküldik a kismamát genetikai tanácsadásra.

Ott a terhesség kora alapján eldöntik, hogy cvs lesz, vagy amnio. Ezek a vizsgálatok diagnosztikus jellegűek, ha az is pozitív valamilyen eltérésre, akkor felajánlják az indukált vetélést.

Nem csak az élettel összeegyeztethetetlen, vagy súlyos fogyatékosságot okozó betegség esetén van erre lehetőség, hanem minden genetikai eltérés esetén. Tudom, mert átéltem. Az én babám megszületett kisebb genetikai problémával, ami kezelhető.

Az amnio és a cvs 23 féle genetikai eltérést szűr.

2017. ápr. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én a kicsiktől nem félek, mert több olyan, hogy nem is tudja magáról, akinek az a rendellenessége van, mert tényleg annyira nem befolyásolja semmiben az életét meg a fejlődését. Az értelmi fogyatékosságtól félek, de nagyon. Azok ugye UH-n nem látszanak, csak úgy nem csinálják ezeket az invazív vizsgálatokat, tehát akkor fizessek 180-at azért, hogy utána tovább küldjenek hogy megnézik máshogy is, közben meg telnek a hetek. :( Mondjuk akkor ezek szerint legalább van lehetőség utána hivatalosan is vizsgálni, hogy ne kelljen megtartani.
2017. ápr. 18. 15:00
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy fizess 180 ezret!

Egyrészt a Prena összesen 5 féle rendellenességet néz, a leggyakrabban előfordulókat.

Az "értelmi fogyatékosságot" nem nézi, de szerintem nem is lehet, ráadásul az egészséges baba a szülés alatt is sérülhet.

Másrészt a Prena nem előfeltétele az amniónak. Rossz kombinált tesz és életkor alapján szokták a nőket amnióra küldeni, de ha téged ez nyugtat meg, szerintem bármelyik magándokinál el lehet intézni, hogy téged elküldjenek rá.

2017. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Ráadásul valószínűleg ha Prenára mennél, NEGATÍV eredményt adna, tehát hiába fizetsz, nem fognak amnióra küldeni. Sőt, ha a Prena negatív, kimondottan nem fogják ajánlani az amniót, mert felesleges lenne a vetélési kockázatot vállalni.

Tehát inkább ki kell hagyni a Prenát és kijárni magadnak egy amniót.

Legrosszabb esetben magánklinikán van fizetősen amnió.

6-os

2017. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Azért a genetikai ultrahangon sem szűrnek ki mindent feltétlenül, még a legjobb orvos sem tévedhetetlen. Meg van amikor az uh-n sem látszik semmi és csak a szülés után derülnek ki a bajok.


A Prena és társai igaz, hogy nem diagnosztikus vizsgálatok, de 99%-osak és nem járnak vetélési kockázattal.

Én egy 18.heti ultrahang eltérés miatt csináltattam meg (kevés eséllyel, de felmerült a Down szindróma).

A genetikus nem ajánlotta az amniót, mert nem talált semmi gyanúsat, de én nem tudtam megnyugodni és elmentem Prenát csináltatni. Sok pénz és normál esetben felesleges vizsgálatnak tartom, de nem akartam hónapokat izgulni emiatt. A babámat meg nem tettem volna ki egy amnionak. Kisebb gond sajnos így is van a babámmal, de legalább a szellemi problémát kizárhattam.

Maximum ilyen esetekben van értelme a Prenának.


28 h km

2017. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4# Tudom, hogy "értelmi fogyatékosságra" nem lehet szűrni, DE vannak olyan deléciós szindrómák, amik egyebek mellett középsúlyos/súlyos értelmi fogyatékossággal is együttjárnak pl. a cri du chat, meg az 1p36-os és ezeket ki tudják szűrni.
2017. ápr. 19. 00:47
 8/13 A kérdező kommentje:

Aki szent szövegekkel bombáz majd letilt, annak annyit elmondanék, hogy egyelőre ez egy elméleti kérdés. Aztán értem én mit akar elérni, csak ezzel a szent fazék hozzáállással az embert csak felidegesíti és főleg, ha tényleg egy ilyen helyzetben van valaki, akkor tuti úgy van vele, hogy meg a jó anyádat, még pont te hiányzol a szent agymenéseiddel, hogy tetézd a bajomat. Ha szent küldetésednek érzed az abortuszok megakadályozását, akkor nyitottan megértéssel fordulj először is az emberek felé, ne prédikációkból idézgessél meg a lekiismeretfurdalást próbálj kelteni.


PLUSZ ugye nem gondolod komolyan, hogy egy súlyos értelmi fogyatékos gyereket bárki örökbe akar fogadni? Mert hogy még vannak, akik elfogadnak egy down kórost vagy egy mozgássérültet az oké, de egy súlyos értelmi fogyatékost akiről lemondanak a szülei nem egy habos babos szobácskába fogja valami csudi család hazavinni, az biztos. Egyáltalán tudod te mi az, mikor valaki súlyosan értelmi fogyatékos? Ez csak a ti szent ködös agyatokban van, a valóság nem így működik, kisebb bajjal se kellenek gyerekek senkinek nem még súlyos értelmifogyatékosak.

2017. ápr. 19. 00:58
 9/13 anonim ***** válasza:
3%

Pedig vannak olyan emberek, akiknek nem kőből van a szíve és örökbe fogadják azt, akit a saját anyja eldob. Sőt, sokan vannak ilyenek, de sokan nem mondanak le ezekről a gyerekekről, így nem adható örökbe.

Nevelek egy fogyatékost és semmi pénzért nem mondanék le róla! És ha a többi gyermekem nek lesz olyan mint te, akkor boldog leszek. Mondjuk én nevelem őket, de nem önzésre, hanem arra, hogy a jég hátán is megéljenek.


Az, hogy te így látod az emberéletet, hogy szelektálható, az a te bűnöd. És biztosra veszem, hogy benned is lehet olyan hibát találni, mint például a gondolkodásod, ami miatt nyugodtan abortálna egy ugyanilyen beteg gondolkodású.

2017. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért ezek a rendellenességek nagyon ritkák. Lassan már ott tartunk, hogy elhitetik velünk, hogy csoda, ha egészséges gyerekünk születik. Régebben ultrahang sem volt, ezért sok dologra nem is derült fény, esetleg a szüléskor vagy utána sem. Paráztatják a nőket, közben meg azt sugallják, hogy mindenkinek egészséges a gyereke, kivéve a tiéd.

Én is elvetettem volna, ha kiderül, hogy Downos a babám vagy egyéb szellemi problémája van, nem tartom magam elég erősnek egy ilyen speciális igényű gyerek felneveléséhez. De egy kisebb probléma miatt eszembe nem jutna abortálni. Ne akarj tökéletes gyereket! Mert senki sem az, te sem, és rengeteg múlik a nevelésen. Ha ennyire parázol ezektől a dolgoktól, akkor kár gyereket vállalni! És ezt teljes jóindulattal írom!

2017. ápr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!