Amennyiben egészségügyi okokból kell megszakítani egy terhességet (kismama beteg), akkor is végig kell járni a szokásos procedúrát (védőnő, stb. ), vagy ilyenkor elég az orvosi szakvélemény?

Figyelt kérdés
2016. márc. 10. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Elég az orvosi. A több körös eljárás a magzat védelmét szolgálja, megoldást keresnek szakemberek segítségével, illetve opciót kínálnak arra, hogy meggondold magad. Ha egészségügyi probléma van, akkor nem kell sehol sem megjelenned azt bizonygatva, hogy miért is nem tartod meg, nyilván a nélkül is elég kemény helyzet, nem kényszerít senki sem magyarázkodásra téged. A műtét előtti eljárás megegyezik természetesen( laborok, UH, anesztes orvos stb...) de a családvédelmi része értelemszerűen kimarad, lévén nem arról van szó, hogy valakit le kellne beszélni az abortuszról, hanem arról, hogy okkal nem tarthatja meg.
2016. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez kicsit megnyugtat...épp elég az a lelki gyötrelem, hogy szerettük volna a babát, mégsem lehet, és "megölöm a gyermekem" :-( nem hiányozna, hogy plussz a családvédelmisek is kinyírjanak lelkileg...
2016. márc. 10. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnálom! Szörnyű lehet...

A szokásos procedúra kiesik, de én úgy tudom, két orvosi szakvélemény kell. Tőlünk vidékről mindig átküldik az anyukát az egyik klinikára is, hogy ott is erősítsék meg a diagnózist. Meg ott esetleg beszélhet gyereksebésszel, stb, hogy milyen kilátásai vannak a babának, ha mégis megtartják. Szóval időben lehet nem rövidebb.

2016. márc. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

#3 Nem a babával van probléma, hanem ahogy nekem a kérdésből lejött a kérdezővel lehet valami komoly.


Kérdező, nem kell átesned a családvédelmis körön.

2016. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!